הספוטים הכי טובים לגלישה באיים האזוריים

ארכיפלג האיים האזוריים שנמצאים 1400 ק"מ מערבית לפורטוגל מזכיר לרבים את איי הוואי, כך שיש רבים שקוראים לאיים האזוריים "הוואי של האוקיינוס האטלנטי". מלבד העובדה ששני המקומות נוצרו בהתפרצויות געשיות (מה שיצר עמקים פוריים עם שפע של צמחי בר טרופים) ונהנים ממזג אוויר טרופי יש להם מכנה משותף נוסף – שניהם מהווים מוקדי משיכה לגולשים מכל העולם.


באיים האזוריים יש סוולים שמגיעים מאיי ניופאולנד בצפון האוקיינוס האטלנטי, נקודות שבירה מיוחדות, טמפרטורה קבועה של המים כל השנה (17-22 מעלות צלסיוס) ובעיקר – אפשרות לגלישה לכל אחד בלי תלות ברמה שלו. ואגב, למרות שהאיים האזוריים תופסים פופולריות בתור יעד לגלישה, ברוב הפעמים תהיו לבד עם הטבע כך שהחוויה צפויה להיות מדהימה ונטולת מחסומים. אתם והטבע.

לבד עם הטבע - גלישה באיים האזוריים
לבד עם הטבע – גלישה באיים האזוריים

איי המזל של הגולשים

האמת היא שלא ממש משנה מתי תגיעו לאיים האזוריים דבר אחד בטוח – תמיד תמצאו את הגל המושלם. יש גולשים שאפילו קוראים לאיים האזוריים בשם Macaronesia – מילה יוונית שמשמעותה "איי המזל". רוצים להבטיח שהמזל ישחק גם לכם? מומלץ שתרכשו מראש חליפת גלישה ותהיו מוכנים לכל תרחיש.


תכנון טיולים באנר

לא בכדי טוענים המומחים שבחופים באיים האזוריים יש את התנאים הטובים בעולם לגלישה, הן גלישת רוח וקייטסרפינג, הן גלישת גלים והן גלישת סאפ.

airalo ad

חובבי גלישת הגלים יאהבו את הצינורות המאתגרים ואת הגלים העזים שנשברים על החופים הסלעיים, בעיקר בתקופת החורף.

לעומתם, אנשי גלישת הרוח יתחלקו לשניים:

 • אלו שירדפו אחרי רוחות החוף והצד שמאפשרות גלישות ארוכות לאורך קו החוף
 • אלו שיתאהבו ברוחות החזקות והיציבות באגמים של פורנאש וSete Cidades (שניהם באי סאו מיגל) – מה שיאפשר גלישה מהירה או גלישה בסגנון חופשי.

אתרי גלישה באי סאו מיגל

חוף Mosteiros

בחוף זה יש שבירה ימנית ושתי נקודות גלישה, אחת מהן שנמצאת מעל קרקעית הים הסלעית אהובה במיוחד על הגולשי המקומיים. הסוולים הטובים ביותר כאן מגיעים מכיוון מערב, אבל כשהרוח נושבת מכיוון מזרח או צפון מזרח, הגלים עולים לגובה 2 מטר והגלישה אידיאלית לכל הרמות. שימו לב – הגישה לחוף מצריכה רכב.

נמל Mosteiros

בדומה לחוף באותו שם גם כאן שבירת הגל ימנית, המקום אידיאלי כשהרוח נושבת מכיוון מזרח או צפון מזרח וכדי להגיע לכאן צריך גם רכב. בניגוד לחוף, כאן הגל ארוך, חזק וכולל מסה גדולה של מים מה שהופך את הנמל ליעד לגולשים מתקדמים. הספוט כולל שתי נקודות גלישה בהתאם לגודל הגל:

 • בגל בינוני הגלישה נעשית ליד סלע מבודד בחוף רך.
 • בגלים גדולים אזור הגלישה הוא סלעי יותר, מה שמצריך מיצוב טוב, חתירה ממושכת (10-15 דקות) וגלשן מעולה כדי לתפוס גל.
חוף Mosteiros
חוף Mosteiros

Calhetas

כאן יש שתי נקודות שבירה. החיצונית מיועדת לגולשים מקצוענים הודות לסוולים הגבוהים (4 מטר מינימום). לעומתה, הנקודה הפנימית ליד הבית הוורוד כוללת שבירת גל ימנית ושמאלית בהתאם לכיוון הסוול: סוולים צפון מזרחיים גורמים לגל ימני וסוולים צפון מערביים לגל שמאלי.

פה כדאי לשים לב לכמה נקודות: הקרקעית של החוף היא חלוקי נחל (נא להצטייד בנעליים מתאימות), יש פה זרמים חזקים במיוחד. צריך רכב כדי להגיע הנה, אבל אל תוותרו במיוחד כשהרוח נושבת מכיוון דרום שנחשב אידיאלי לגולשים.

Rabo de Peixe

כאן יש גל צינור שמאלי ועוצמתי (מעל 3 מטר) שמצריך חתירה של 10 דקות ורמת גלישה גבוהה, בעיקר כשנושבת רוח מכיוון דרום שסוחפת את הגולשים הלא מנוסים אל הסלעים. שימו לב – הקרקעית כאן עשויה מחלוקי נחל ונדרש רכב כדי להגיע.

החוף החולי של Monte Verde

החוף החולי הזה הפך עם השנים ליעד ברמה עולמית של גולשי רוח, אבל גם גולשי הקייטסרפינג מגיעים אליו בהמוניהם בעיקר כאשר נושבות רוחות צפון- מערביות וצפון-מזרחיות. למעשה, החוף הזה מתאים לכולם כי הוא כולל 4 ספוטים שונים עם שבירות גל שונות:

 • שבירת גל ימנית במזרח החוף
 • שבירות גל ימניות ושמאליות באזור מגרש החנייה
 • שבירות גל ימניות ושמאליות באזור מרכז החוף
 • שבירת גל שמאלית במערב החוף (אזור Espinafres)

בחורף 3 זרמים שונים משפיעים על קרקעית הים במהלך החורף. למשל, כאשר הזרמים חזקים הם דוחקים את החול לכיוון החוף – מה שיוצר סלעים חוליים מצד אחד, אבל גם גלים איכותיים בגובה של 2 מטר מצד שני. 

Areais de Santa Bárbara

חוף זה שמארח את מוקדמות ליגת הגלישה העולמית מאז 2010 הוא הכי פופולרי באי, בעיקר בקרב גולשי קייטסרפינג כשנושבות רוחות צפון-מזרחיות וצפון-מערביות. החוף החולי שמשתרע על כקילומטר מתאים לגולשים בכל הרמות הודות ל-3 ספוטים עם שבירות גלים ימניות ושמאליות:

 • Tuká Tu Lá במזרח
 • Meio da Praia במרכז
 • Cantinho במערב
חוף Areais de Santa Bárbara
חוף Areais de Santa Bárbara

חוף Santa Iria

זהו אחד החופים האקזוטיים והמבודדים באי ולמרות שהוא סלעי, הגישה אליו נוחה גם ברגל והוא מתאים לגולשים בכל הרמות. בצד המזרחי של המפרץ יש שבירת גל ימנית, אבל למרות שהיא קצרה וחלשה היא פופולרית.

למרות זאת, הגל המפורסם של המקום הוא גל שמאלי שנוצר בשני מקומות: בחלק המערבי של המפרץ ובחלק המרכזי. בימים טובים שכוללים סוולים צפוניים ורוח מכיוון דרום – אפשר אפילו לשלב בין שני חלקי הגל.

חוף Maia

זהו אחד הספוטים הכי פופולריים לגלישה באי, בעיקר הודות לעובדה שהגישה לכאן לא מצריכה רכב ונעשית ברגל. מצד שני קחו בחשבון שבימים שנחשבים אידיאליים לגלישה (סוולים מכיוון צפון ורוח מכיוון דרום שיוצרים גל קצר וצינורי) לא תהיו פה לבד.

מכיוון שהקרקע פה סלעית ועשויה משונית תדרשו לחתור 5-10 דקות כדי להגיע לגל, לעקוף את השונית מימין או לקחת סיכון ולעבור מעליה – מה שאומר שהמקום מיועד לגולשים מתקדמים ומקצוענים בלבד, אבל כמובן שהמאמץ ישתלם.

חוף Baixio da Viola

זהו אחד החופים באי עם הגלים הגבוהים ביותר שמגיעים בשיאם ל-6 מטר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכאן הזרמים של האוקיינוס הפתוח נשברים על השונית – מה שאמנם מאפשר הגעה ברגל ושבירת גל ימני ושמאלית, אבל מצד שני מצריך הרבה ניסיון.

חוף Fajã do Araújo

זהו החוף עם אחד הגלים הצינוריים, הארוכים והחזקים באי סאו מיגל כולו. גובה הגל (3-4 מטר) וקרבתו לסלעים הופכים את הספוט לאחד המסוכנים לגלישה, כך שאתם יכולים להבין למה הוא מיועד לגולשים מתקדמים ומקצוענים בלבד.

חוף Ribeira Quente

כאן שבירת הגל היא שמאלית, אבל הודות לסוולים בקיץ ולמים החמים שלו המקום פופולרי גם בקרב גולשים ברמות הביניים. שימו לב – הגישה למקום מצריכה רכב, הקרקע פה עשויה מחלוקי נחל ויש פה הרבה קיפודי ים שצריך להיזהר מהם. ואם אתם כבר כאן – אל תוותרו על מסעדת Ponta do Garajau הצמודה שמגישה מאכלי ים מקומיים וטעימים להפליא.

חוף Ribeira Quente
חוף Ribeira Quente

הספוט Baixio da Vila

הספוט הזה אהוב מאוד למרות שהחוף סלעי, שהגישה אליו מצריכה רכב, שהגלישה אפשרית רק כאשר יש גאות וששבירת הגל ארוכה במיוחד אבל שמאלית בלבד. הסיבה לכך כפולה :

 • המקום מתאים לגולשים מתחילים כי הוא כולל תנאים אידיאליים לגלישה רגועה בלונגבורדס או בסאפ.
 • המקום מושלם לגולשי רוח מתקדמים בזמן שנושבות רוחות מערביות או מזרחיות חזקות.

Baixio do AçougueCorpo Santo

ספוט זה נחשב לאחד ממוקדי המשיכה של הגולשים בחלק הדרומי של האי סאו מיגל. כאן יש שבירת גל שמאלית, סוולים בגובה 2 מטר וקרקע סלעית שהופכת אותו לאידיאלי עבור גולשים ברמה גבוהה. שימו לב – הגישה ברכב בלבד.

Amora

החוף הזה אהוב על גולשים בכל הרמות כי אפשר להגיע אליו ברגל, הוא לא צפוף והוא מוקף בבקתות דייגים אותנטיות שיוצרות נוף ייחודי. עם זאת, הקרקעית כאן עשויה מסלעים ושבירת הגל שמאלית – מה שאומר שהוא לא ממש מתאים לכולם…

החוף החולי Água d'Alto

החוף החולי הזה נחשב אלטרנטיבה לחוף Milícias הצפוף, בעיקר בקרב גולשי רוח וקייטסרפינג כאשר נושבות רוחות מערביות וצפון-מערביות. והבונוס הגדול – החוף נמצא ממש ליד מלון Hotel Bahia Palace, כך שלא תצטרכו להתנייד יותר מדי.

חוף Milícias

בחוף החולי הזה יש שבירות גל שמאליות וימניות לאורך כל השנה, אבל בקיץ כאשר הגלים מגיעים מדרום ושבירת הגל שמאלית בלבד – המקום הופך להיות אחד החופים הצפופים באי, בעיקר בקרב גולשי רוח וקייטסרפינג בכל הרמות שלא נרתעים מהעובדה שההגעה לכאן מצריכה רכב.

חוף Praia de São Roque

החוף החולי הקטן הזה נמצא במרכז הכפר São Roque ונחשב אהוב על כולם. גולשים מתחילים נהנים משבירת הגל הימנית ומהעובדה שהוא בטוח להפליא, בעיקר בחורף כשנושבות רוחות מערביות ודרום-מערביות. לעומתם, הגולשים המנוסים אוהבים את שבירת הגל השמאלית ואת השונית הקטנה שהופכת את הגלישה למאתגרת.

הכפר São Roque
הכפר São Roque

חופי גלישה באי טרסיירה

Quatro Ribeiras

למרות שההגעה לחוף זה בחלק הצפוני של האי טרסיירה נעשית ברגל הוא נחשב מאתגר: שבירת הגל פה היא שמאלית, הסוולים מגיעים לגובה של 3 מטר והקרקע סלעית וכוללת חלוקי נחל. ובמילים אחרות – ברוחות מערביות כדאי שתגיעו לכאן רק אם אתם גולשים מנוסים.

החוף של Praia da Vitória

שני גלים שונים נשברים בין המזחים של חוף זה – Riviera ו-Vietnam. בשניהם שבירת גל ימין ושניהם נוחים לתמרון, בעיקר כשהסוולים מגיעים מצפון ומצפון-מערב ושהגאות בשיאה. כאשר נושבות פה רוחות צפון מזרחיות – החוף נחשב לאידיאלי לשיט, לגלישת רוח ולקייטסרפינג. לא פלא שהחוף נחשב לאחד הצפופים באי ושהוא מארח את תחרות Formula Windsurfing.

החוף הסלעי Santa Catarina

חוף סלעי זה נחשב לאחד המפורסמים באירופה ואירח מספר תחרויות לאומיות ובינ"ל של בודיבורדינג. הגל הצינורי, השטוח והתחתון שנשבר קרוב לאבנים זכה לכינוי "הנסיכה הקטלנית" – מה שאומר שגם אם אתם גולשים מנוסים ומקצוענים מומלץ לחבוש קסדה. רק נא לא להתבלבל עם שימורי טונה שנושאים את אותו שם כמו החוף…

Porto Martins

זוהי אחת משבירות הגל השמאליות הארוכות והחזקות ביותר באי, בעיקר כאשר יש סוולים ענקיים מכיוון צפון מערב שמאתגרים גם גולשים מנוסים. כאשר הסוולים מגיעים מכיוון צפון או צפון מזרח הגל הופך להיות קטן ומעוצב יותר, אבל כאשר הם צפוניים הגלישה נעשית מאזור נמל הדייגים הקטן – מה שמאפשר גם לגולשים ברמה בינונית ליהנות.

חוף סאו מתיאוס – São Mateus

שבירת גל ימנית שנמצאת בסמוך לכפר הדייגים המפורסם סאו מתיאוס. למרות שגובה הגלים נמוך (עד 2 מטר), ההגעה למקום מצריכה רכב וקרקע הים סלעית – מה שהופך את הגלישה פה לכזו שמיועדת רק לגולשים ברמה בינונית ומעלה.

חוף Contendas

בחוף זה שנמצא ב-Contendas Bay Natural Reserve יש שבירת גל שמאלית שהופכת לאידיאלית, בעיקר כאשר יש סוולים דרומיים. עם זאת, בשל גודלו הקטן של החוף בחלק המערבי של המפרץ שבירת הגל הופכת לימנית. שימו לב – קרקעית הים מלאה בקיפודי ים ומומלץ להצטייד מראש בנעליים מתאימות.

חוף Contendas
חוף Contendas

ספוטים לגלישה בגרסיוסה

Calhau Miúdo

זהו אחד מחופי הגלישה הכי עקביים באי, כאשר יש בו שבירת גל ימנית ושמאלית במרכז המפרץ ושבירה שמאלית בחלק המערבי. מכיוון שכל הגלים פה תלויים בכיוון הסוולים, ההגעה מצריכה רכב והקרקע סלעית – מומלץ להגיע לכאן רק אם אתם גולשים ברמה גבוהה ורק אם רכשתם מראש נעליים מתאימות.

Baía da Barra

חוף עם שבירות גל ימניות ושמאליות וכניסה קלה למים דרך CNIG Clube Naval da Ilha) Graciosa). עם זאת, שבירת גל ימנית מתאפשרת רק בימים עם גלים קטנים ובינוניים, כך ששבירת הגל השמאלית נחשבת טובה יותר למרות שהיא חלולה, אנכית ומסתיימת בסלעים.

הגל ב-Alagoa

זהו לדעת רבים הגל הנגיש ביותר מבחינה טכנית באי כולו. שבירת הגל היא ברובה שמאלית, ההגעה למקום מצריכה רכב והחוף סלעי, אבל הגלישה קלה מאוד מבחינת תמרון – מה שהופך אותו לספוט שמתאים לגולשים בכל הרמות.

Ilhéu da Praia

זהו ספוט מושלם לגולשים מתקדמים ומקצועיים הודות לגל האנכי שמתנפץ על השונית הרדודה. שימו לב – יש צורך באישור מהרשויות המקומיות כדי לגלוש פה ובגלל המרחק מהחוף ההגעה נעשית בסירה. ולמרות הכל אנחנו ממליצים לעשות את המאמץ. החוויה תהיה שווה הכל.

נקודות מצויינות לגלישה באי סאו ג'ורג'

Fajã do Belo

למרות שלא נדרש רכב כדי להגיע לפה והגלים אינם גבוהים במיוחד (גג 3 מטר), הגלישה במקום אינה מתאימה לכולם. הסיבה לכך כפולה: הסיבה הראשונה היא שבירת הגל השמאלית העוצמתית שהופכת לאנכית ולצינור מדי פעם. הסיבה השנייה היא העובדה שהכניסה והיציאה נעשית דרך הסלעים שנמצאים בסוף נקודת השבירה. לסיכום – חוויה לגולשים מנוסים בלבד.

Direitas do Paço – Fajãs do Santo Cristo

גם כאן אין צורך ברכב, הכניסה והיציאה קלות (דרך מפרץ שמשמש לעגינת סירות קטנות) והגלים אינם גבוהים (מקסימום 3 מטר) אבל גם פה הגלישה שמורה למומחים, בעיקר בגלל הקרקע הסלעית ושבירת גל ימנית שיוצרת קירות שמצריכים יכולת תמרון.

Cubres

בספוט הזה יש שבירת גל שמאלית עוצמתית, בעיקר שיש סוולים גבוהים מכיוון דרום ודרום-מערב. כשמוסיפים לזה את העובדה שהקרקע מורכבת מחלוקי נחל ונדרש רכב כדי להגיע לפה – המשמעות היא שהגלישה במקום מיועדת רק לגולשים ברמות בינוניות ומתקדמות.

חוף Cubres
חוף Cubres

Feiticeiras

כאן שבירת הגל היא ימנית ושמאלית, אין צורך ברכב, הגלים אינם גבוהים (עד 2 מטר) והסוולים קטנים, אבל הכניסה והיציאה נעשות דרך סלעים -מה שאומר שמדובר בחוויה של פעם בחיים, אבל היא שמורה לגולשים ברמה בינונית ומעלה.

Esquerdas da Igreja – Fajãs de Santo Cristo

שבירת גל שמאלית ארוכה שמצריכה יכולת תמרון גבוהה. שמוסיפים לזה את העובדה שהכניסה והיציאה נעשית דרך הסלעים בסוף נקודת השבירה המסקנה אחת – אל תגיעו לכאן ברגל אם אתם לא גולשים ברמה בינונית לפחות.

Largo do Linho – Fajãs de Santo Cristo

ספוט עם סוולים גבוהים שיכולים להגיע לגובה 3 מטר, שבירת גל שמאלית אנכית בעוצמה חזקה וכניסה ויציאה שנעשות דרך הסלעים, כך שלמרות שההגעה קלה ואינה מצריכה רכב הגלישה פה מיועדת לגולשים ברמה בינונית ומעלה.

Vimes

ספוט עם שבירת גל שמאלית, בעיקר שהסוולים מגיעים מכיוון דרום. כאשר הסוולים מגיעים מכיוון צפון-מערב ודרום-מערב מומלץ לגלוש בחלק המערבי של החוף. שימו לב – הכניסה והיציאה נעשות דרך הסלעים בסוף נקודת השבירה וההגעה מצריכה רכב, כך שהגלישה מיועדת לגולשים ברמה בינונית לפחות.

גלישה בחופי האי פיקו

Cachorro – Baía do Poço

ספוט עם שבירת גל שמאלית עוצמתית שמייצרת קיר גבוה (3 מטר) שמצריך יכולת תמרון. כשמוסיפים לכך את העובדה שהכניסה והיציאה נעשות מהסלעים שבחלק המערבי של המפרץ התוצאה אחת – מקום שמיועד לגולשים ברמה בינונית ומעלה. כך שהשאר יתנחמו בכך שהמקום נחשב אידיאלי לשיט קיאקים.

Baía da Barca

זהו המקום עם תנאי הגלישה הכי עקביים באי ולכן גם המתוייר ביותר. עם זאת, בגלל שנדרש רכב להגיע למקום והכניסה והיציאה נעשות דרך סלעים (בצד המזרחי או המערבי של המפרץ) – הגלישה פה מיועדת רק לגולשים ברמה בינונית ומעלה.

Areia Larga

חוף עם שבירת גל ימנית שמגיע למלוא הפוטנציאל שלו (גלים בגובה 3 מטר) כאשר נושבות רוחות צפון-מזרחיות ומזרחיות. הכניסה והיציאה לספוט אמנם קלות,, אבל נדרש רכב להגיע למקום וקרקעית הים סלעית – מה שהופך אותו לספוט לגולשים ברמה בינונית פלוס. כל השאר יכולים לצאת מפה לשיט קיאקים שצופה על הכרמים של פיקו – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

טרסות הכרמים של פיקו על רקע הים - אתר מורשת עולמי של אונסק"ו
טרסות הכרמים של פיקו על רקע הים – אתר מורשת עולמי של אונסק"ו

Lajes

חוף עם שבירות גל ימניות ושמאליות שמגיע לשיאו בקיץ כאשר הסוולים מגובים ברוח דרומית. הכניסה והיציאה לספוט קלות, אבל העובדה שצריך רכב ושקרקעית הים סלעית מגבילה את הגלישה פה לגולשים מנוסים בלבד. גולשים מתחילים ו/או גולשים שהתנאים במקום אינם אידיאלים עבורם מוזמנים לרגע של תרבות והיסטוריה– ביקור במוזיאונים שיקחו אתכם אחורה אל ההיסטוריה של ציד הלוויתנים באי.

Santo Amaro – Baía do Canto

הספוט הכי גדול והכי טוב בפיקו עם סוולים מכיוון צפון-מערב שמגיעים לגובה 3 מטר. שבירת הגל כאן שמאלית, ארוכה ועוצמתית שהופכת בקטעים מסוימים לצינור. הכניסה והיציאה נעשות דרך הסלעים וההגעה מצריכה רכב – מה שאומר שההנאה שמורה לגולשים מתקדמים ומקצועיים בלבד. כל השאר מוזמנים להתנסות בעבודות יד מסורתיות או לצאת לטיולים בסביבה.

גלישה בפאיאל

Praia do Norte

בחוף החולי הזה יש שבירות גל ימנית ושמאליות עקביות, כך שלא מפתיע שהוא מצד אחד ספוט הגלישה הכי פופולרי ומצד שני המקום הכי צפוף באי. למרות שההגעה לכאן מצריכה רכב, הגלישה כאן מיועדת לכולם ממתחילים ועד מתקדמים.

Ponta da Ribeirinha

זהו ספוט הגלישה הכי גדול באי והגל פה מגיע לשיאו (3 מטר) כשיש סוולים מכיוון צפון-מערב. הכניסה והיציאה נעשית דרך סלעים ונדרש רכב כדי להגיע לכאן, כך שהגלישה במקום מיועדת לגולשים ברמה בינונית ומעלה.

Praia do Almoxarife

אחד הספוטים המגניבים ביותר באי בעיקר בשל הנוף של הר פיקו ברקע. שבירת הגל היא ימנית, הסוולים מגיעים מכיוון דרום והחוף חולי, כך שלמרות שלעיתים הגל הופך לקירות אנכיים שמצריכים יכולת תמרון וההגעה מצריכה רכב – הגלישה פה מתאימה לכולם.

Praia da Conceição

חוף חולי שנמצא בסמוך למרכז עיר היאכטונרים הורטה, כך שלמרות שהוא אידיאלי לגלישה בקיץ כשהסוולים מגיעים מכיוון דרום ושנדרש רכב כדי להגיע – הוא מתאים לגולשים בכל הרמות ממתחילים ועד מתקדמים. ההנאה מובטחת

חוף Praia da Conceição
חוף Praia da Conceição

גלישה באי פלורס

Ponta Ruiva

בספוט הזה יש שבירת גל שמאלית גדולה וחזקה על רקע האי השכן קורבו, אבל הגישה לכאן מסובכת – ירידה במדרון תלול או שיט בסירה מסנטה קרוז. בנוסף הכניסה והיציאה הן טריקיות, כך שאם אתם לא גולשים ברמה גבוהה אל תתקרבו. כל השאר מוזמנים למוזיאון פלורס ללמוד על האופן שבו הפיקו בעבר שמן משומן לוויתנים.

Quebrada Nova – Fanais

מצד אחד החוף הסלעי הזה נגיש רק ברגל, מה שמצריך מכם הליכה של שעתיים בשביל שנמצא תחת סכנה של מפולות סלעים. מצד שני, זהו ספוט הגלישה הכי מערבי באירופה שצופה לנוף של האיים Maria Vaz ו-Monchique, כך שהמאמץ משתלם ובגדול. בקיצור – ספוט לגולשים משקיענים ברמה בינונית ומעלה.

Fajã Lopo Vaz

חוף זה נמצא בחלק הדרומי של האי ויש בו שבירת גל ימנית ארוכה, בעיקר כאשר יש סוולים מכיוון צפון או צפון מערב. הגישה נעשית ברגל (שעה הליכה) או בשיט מנמל Lajes והכניסה והיציאה נעשות דרך סלעים – מה שאומר שהחוויה שמורה לגולשים ברמה מתקדמים או מקצוענים.

Fajazinha

שבירת גל ימנית עם גלים גדולים וחלולים שנמצאת בפינה הצפונית של Fajazinha. הכניסה והיציאה מהספוט קשות ביותר, נדרש רכב כדי להגיע לכאן וקרקעית הים עשויה מחלוקי נחל – מה שאומר שהגלישה מיועדת לגולשים מתקדמים ומקצוענים בלבד.

מצד שני, השקיעה במקום עוצרת נשימה, רצועת החוף מ- Faja Granda ל-Fajãzinha נחשבת ליפה ביותר באיים האזוריים כולם והבונוס הגדול – המלון בכפר Aldeia da Cuada הסמוך שנבחר כאחד מ-50 המלונות הרומנטיים בעולם.

מפרץ Fajã Grande

הספוט הזה במפרץ Fajã Grande ליד מפל Poço do Bacalhau לא מתאים לכולם. יש פה שבירת גל ימנית בחלק הצפוני שנוצרת רק בסוולים גבוהים, נדרש רכב להגיע והחוף עשוי מחלוקי נחל. בקיצור – מקום לגולשים ברמה בינונית ומעלה.

מפרץ Fajã Grande
מפרץ Fajã Grande

לגלוש בסנטה מריה

Anjos

הגל הכי טוב והכי מפורסם באי שנמצא מול מגרש החנייה של הבריכות הטבעיות. עם זאת, הכניסה והיציאה נעשות לרוב דרך סלעים, הגל עוצמתי במיוחד ומצריך תמרונים וההגעה דורשת רכב – מה שאומר שהגלישה מיועדת לגולשים ברמה בינונית לפחות.

אם אתם לא כאלה יש לכם שפע של אטרקציות בכפר Anjos. הכפר הוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומשופע באתרים היסטוריים מעניינים. למשל, הכנסייה שבה התפלל קולומבוס בדרכו חזרה מהעולם החדש והפסל לזכרו.

בנוסף, הכפר הוא נקודת מוצא אידיאלית לביקור במערת סנטנה שהפכה למיתוס מקומי. הסיפור משלב שודדי ים, זקנה אחת והשגחה אלוהית וכמו כל מיתוס טוב מבוסס על אירוע אמיתי. היה או לא היה? את זה אנחנו משאירים לכם.

Formosa

הספוט הזה נחשב ע"י גולשים רבים כמקום עם הגל הכי טוב באי כולו, מה שהופך אותו לצפוף בעיקר בקיץ שאז נערך פסטיבל מוזיקת העולם שמושך תיירים רבים.

שבירת גל ימנית, כניסה ויציאה נוחות מהחוף וסוולים דרומיים שקוראים תגר על הסלעים הופכים אותו למושלם, אבל נדרשת רמת גלישה בינונית לפחות כי הגלים קרובים אחד לשני.

והצ'ופר הכי גדול

באיים האזוריים יש הרבה מה לעשות גם כשאתם לא גולשים. למשל, אתם יכולים לצאת לטיולי שבילים, לצפות בציפורים ובלווייתנים, לשוט בקיאק ו/או בקאנו, לשחק גולף, לרכב על אופניים, לצלול, לדוג, לצנוח במצנחי רחיפה או כל פעילות אחרת. הזמינו טיסה כאן והבטיחו שחופשת הגלישה הבאה שלכם תהיה הרבה יותר מעוד חופשה.

שאלות ותשובות

איזה סוגי גלישה ניתן לבצע באיים האזוריים?

באיים האזוריים ניתן לגלוש בכל הצורות לרבות גלישת גלים, גלישת רוח, סאפ, קייטסרפינג ועוד.

באיזה מהאיים האזוריים יש ספוטים טובים לגלישה?

ברוב האיים האזוריים יש ספוטים לגלישה. למעשה, מתוך 9 האיים האזוריים בכולם מלבד אחד יש אתרי גלישה מעולים.

האם הגלישה באיים האזוריים מתאימה גם למתחילים?

באיים האזוריים יש שפע של ספוטים לגלישה, כך שכל גולש בכל רמה יוכל למצוא את מבוקשו. בנוסף, בחלק מהמלונות שבאיים יש גם צוותי הדרכה ובתי ספר לגלישה.