האיים האזוריים פורטוגל

דולפין

האיים האזוריים נחלקים לשלוש קבוצות.

מלבד שדות התעופה הבינלאומיים של סנטה מריה, פונטה דלגדה ואנגרה דו הרוסימו, יש טיסות לאיים המופעלות על ידי חברת התעופה האזורית TAP פורטוגל ומעבורות בין האיים.

גם המבקר האדיש ביותר לא יוכל שלא להתפעם לנוכח הספיר הכחול של הים וברקת האגמים, השטחים הפוריים, הקונוסים והמכתשים הוולקניים, וצמחיית האיים העשירה כולל צמחי הבקעצור והאזליאות הצבעוניות, הכנסיות מהמאה ה-15 ובתי האחוזה המלכותיים. חבל הארץ הזה נהנה מטמפרטורות נוחות כל השנה והוא מהווה מקלט של רוגע ושלווה לכרבע מיליון תושבים, שעבורם המילים "מתח" ו- "זיהום" הן בלתי מתקבלות על הדעת.

יש הרבה סיפורי רועים שאפשר לספר על יופיו של הארכיפלג אבל המוכר מביניהם הוא כאשר זוג מטיילים שמצא סוף סוף פינה מדהימה לנוח בה באזור Sete Cidades הופרע על ידי ילד בן שש ששאל אותם: "האם הבית של אלוהים נמצא כאן?"

האי סנטה מריה

באי פעילויות רבות בדגש על ספורט מים. ראויים לציון מיוחד פראייה, סנטו אספיריטו, סאו לורנצו, סאו פדרו ווילה דו פורטו, כפר עם בתי אחוזה יפהפיים והקפלה שבה הצוות של קולומבוס התפלל. קראו עוד כאן בהרחבה על סנטה מריה.

סאו מיגל

האי הגדול מכולם. בפונטה דלגדה, יש אתרים רבים בהם שווה לבקר. חלקם עוד מהמאה ה -18: המוזיאון והכנסיות של סאו סבסטיאו, סאו פדרו, סאו ז'וזה , Colegio וNossa והקפלה של סנטה אנה. מבצרים וארמונות: פונטה בלה וסנטה אנה ועוד… מקומות נוספים: Sete Cidades (האגמים הכחול והירוק); Lagoa do Fogo, ריביירה,; Vale das Furnas ו-וילה דו קמפו. קראו עוד כאן בהרחבה על סאו מיגל.

Sete Cidades
Sete Cidades

גרסיוסה

בסנטה קרוז דה גרסיוסה תוכלו למצוא רחובות עתיקים וכנסיות עתיקות כמו כנסיית סנטו כריסטו (מהמאה ה-16), קרוז דה בארה וובתים אתנוגרפיים. ב-Furna do Enxofre, מראות יפהפיים יסנוורו אותכם עם מערה מדהימה מעל אגם תת-קרקעי. גם כאן תהיו חייבים לבקר בכנסיית הבארוק ולצפות בטחנות הרוח המסורתיות של האי. קראו עוד כאן בהרחבה על גרסיוסה.

פאיאל

בהורטה, נמל יאכטות מפורסם, תוכלו לצפות באריחים היפים ובגילופים המוזהבים בכנסיות -מהמאה ה-17 והמאה ה-18 של סאו סלבדור, Nossa Senhora do Carmo וסאו פרנסיסקו. מומלץ: המוזיאון לאמנות הקודש, das Senhora Nossa Angústias, Nossa Senhora , Imperio dos Nobres וביצוריה של פורטו פים, קפלינוס, והמערות בקוסטה דה פטיירה ומונטה דה הגווייה בלוודרה. קראו עוד כאן בהרחבה על פאיאל.

האי פיקו

האי פירו חייב את שמו לקונוס הוולקני העצום שעליו. אל ראש ההר מובילים מסלולי טיול רבים ומרהיבים. באי יש מספר מוזיאונים כמו מוזיאון הלווייתנים, מוזיאון היין וגם כנסייה מהמאה ה-17. בנוסף, Areia Larga, עם בתי אחוזה ויקבים יפים. מקומות אחרים: Calheta do Nesquim, Candelaria, Criacao Velha, Piedade , Prainha נורטה, סנטה לוז, סנטו אמארו, Caetano, Sao Joao וסאו מטאוס. קראו עוד כאן בהרחבה על פיקו.

סאו ג'ורג'

וולאס, עם נמל הדיג שלה, היא העיר הראשית. אפשר להתפעל מבתי האחוזה שלה, מהכנסיות של סאו חורחה (מהמאה ה-17) ועוד. אל תפספסו את Calheta, Manadas, Ribeira Seca ואת המוזיאון של סאו חורחהקראו עוד כאן בהרחבה על סאו ג'ורג'.

פלורס

בסנטה קרוז תוכל לראות אחוזות, כנסיות בסגנון בארוקי את מוזיאון פלורס ואת המוזיאון האתנוגרפי. טיולים למפלי ריביירה גרנדה היפהפיים, לGruta dos Enxareus (בסירה) ולLagoas (שבעה אגמים מוקפים בפרחים). קראו עוד כאן בהרחבה על פלורס.

האי טרסיירה

המרכז ההיסטורי של טרסיירה היא העיר אנגרה דו הרוסימו שנמצאת ברשימת אתרי המורשת הבינלאומית של אונסק"ו. כדאי לבקר במבצרים סאו סבסטיאו וסאו ג'ואאו בפטיסטה מהמאות 16-17. נקודות עניין אחרות: פראיה דה ויטוריה, סנטה ברברה, סאו סבסטיאו ווילה נובה. קראו עוד כאן בהרחבה על טרסיירה.

האיים האזוריים פורטוגל - בתים בטרסיירה
האיים האזוריים פורטוגל – בתים בטרסיירה

קורבו

זהו האי הקטן ביותר. בוילה דו קורבו יש רחובות צרים ומרוצפי אבן, 3 טחנות רוח יפהפיות ואת כנסיית Nossa Senhora dos Milagres. ב-Caldeirao (מכתש וולקני עצום), יש שני אגמים עם תשעה איים קטנים, ממש כמו מפה קטנה של הארכיפלג. קראו עוד כאן בהרחבה על קורבו.

האיים האזוריים פורטוגל – גסטרונומיה אזורית

  • הקוזידו של פורנאש (תבשיל שנעשה במעיינות חמות)
  • Rumpsteaks
  • תמנון מבושל ביין
  • צדפות
  • גבינות
  • יינות: וינו דה צ'יירו, ורדלחו וליקרים

האיים האזוריים פורטוגל – עבודות יד אזוריות

מלונות מומלצים באיים האזוריים