מרכז מידע על האיים האזוריים

מרכז מידע עם כל האינפורמציה לה תזדקקו על האיים האזוריים

בעמוד מרכז מידע זה תוכלו למצוא את כל המידע החשוב לפני יציאה לאיים האזוריים. אם מצאתם שחסר לכם מידע חיוני נוסף אל תהססו לפנות אלינו.


באופן כללי, עונת התיירות היא הקיץ ובה האיים עמוסים בתיירים מארה"ב ואירופה. גם המחירים של הלינה והשירותים מטפסים. האיים האזוריים שייכים לפורטוגל והשגרירות הישראלית שמטפלת בנוסעים לאיים נמצאת בעיר הבירה ליסבון. בעמוד מספרי חירום יש מידע על כך. בנוסף, כמעט בכל אי מתשעת האיים יש שדה תעופה. הפירוט נמצא בעמוד המתאים.

מרכז מידע – איים האזוריים – מתוך ויקיפדיה

האיים האַזוֹרִיים (בפורטוגזית: Açores) הם ארכיפלג של תשעה איים במרכז האוקיינוס האטלנטי המשתייכים לפורטוגל. האיים נמצאים במרחק 1,500 קילומטר מליסבון ובערך 3,900 קילומטר מהחוף המזרחי של אמריקה הצפונית. האיים התגלו בשנת 1427 בידי אחד מרבי-החובלים שהפליגו עם אנריקה הנווט. שטח האיים כ-2,300 קילומטר רבוע, ואוכלוסייתם הכוללת מונה 245,374 תושבים (נכון ל-2009). עיר הבירה היא פונטה דלגדה הממוקמת באי סאו מיגל. האיים משתרעים לאורך 645 קילומטר בערך. האיים הם אוטונומיה פורטוגזית (חבלי פורטוגל האוטונומיים). הם שוכנים בקו הרוחב של ליסבון, לפיכך הם נהנים מאקלים מתון, עם שינויים קלים במהלך השנה. האיים האזוריים יושבו על ידי הפורטוגזים במאה ה-15 (ראו האימפריה הפורטוגזית). לפני כן הם לא היו מיושבים. משטר הרוחות בין האיים האזוריים ואירופה היווה זירת התנסות חשובה לנווטים שחצו את האוקיינוס האטלנטי. השייט לאזוריים לימד את נווטי התקופה כי בקווי רוחב שונים נושבות הרוחות בכיוונים מנוגדים. גילוי זה איפשר קיצור משמעותי בזמן ההפלגה מערבה ומזרחה, והתלות בשרירותה לכאורה של כיוון נשיבת הרוח פחתה משמעותית. במאות ה-16 וה-17 התחוללו באזור קרבות ימיים בין הבריטים לבין הספרדים. האיים נכבשו והוחזקו על ידי הספרדים משנת 1580 עד 1640 ושימשו בסיס יציאה לצי הספרדי. הכלכלה מבוססת בעיקר על חקלאות והגידולים העיקריים הם פירות (בננה, אננס), טבק ויין. בסאו מיגל פועלות תחנות כח גאותרמיות המספקות את רוב תצרוכת החשמל של האי. במהלך מלחמת יום הכיפורים אפשרה פורטוגל למטוסי חיל האוויר האמריקני שהפעילו את הרכבת האווירית לישראל להשתמש באיים האזוריים כבסיס תדלוק, לאחר שמדינות מערביות אחרות סירבו לסייע והותירו את ארצות הברית ללא מיקום חלופי לתדלק בו את מטוסיה בדרכם לישראל.

על מלונות מומלצים – קראו כאן


תכנון טיולים באנר