היתרונות שבארגון טיול לאיים האזורים עם מתכנן טיולים מקצועי

אני נשאלת לא מעט על העבודה שלי כמתכננת טיולים. הרבה מהשואלים באמת סקרנים לדעת איך בעידן של מידע עדיין יש מקום ליועץ, בשר ודם למטרה כביכול פשוטה של תכנון טיול. תכף אענה על כך אבל קודם אספר לכם בכמה מילים על האיים האזוריים מנקודת המבט שלי כיועצת ומתכננת טיולים באיים האזוריים.


אגם באיים האזוריים

האיים האזורים הם ארכיפלג של 9 איים באמצע האוקיינוס האטלנטי שנוצרו כתוצאה מפעילות געשית. כשנתקלתי בהם לראשונה נשארתי פעורת פה. גן עדן במיטבו. נוף חצי טרופי חצי אירופאי שגורם לך לתהות האם כל זה באמת אמיתי?


תכנון טיולים באנר

אז מה יש שם באיים האזורים שגרם לי להיות כל כך מופתעת? טבע והמון ממנו. טיולים רגליים, טיולי קניונינג, טיולי אופניים, שייט צפייה בלויתנים, שחייה עם דולפינים, מעיינות חמים והמון אגמים היושבים בתוך לועות של הרי געש. אבל, המקום עדיין נישאר יעד שקט, רגוע ולא המוני. מאד ראשוני ולא תיירותי. אין עליו כמעט חומר ברשת בעברית והישראלים עוד לא ממש הכירו אותו.

airalo ad

אז מה זה בעצם תכנון טיול מותאם אישית לאיים האזורים ולמה כדאי לכם לחשוב על זה?

זו תכנית טיול מובנית ומפורטת שנכתבה בהתאמה מושלמת בדיוק לכם, לאהבות שלכם, לרצונות שלכם ולהרכב המשפחתי שלכם. תכנית הטיול נכתבת לאחר שיחת היכרות מעמיקה. כל זאת בשילוב הידע והמקצועיות של המתכנן עם ניסיונו האמיתי בשטח יאפשר ליצור את טיול החלומות שלכם. עם תכנית טיול שמותאמת אישית עבורכם ועבור הקצב שלכם, תוכלו ליהנות מטיול עצמאי, רגוע או לחלופין מלא אדרנלין ועם ניצול מקסימלי של כל רגע.

מה היתרונות בתכנון מקצועי של טיול לאיים האזורים?

חיסכון עצום בזמן לפני הטיול

לרובינו אורח חיים עמוס. על מנת לתכנן טיול איכותי יש להשקיע הרבה זמן יקר לפני החופשה.

חיסכון עצום בזמן יקר בזמן החופשה

למתכנן יש ניסיון אישי בשטח וכן ניסיון עם טיולים ותכניות קודמות, מה שמאפשר תזמונים נכונים, תכנון נכון של עומסים ומינונים נכונים של מגוון הפעילויות. בייחוד ביעד כמו האיים האזורים אשר אין עליו הרבה חומר ומידע. כמו כן הכוונה מדויקת ליעדים אשר מונעת התברברות בשטח ובזבוז של זמן יקר.

ומה החסרונות?

החיסרון היחיד אולי הוא העובדה ש"נלקחת" מכם השליטה על תכנון הטיול, כי בעצם מישהו אחר חושב עבורכם מה מתאים ומה פחות. למה שמתי את המילה "נלקחת" בגרשיים?  כיוון שבניית התוכנית היא בשיתוף מלא איתכם. תחילה, בשיחת הכירות של תיאום ציפיות שקופה וגלויה ולאחר מכן, בבניית שלד ראשוני לתכנית שרק ברגע שיענה על כל רצונותיכם ודרישותיכם נצא לדרך לכתיבת התוכנית המפורטת.

תראו, אמנם האיים האזורים הם יעד מאד לא תיירותי וראשוני אך למי ש"חרש" את המקום, יש המון ידע עמוק על האיזור. אין באמת סיבה שיעד מסוים יתאים לחתך גילאים מסוים. היכרות מעולה עם האיזור מאפשרת בניית תוכנית שתתאים מצד אחד לנוער – יותר אקסטרימית ושמה דגש על אטרקציות או לחלופין כזו שמתאימה יותר לגיל הזהב – יותר רגועה עם מלונות בוטיק יוקרתיים למשל אך עדיין כזו שלא מפספסת דבר.

סטה סידדס האגמים בסאו מיגל

סטה סידדס האגמים בסאו מיגל

דוגמאות לסוגיות שעולות בזמן התכנון

בכמה איים כדאי לבקר בטיול?

בגלל שמדובר ביעד שמורכב מתשעה איים תמיד נשאלת השאלה כמה איים לשלב בפרק זמן נקוב. אין לכך תשובה חד משמעית. זאת אחת הסוגיות שמועלה בזמן התכנון המותאם אישית למטייל. ישנם איים יותר "נידחים" מאחרים ולעומתם איים עם יותר פעילויות אקסטרים. במקביל ישנם איים שמהם ניתן להגיע בטיסה ישירה חזרה ליבשת ואיים שרק טיסה עם קונקשן מגיעה לשם דרך אי אחר. כל זאת בנוסף לאופי המטייל, האם הוא אוהב "להספיק" כמה שיותר בקצת זמן או לחילופין לטייל ברגוע ולהכיר לעומק את האיזור.

הכי לקחת בחשבון את מזג האוויר

מזג האויר באיים האזורים מאד הפכפך. יום שמתחיל שימשי עלול להפוך ליום גשום ומעורפל. יש מצבים שאיזור מסוים באי ערפילי מעונן וגשום ואיזור אחר שמשי ויפה. לכן, חשוב לשים לב, שתכנית הטיול תהיה זורמת וגמישה והכי חשוב נותנת מענה רחב למזג האויר. כל זאת ימנע תיסכול בזמן אמת.

פעילויות, אטרקציות או תחבורה שנדרשת להם הזמנה מראש

אחת האכזבות של מטיילים היא להגיע לאזורים ולגלות כי אטרקציה או פעילות מסוימת או לחלופין מעבורת או כלי תחבורה אחר, נדרשת להם הזמנה מראש, לפעמים חודשים מראש, וכי כעת לא יוכלו להשתתף בה. למרות שהאיים האזורים עדיין יחסית פחות תיירותיים עדיין ישנם אלמנטים רבים בתכנון הטיול שדורשים הזמנה מוקדמת והחשיבות לכך רבה מאד להצלחת הטיול. תכנון מותאם אישית ימנע ממכם את "ההפתעה" הזאת ויחסוך לכם זמן התעסקות בזמן החופשה.

הכותבת היא טלי קורן, יועצת ומתכננת טיולים בחו"ל ומתמחה בתכנון טיולים לאיים האזוריים – ליצירת קשר הקליקו כאן