משולש האיים – חופשה בפיקו, פאיאל וסאו ג'ורג'

משולש האיים - טחנת רוח מסורתית באי פיקו
משולש האיים – טחנת רוח מסורתית באי פיקו

הארכיפלג של האיים האזוריים כולו יפה ושווה ביקור, אך בשל קרבתם, פיקו, פאיאל וסאו ג'ורג' מהווים את "המשולש" כביכול של קבוצת איי המרכז.


המשולש: פאיאל ממערב, פיקו במרכז, וסאו חורחה ממזרח. אף לא אחד משלושת האיים האלה דומה לאחרים אלא לכל אחד מהם יש אופי משלו. קרבתם והתחבורה הימית הענפה המקשרת ביניהם, עושים את ה"משולש" הזה ליעד מרתק ומפתיע במיוחד.


התחבורה בין האיים מסתמכת בעיקר על טיסות של חברת SATA ועל מעבורות שמפעילה חברת הספנות Transmaçor לאורך כל השנה. השייט בין הורטה שבפייאל ומדלנה שבפיקו לוקח בערך 30 דקות ובתדירות של 4-6 ביום. אפשרות אחרת למעבר בין האיים היא בין הורטה ו-ואלס שבסאו ג'ורג', עם עצירה בסאו רוקה שבפיקו. באמצעות מעבורות אלה ניתן לעבור מהר ובזול בין האיים כשלעתים לא נדירות בכלל תוכלו לראות דולפינים בדרך.


תכנון טיולים באנר

ממאי ועד ספטמבר, הנמלים של משולש האיים מלאים בספינות הסנטוריני אקספרס, המופעלות על ידי חברת Atlanticoline. הספינות הללו מצוידות בתאי מגורים והן עוברות בין האיים האזוריים, מסנטה מריה ועד פלורס. בספינות אלה ניתן להעביר כלי רכב טרקטורונים, אופנועי ים ואופניים כמו גם חפצים גדולים נוספים.

airalo ad

מערב משולש האיים – פייאל

פייאל הוא אחד מתחנות החובה שאסור לפספס אם אתם מגיעים לקבוצה המרכזית. באי תמצאו את הר הגעש קפלינוס שהפסגה החרוטית המפוארת שלו מכוסה בגוונים שונים של ירוק, השדות שמסביבו מוקפים בהידרגנאות ירוקות ובחופים רגועים. העיר הורטה, שממוקמת בצורת אמפיתיאטרון על המפרץ, ראויה לתשומת לב מיוחדת. כאן תמצאו מרינה עמוסה במלחים מכל רחבי העולם ואת הנוף המרשים של הר פיקו. בזמן שאתם כאן, אתם חייבים לצאת לים כדי לצפות בלווייתנים.

מלונות מומלצים בהורטה

מרכז משולש האיים – פיקו

קרוב לפאיאל נמצא האי פיקו וההרים המלכותיים שבו שבתוכם יש אינספור מערות וולקניות. רחבי האי מכוסים קירות וביניהם כרמים נטועים. האי נחשב לאתר מורשת עולמית ובו מייצרים את יין ורדלחו המפורסם אותו ניתן לטעום במרתפי היין שפזורים ברחבי האי. גם בפיקו מומלץ לצאת אל הים ולצפות בלווייתנים או לטפס על הר פיקו ממנו נשקפים נופים נפלאים. כל זה הופך את האי הייחודי הזה למקום מושלם שמאפשר לחוות טבע, מורשת ותרבות אזורית אותנטית.

מלונות מומלצים בפיקו

מזרח משולש האיים – סאו חורחה

סאו חורחה הוא אי צר וארוך עם רכס במרכזו וכמה מאפיינים ייחודיים כגון fajãs – צוקים שהופכים למישורים שנשפכים אל הים. הצוקים הללו לעתים קרובות נגישים רק דרך שבילים החוצים נוף קסום. כמו כן כדאי לציין שהם ייחודיים לאיזור. הגבינה המפורסמת של סאו חורחה, אשר יכולה לשקול 12 קילו. שמיכות סרוגות שנעשות על נולי עץ וצדפות מן הלגונה של שמורת קלדיירה דה סנטו קריסטו שנחשבות למעדן.

מלונות מומלצים בסאו חורחה

כל השפע הזה גורם לשלושת האיים היפים הללו להפוך ליעד מעולה לחופשה ייחודית.