דייג באיים האזוריים

האיים האזוריים הם אחד היעדים המועדפים לאוהבי הדייג. דגי חנית ענקיים מסוג מארלין כחול ולבן שוחים בחלק זה של האוקיינוס האטלנטי, כמו גם דגי-דולפין ודגי טונה בכלל וכחולה בפרט.


דייג

בין משולש האיים פייאל, פיקו וסאו חורחה יש שטחי דייג מומלצים למרות שכל אחד מהאיים האחרים יכול להיות נקודה מוצא למסעות דייג מצוינים. בכל האיים ניתן למצוא חברות תיירות רבות שמתמחות בדייג ובאי סאו מיגל ניתן אפילו להצטרף לספארי דיג של חצי יום, אבל מי שמעדיף לדוג באופן עצמאי יכול לשכור סירה וציוד ולצאת לדייג בעצמו. קראו עוד כאן על דייג באיים האזוריים

טורניר הדייג Big game באיים האזוריים

הטורניר מתקיים כל שנה באיים האזוריים ונמשך 3 ימים במי האיים פאייאל, פיקו וסאו ג'ורג'. הטורניר יוצא מהמרינה של העיר פונטה דלגדה, הנמל המרכזי באיים האזוריים שמשמש גם כמרכז המינהלי של האיים.


תכנון טיולים באנר

הטורניר מתנהל לפי חוקי איגוד הדיג הבינלאומי וכולל גם סיורים באי למשתתפי הטורניר ובמהלכו  נתפסים דגים גדולים בלבד, כמו מרלין וטונה בהתאם לרשימת הדגים המורשים. קראו כאן עוד על סוגי הדגים שאפשר לדוג באיים האזוריים.

airalo ad

הטורניר התחיל בשנת 2012 ולפי חוקי הטורניר כל סירת דיג ובה 2-4 אנשים יכולה להשתתף בתנאי שכל צוותה משתייך לאותו לאום. הסירה מקבלת ניקוד בהתאם לסוג הדג שתפסה ומשקלו כאשר הניקוד מתחיל ממשקל מינימלי המשתנה לפי סוג הדג. כמו כן מקבלים נקודות על שחרור הדג בהתאם לסוג הדג. עם זאת, יורדו נקודות במידה והספינה איחרה לחזור לרציף בסוף היום.

הקבוצה המנצחת היא זו שצברה הכי הרבה נקודות בשלושת ימי התחרות.

אתר הטורניר