Sete Cidades – האגם הכחול והאגם הירוק

האגמים Sete Cidades
האגמים Sete Cidades

Sete Cidades – הישוב

Sete Cidades הוא ישוב קטן באיזור פונטה דלגדה אשר בסאו מיגל, במרכזו של מכתש וולקני ענק בקוטר של שלושה קילומטרים, המכונה גם Sete Cidades. אוכלוסיית הישוב מנתה בשנת 2011 רק 793איש בשטח של 19 קמ"ר. זוהי אחת הקהילות הקטנות של Ponta Delgada מבחינת אוכלוסייה, אם כי היא הגדולה ביותר מבחינת שטח.


האגדה שעל האגם

איך נוצרו האגמים? אגדה עתיקה מספרת על מלך רגזן שהקדיש את חייו עבור בתו, אנטיליה. המלך אסר על הנסיכה לדבר עם אף אחד. אחרי שהמלכה מתה, מלבד המלך הנסיכה טופלה על ידי עוזרת קשישה. ככל שהשנים התקדמו, הנסיכה גדלה להיות אישה צעירה ויפה שמשכה את תשומת לבם של כל בחורי הממלכה למרות שהמלך הגביל אותה והיא בילתה את רוב ימיה בטירה ובגן.

בצר לה היא ביקשה סיוע מהעוזרת ובעזרתה היא היתה בורחת מדי פעם אל הגבעות המקומיות ואל העמקים בזמן שאביה ישן את שנת הצהריים שלו. באחת מהרפתקאות הבריחה שלה היא שמעה שיר. המוזיקה הייתה יפה והיא הקסימה אותה כך כך עד שהחלה לחפש מה מקורה. מוסתרת מן העין, הנסיכה מצאה רועה צעיר מחלל בחליל, יושב על ראש גבעה. במשך שבועות היא חזרה להקשיב לרועה הצעיר עד שבמקרה הוא גילה אותה מסתתרת. נער הרועים התאהב בנסיכה, והם המשיכו להיפגש אחר כך, מדברים, צוחקים ונהנים זה מחברתו של זה עד שהרועה החליט לבקש את ידה של הנסיכה.


תכנון טיולים באנר

השכם בבוקר, הזוג דפק על דלת הטירה וביקש מהמשרתים לדבר עם המלך. מאוד נרגש אבל נחוש בדעתו ביקש הרועה את ידה של הנסיכה מהמלך. כעס המלך מאוד, גרשו מהטירה ואסר על בתו לראות את הנער.

airalo ad

ביום בהיר אחד נפגשה בחשאי עם הרועה כדי לספר לו שהוא לעולם לא יראה אותה שוב והם בכו כל אחר הצהריים, מחובקים, והדמעות שלהם יצרו שני אגמים יפים. אחד ירוק, כי עיניה של הנסיכה היו ירוקות, ואחד כחול כמו עיניו של הרועה.

האגם של Sete Cidades

das Lagoa Sete Cidades או בתרגום חופשי לעברית "הלגונה של שבע הערים" הוא אגם הממוקם בתוך הלוע של הר געש רדום באי סאו מיגל. האגם מורכב משני אגמים קטנים, שונים אקולוגית ואשר ביניהם מפריד מצר צר, עליו יש גשר. הר הגעש ממוקם על ההר השלישי המערבי של האי סאו מיגל. מעבר להיותו של האגם Lagoa das Sete Cidades אחד ממקומות הטבע עם הנוף הטבעי של האי, הוא הגוף הגדול ביותר של מים באזור אחד משאבי המים המתוקים החשוב ביותר בארכיפלג.

אחד הטיולים הכי מומלצים כדי לחקור את האיזור הוא טיול ג'יפים. סעו בכבישים צדדיים ובשבילי עפר המקיפים את האיזור כדי לקבל תחושה אמיתית של שטח בגובה של 650 מטר מעל פני הים (גבוה יחסית לאיים האזוריים). לאחר מכן רדו למטה ועצרו בתוך המכתש בכפר Sete Cidades לקפה. בקרו בכנסיית סאו ניקולאו. בכפר עצמו יש צרכנייה קטנה, מומלץ לקנות אננס טרי ולשבת על שפת אחד האגמים. אחד נקרא Lagoa Azul בגלל המים הכחולים שלו, והשני המכונה Lagoa Verde (בגלל צבעו הירוק).

מלונות ומקומות לינה בכפר Sete Cidades

מזכרות, גלויות ותמונות מהאגמים

מהיכן מגיע צבעם השונה של האגמים?

אמנם, מבחינה הידרולוגית, Lagoa das Sete Cidades הוא אגם אחד אך כמעט כולם מתייחסים אליו כאל שני גופים נפרדים: Lagoa Verde ו-Lagoa Azul. פשוטו כמשמעו, האגם הירוק והאגם הכחול בהתאמה. הם נקראים כך כי כל צד של האגם משקף את אור השמש בצבעים שונה בגלל עומק המים ובגלל הרכבם של בעלי החיים המיקרוסקופיים החיים במים.

אטרקציות וטיולים שונים לאגמי סטה סידדס