המרת מטבע משקל לאירו ולהפך

המרת מטבע – אירו – שקל (EUR-ILS)

האיים האזוריים שייכים לפורטוגל והמטבע הנהוג באיים הוא האירו. כאן תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער היורו היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני של היורו השאירו את הספרה 1 בשדה הכמות. לחילופין תוכלו להזין סכום מסויים שאותו תרצו להמיר. מחשבון המרת מטבע שלנו יעשה עבורכם את השאר.


האירו הוא המטבע הרשמי של קבוצת המדינות השייכות לאיחוד האירופאי. האירו הושק לראשונה ב-1999. ולאט לאט, תפס המטבע תאוצה והחליף כמעט את כל מטבעות המדינות השונות החברות באיחוד עד שב-2002 הוא הפך חוקית למטבע הרשמי של האיחוד האירופי. היום כמעט כל מדינות האיחוד משתמשות בו וכן גם פורטוגל החברה באיחוד.


תכנון טיולים באנר

שער היורו מושפע כמו כל מטבע מתנודות כלכליות באירופה. ההשפעה היא מיידית למדי, ותנודות כלכליות במדינות החזקות החברות באיחוד יכולה לגרום לשינוי בשער היורו תוך פרק זמן קצר. היום, מטבע היורו נחשב לחזק, אך גם הוא נחלש במהלך המשבר הכלכלי העולמי.

airalo ad

לשער היורו יש חשיבות רבה. ברגע ששער המטבע יורד, לנו כישראלים, משתלם להזמין חופשות באירופה, בפורטוגל ובאיים האזוריים שם ולהנות מחופשה זולה ולא יקרה.

שאלות ותשובות

מה המטבע באיים האזוריים?

האיים האזוריים שייכים לפורטוגל והמטבע הנהוג בהם הוא האירו כמו בשאר אירופה.

האם מקבלים באיים האזוריים מטבעות זרים נוספים כמו דולר?

כמו בכל מקום, גם כאן במקומות התיירותיים שבערים הגדולות ניתן לשלם בדולרים או בכרטיס אשראי בינ"ל. עם זאת, בכפרים ובמקומות מרוחקים התשלום ייעשה לרוב במזומן באירו ולכן כדאי להצטייד בו מראש במזומן.

איפה אפשר להחליף כסף לפני נסיעה לאיים האזוריים?

החלפת מטבע לאירו ניתן לעשות בארץ אצל מגוון חלפנים או בסניף בנק הפועלים בנתב"ג בהזמנה מראש. באיים האזוריים יש שפע של מקומות להחלפת כספים מדולרים, בעיקר בערים הגדולות כמו פונטה דלגדה בסאו מיגל ואנגרה די הירוסימו באי טרסיירה. בנוסף, גם בבתי המלון הגדולים באיים אפשר להמיר כסף מדולר לאירו.