צפייה בלוויתנים באיים האזוריים

האיים האזוריים הם כיום אחד מהאתרים לצפייה בלווייתנים הגדולים בעולם. יש כאן יותר מ-20 סוגים שונים של יונקים ימיים. זו כמות מרשימה והיא כשליש מהמספר הכולל של המינים הקיימים בעולם. זוהי מערכת אקולוגית עם מאפיינים ייחודיים. עם לווייתנים ודולפינים ידידותיים האוקיינוס האטלנטי הכחול הופך להיות אפילו יותר מקסים סביב האיים. הנה קישור להזמנת כרטיסים לאטרקציות של שייט לצפיה בלוויתנים.


צפייה בלוויתנים באי סאו מיגל

מידע שימושי

הזמן הטוב ביותר בשנה לצפייה בלוויתנים

צפייה בלווייתנים ודולפינים אפשרית לאורך כל השנה בשל המספר הגדול של מינים הקיימים במי הארכיפלג. בנוסף למינים הקבועים, כגון דולפינים ודולפינים איתם ניתן גם לשחות, יש לווייתנים מסוגים אחרים שעוברים דרך האיים האזוריים במסלולי הנדידה שלהם. דולפינים נפוצים יותר בחודשי הקיץ אך לווייתנים כחולים נצפים בקלות בסוף החורף. לווייתני זרע ולווייתנים צפוניים נראים לעיתים תכופות בקיץ. דבר אחד בטוח: בלי קשר לעונה, תמיד יש עוד דברים חדשים לגלות.

גיל מומלץ

אין גיל בו מפסיקים ליהנות מהמתנה הזו של אמא טבע. יש לזכור כי כל יציאה לים נמשכת כשלוש שעות, הגיל המינימלי המומלץ הוא חמש. ים רגוע למבוגרים עשוי לעתים להיות קשה מנשוא לילדים קטנים.


תכנון טיולים באנר

ציוד מומלץ

מצלמות הן חובה. במהלך צפייה ביונקים ימיים יש רגעים שקורים פעם אחת בחיים. תמונה טובה היא פשוט חיונית כדי לסייע לשמור על הזיכרון של אותו מפגש ייחודי רק לכם. למי שלא רגיל לשוט בסירה, נטילת כדורים נגד בחילה עשויה להיות דרך טובה להבטיח שהשייט ישאר נעים. צריך לקחת איתכם מים ומזון קל, כגון פירות, כריכים וחטיפי אנרגיה.

airalo ad

יכול להיות שלא נראה כלום?

זה קורה לעתים רחוקות. לווייתנים או דולפינים נצפים ב-98% מהשיוטים ללא קשר לעונת השנה. מספר הפעמים שנתקלים ביונקים הימייםהאלה הוא כל כך גבוה שכמה חברות אף יחזירו לכם את עלות הכרטיס בחזרה אם לא ראיתם שום דולפין או לוויתן.

תחליפים לשייט

כאשר תנאי הים אינם אידיאלים, יציאות לים עשויות להידחות או אפילו להתבטל. אבל לא תתאכזבו, תוכלו ללמוד על היסטורית האיים האזוריים העשירה בקשר ללווייתנים. ישנם מספר מוזיאונים ומרכזי מידע, בעיקר באיים פיקו ופאיאל, אשר עשוי להיות מעניינים עבורכם.

ביקור בביתני התצפית הפזורים בכל רחבי האיים הוא עוד אפשרות לראות עם משקפות לוויתנים. חלק מהביתנים הקטנים הללו שסיפקו מידע לציי ציד הלווייתנים שוחזרו, וכיום הם משמשים שוב לעיניים המאומנות בסריקת האופק, בחיפוש אחר יונקים ימיים. ביתנים אלו (Vigias) בדרך כלל ממוקמים באזורי החוף ומספקים נוף פנורמי עוצר נשימה.

איפה

סאו מיגל

על סאן מיגל האי יש כמה מקומות לצפייה בלווייתנים כגון פונטה דלגדה ו-Vila Franca Do Campo במשך כל השנה. סירות בינוניות יכולות לקחת עד 80 אנשים. הזמינו כאן שיט לצפייה בלוויתנים ובדולפינים שכולל ביקור באיון וילה פרנקה די קמפו.

בין סאו מיגל וסנטה מריה, בזמן האביב, ניתן לצפות לעיתים קרובות בלווייתן הכחול, בעל החיים הגדול ביותר על פני כדור הארץ, 30 מטר אורך ומשקל של 150 טון.

כאן תוכלו להזמין כרטיסים לאטרקציה.

טרסיירה

על טרסיירה, בין אם באנגרה דו הרוסימו או בפראיה דה ויטוריה, יש אפשרויות רבות לצפייה בלווייתנים. בין המינים שלעתים קרובות עוברים באיים האזוריים במסלולים בולט הלווייתן הכחול. ניתן לראות אותו באביב ובסתיו בין טרסיירה וסאו חורחה.

כאן תוכלו להזמין כרטיסים לאטרקציה.

פאיאל

בפאיאל, פיקו וסאו חורחה, משולש האיים, נלחמו בעבר ציידי הלוויתנים בקרבות עזים עם הלווייתנים. העיר הורטה שבפאיאל הפכה היום לאחד מהמרכזים החשובים והדינמיים לניטור ובקרה על אוכלוסיית היונקים ימיים בארכיפלג. יש חברות רבות שמציעות סיורי צפייה בלוויתנים על האי הזה כשמומחים ומדענים מאוניברסיטת האיים האזוריים משמשים כמדריכים בסיורים שלהם. קמפוס אוניברסיטת הורטה כולל מרכז מחקר מדעי לביולוגיה ימית, אוקיאנוגרפיה ודייג. יחד עם אוניברסיטאות אחרות ברחבי העולם, במרכז מבוצעים מחקרים רבים על האוכלוסייה, ההגירה ומסלולי הנדידה של בעלי חיים הימיים הענקיים אלה.

כאן תוכלו להזמין כרטיסים לאטרקציה.

פיקו

מסורת ציד הלווייתנים מושרשת בפיקו, המקום האחרון באיים האזוריים בו בוטל ציד לווייתנים בשנות ה-80. אבל אנשיו היו מאוד מוצלחים בהמרה של הפרנסה מהמקצוע הזה לפרנסה מתיירות. יש היום חברות שמציעות סיורי צפייה בלווייתנים בכמה מקומות באי, במדלנה, וב-Lajes וSanto Amaro.

בפיקו יש גם מספר מוזיאונים ומרכזי אתנוגרפי שמוקדשים לתחום.

בטיחות

היונקים הימיים החוצים את הים הם מינים מוגנים. הם ראויים לתשומת לב מיוחדת ובני אדם חייבים למזער את ההתערבות בבית הגידול שהם בחרו לעצמם. האפשרות לראות לווייתנים ודולפינים בסביבתם הטבעית הוא זכות שמעט אנשים בעולם כולו נהנים ממנה. שימו לב להנחיות המדריכים על מנת להגן על היונקים הימיים.

אסור!

  • לרדוף אחרי, להפריע או להאכיל יונקים ימיים.
  • לשחות עם לווייתנים.
  • לזהם את הים.
  • לעשות רעש.
  • להיות יותר משלוש סירות בו בזמן באותו המקום.

חובה!

  • לשוט לאורך נתיב היונקים הימיים, במהירות קבועה ולשמור על מרחק של לא פחות מ-50 מטרים מהם או 100 מטרים, אם יש איתם גור או גורים.

להזמנת כרטיסים

כאן תוכלו להזמין כרטיסים לאטרקציה.

שאלות ותשובות

מתי אפשר לראות לוויתנים באיים האזוריים?

ה'עונה' העיקרית נמשכת מאפריל לאורך כל הקיץ עד אוקטובר, ובמהלך החודשים הללו חולפים מינים שונים של לוויתנים סמוך לאיים בנתיבי הנדידה שלהם. באפריל ובמאי אפשר לראות את הלווייתנים הגדולים יותר כמו לווייתנים כחולים בסיורים מאורגנים על סירות שיוצאים מהאיים השונים.

איזה סוגים של לוויתנים יש באזוריים?

ראשתנים גדולי-ראש (לויתן זרע), לווייתן צפוני, לווייתן מצוי, נתבים (גלובי שחור), מינקים, דולפינים, דולפיננים, סטנלה אטלנטית, סטנלה מפוספסת וגרמפוס אפור. להזמנות.

האיים האזוריים מומלצים לצפייה בלוויתנים?

מרחבי הים שמסביב לאיים האזוריים הם אחד המקומות הטובים ביותר לתצפית על לוויתנים – זהו ביתם של מגוון מינים, כולל דולפינים מסוגים שונים ולווייתני זרע אותם אפשר לראות כאן לאורך כל השנה. להזמנות.