יומן מסע בפלורס

אתחיל בהבטחה – לאי פלורס שבאיים האזוריים אני עוד אחזור, לא בגלל מה שראיתי אלא בגלל מה שלא ראיתי. למעשה, היו שתי סיבות עיקריות שבגללן הגעתי לפלורס: האגמים המפורסמים ותצורות הסלע הייחודיות ואלה בדיוק האתרים שפספסתי בגלל הערפל.


למרות זאת נהניתי מכל רגע ב-3 הימים שהייתי בפלורס ובעיקר – הבנתי מקרוב למה הוא נקרא פלורס (אי הפרחים). אמנם רוב הזמן שהייתי באי שרר בו ערפל, אבל הוא לא השפיע כהוא זה על הנאתי מהיופי של המקום.

‏‏פלורס - האיים האזוריים
‏‏פלורס – האיים האזוריים

בערב זה היה נחמד במיוחד, כי שירת הציפורים המקומיות הזכירה לי דווקא קולות של צפרדעים. אבל היי, באתי לאי הפרחים שכולו אהבה לטבע אז מבחינתי לצפות למשהו אחר הוא בגדר חוצפה. למזלי, אנשי המקום לא הושפעו ממזג האויר ונשארו מסבירי פנים ומכניסי אורחים. אפילו הפרות המקומיות היו חביבות וגם האוכל המקומי היה לי טעים, אז מי אני שאתלונן?


תכנון טיולים באנר

לשלב ישן וחדש

אמנם קירות האבן העבים של המלונות והבתים המקומיים מממסכים אותות אלקטרוניים (הן של טלפונים ניידים והן של אינטרנט אלחוטי), אבל אני מצאתי שזה דווקא טוב. מצד אחד זו הזדמנות לצפות שוב בנוף המרהיב ומצד שני אופציה להתעדכן ברכילות המקומית, כי לא רק תיירים יוצאים החוצה כדי לבדוק מה חדש במייל שלהם.

airalo ad

בכל מקרה, אני ממליצה לא לוותר על אביזרים מודרניים כמו שקפכפים. הגישה למפלים באי (למשל Poço do Bacalhau) חלקלקה במיוחד למרות השביל המסומן והאיכותי. ולא – אל תוותרו על המפלים, כי הדרך לשם רצופה בנוף חקלאי מרהיב של טחנות מים ישנות ותעלות השקיה. אז מה אם שקפכפים יצאו מהאופנה כבר?

טוב, נו, שכנעתם, קחו שורש.

אז מה עשינו למרות הערפל?

מכיוון שבפלורס מזג האויר משתנה בדרמטיות מקצה לקצה למרות גודלו המזערי של האי (16 על 12 ק"מ), החלטנו לצאת ל- Fajã de Lopo Vaz וזה היה רעיון טוב, אבל הביצוע קצת פחות. איכשהו פרח מזכרוני שהאי וולקני וכולל צוקים תלולים כך שההגעה למקום בעייתית משהו, במיוחד בסופי שבוע (שאין בו תחבורה ציבורית) ולאלו כמונו שויתרו על האופציה של רכב שכור.

Caldeira Comprida פלורס
Caldeira Comprida פלורס

אמנם השביל לחוף כולל מדרגות ומעקות אבל מומלץ להסתייע גם במקל הליכה מסיבה אחת – באיזה שהוא שלב גם הרגליים שלכם יתחילו לרעוד מרוב מאמץ. וכמובן ואולי יוצר לציין שהמאמץ משתלם ובגדול. והטיפ שלי: הצטיידו בחטיפי אנרגיה כי לכל אורך הדרך אין שום מכולת או בית קפה. ותאמינו לי – תצטרכו אותם.

מתכננים טיול לשם? מלונות מומלצים בפלורס תוכלו למצוא פה. אני מבטיחה לעדכן בפעם הבאה שאהיה באי הקסום הזה ובינתיים תהנו מהסרטון…

מקור: juliedawnfox.com