מגדלור על אי ורוד

האי פלורס הוא אחד המקומות שהכי כדאי לבקר בהם. כאן בנקודה המערבית ביותר באירופה מתגלה נוף וולקני מרהיב והאי עצמו הוא אחד מהיפים בארכיפלג האיים האזוריים. אמנם מדובר באי לא גדול, אך הוא מאגד בקרבו סוגים רבים ומגוונים של בעלי חיים, נופים ונחלים ומפלים. הנקודה הגבוהה באי היא כ-900 מ' והוא התגלה במהלך המאה ה-15. האי פלורס הוא גם ביתו של מגדלור אחד עתיק, מהמגדלורים המרשימים שנמצאים בארכיפלג.
מגדלור בפלורס


קצת רקע כללי

בימים ההם כאשר רוב התעבורה התקיימה באמצעות ספינות היה צורך בטיחותי באמצעי ניווט שיבטיחו את שלומם של השייטים והסחורה שעל סיפונם. מגדלי אור או כמו שהם נקראים בקיצור, מגדלורים, הוקמו על קווי החוף ובעזרתם ניווטו אנשי הים את האניות אל חוף מבטחים. כיום משמשים מגדלורים אלו כאטרקציה תיירותית והם בהחלט שווים ביקור.

העיירה Lajes das Flores החזיקה גם היא מגדלור כזה והוא פתוח למבקרים בימי רביעי אחר הצהריים. המבנה העתיק ניצב עשרות מטרים מקו המים והוא מתנשא לגובה 16 מטרים ומשגר איתות בוהק כל 15 שניות. מדובר באחד המגדלורים המרשימים באזור, מאובזר בגג רעפים אדום ומואר בתאורת פנסים מעוררת השתאות.


תכנון טיולים באנר

לישון בתוך מגדלור

המגדלור שמתפקד גם כמלון מאפשר לינה וארוחות, כך תוכלו ליהנות מהמזון העשיר שמציע האי, פירות ים, תבשילים מיוחדים וגם פירות אקזוטיים. וכל זה לקול רחש הגלים המתנפצים. אל המגדלור הקסום מובילה דרך פתלתלה אך מרתקת אשר מכניסה אתכם לאווירה הכפרית, כך בהגיעכם אל המגדלור תוכלו להתרווח בחלק שפונה לכיוון הים ולהירגע עם כוס משקה, חוויה חד פעמית. המדשאות אשר סובבות את המבנה והפרחים הצבעוניים יסחררו אתכם אבל תמיד תוכלו לנוח בשמש ולהביט בנוף כדי להירגע. לרשימת המלונות בפלורס.

airalo ad

סיור באי פלורס

חוץ מהמבנה המרשים הזה באי פלורס אפשר גם להנות מסיורים בנוף הוולקני המיוחד. ישנם גם מכתשים ושברי סלעים ואפילו אגמים קטנים. התושבים השכילו לנצל את זרמי הנחלים ליצור חשמל על ידי טורבינות, דבר שכמובן חוסך מראות של כבלים תלויים באוויר ותחנות כוח שמכערות ופוגעות בנוף. וכמובן שכל 3793 התושבים מסבירי הפנים ישמחו לארח אתכם באי שלהם.

מומלץ לטייל על קו החוף ולצפות בזריחה או בשקיעה בזמנכם החופשי. עבודות יד שונות של המקומיים ניתן לרכוש, לא יקר ומאוד מיוחד.

בין מאי לספטמבר מתקיימים פסטיבלים לכבוד רוח הקודש, ובחודש יולי מתקיים "פסטיבל המהגר" שנחגג לכבוד אלו שעזבו את האי וחוזרים אחת לשנה לביקור מרגש. את האי פלורנס לא תשכחו גם הרבה אחרי שתשובו הביתה. וחווית השינה במגדלור היא מיוחדת בפני עצמה. כדי למצוא מלונות ומקומות לינה נוספים בפלורס – הקליקו כאן.