פסטיבל מוזיקת עולם Maré de Agosto בסנטה מריה

פסטיבל Maré de Agosto
פסטיבל Maré de Agosto

אגודת התרבות Maré de Agosto שגם מפיקה את הפסטיבל Maré de Agosto נוסדה באופן רשמי ב-1987, אבל שורשיה מתחילים ב-1984 עם ה-Magical jam session.


הכל התחיל כשקבוצה של אמנים מהאיים האזוריים החליטה לקדם מפגש מוזיקלי באי סנטה מריה. משם התחיל הרעיון להתגלגל, חוזים נחתמו והמוזיקאים הטובים ביותר באיים האזוריים נאספו באי הקטן סנטה מריה. ההתחלה הייתה כה מוצלחת וכולם הסכימו להיפגש שוב ולהפוך את האירוע החד-פעמי לקבוע.

איך הכל התחיל?

בשנים הראשונות האירועים השונים התקיימו בבמות שונות ברחבי האי: בפראייה פורמוזה, ב-Chaminé Disco ואפילו בבריכת השחייה העירונית. אחרי 1985 אפילו נעשה שימוש בחדר הכושר העירוני למשך מספר שנים. הרעיון המשיך לגדול וב-1986 נקבעו סופית התנאים ופסטיבל Maré de Agosto יצא לפועל. הוחלט שהפסטיבל יתקיים במקום שנקרא Baía da Praia Formosa שנמצא 20 מטר מהים, מקום שנחשב ע"י רבים למקום בעל קסם מיוחד. באותו שנה הרצון ללמוד, לחלוק בניסיון ולפגוש אנשים חדשים הביא לפסטיבל הרכבים מוזיקליים מרחבי העולם: מפורטוגל, מארצות הברית, מברזיל, אפריקה ועוד.


תכנון טיולים באנר

פסטיבל Maré de Agosto הופך לפסטיבל רשמי

עקב הגידול הרב והעניין הגדל בפסטיבל היה צורך להסדיר את התנהלותו. בשנת 1987 הוקמה A.C.M.A – אגודת התרבות Maré de Agosto. הפעילות העיקרית של האגודה היא ארגון פסטיבל המוזיקה הבינלאומי Maré de Agosto, אבל לא רק. האגודה מארגנת אירועים שונים כמו הופעות תאטרון, אמנות פלסטית, סדנאות, צילום ועוד. האגודה היא אחת מהמקורות החשובים בתחום התרבות של תושבי האיים האזוריים ותורמת רבות לכלכלת האיים.

airalo ad

מה יש בפסטיבל?

פסטיבל מוזיקה שמתקיים כל שנה מאז 1984 אינו עניין של מה בכך, במיוחד פסטיבל שמתקיים באי קטן באמצע האוקיינוס האטלנטי. במסגרת הפסטיבל נערכו עד כה יותר  מ-200 קונצרטים שבוצעו ע"י יותר מ-150 הרכבים וכ-1000 מוזיקאים. בפסטיבל הופיעו אמנים מקומיים ובינ"ל שמייצגים סגנונות מוזיקליים ותרבויות שונות.

פסטיבל המוזיקה Maré de Agosto הוא שיאו של חודש אוגוסט באי סנטה מריה. הפסטיבל מוקדש למוסיקת עולם ומושך אליו מבקרים ממקומות שונים שבאים כדי להאזין למוסיקה בלילה ולנוח על החופים במהלך היום. בעמוד הפייסבוק הרשמי של הפסטיבל יש כל השנה עדכונים שוטפים. תדירותם הולכת וגדלה ככל שמועד הפסטיבל מתקרב.

מקומות לינה בסנטה מריה במהלך פסטיבל Maré de Agosto

איך מגיעים לפסטיבל?

תוכלו לקרוא כאן איך להגיע לאיים האזוריים. עם הגעתכם לאי סנטה מריה תוכלו להשתמש בשירותיה של חברת TSM – Transportes de Santa Maria. החברה מפעילה שירות הסעות בין המרינות לבין וילה דו פורטו ובין וילה דו פורטו לפראייה פורמוזה.

אפליקציית Thumbeo – פסטיבל Maré de Agosto משתף פעולה עם האפליקציה לאנדרואיד Thumbeo. באמצעות אפליקציה זו תוכלו למצוא הסעות לפסטיבל ע"י שימוש בהאשטג #boleiamare.

מוזיקת עולם

לרכישה של אלבומי מוזיקת עולם לחצו כאן

לרכישה של מוזיקה אזורית אותנטית לחצו כאן