וילה דו פורטו – מה יש לעשות בעיר?

וילה דו פורטו שבאי סנטה מריה היא יעד תיירותי שקט יחסית לאיים האזוריים אבל זהו סוד קסמה. רוב האטרקציות התיירותיות נעשות במימי האוקיינוס האטלנטי, למשל: צפייה בלויתנים ושחייה עם דולפינים. רוב הפעילויות מתקיימות בקיץ כאשר היונקים הימיים נמצאים כאן והן האטרקציות העיקריות לנופשים.


וילה דו פורטו

וילה דו פורטו

למרבה האירוניה, האי סנטה מריה דליל בתיירים למרות שיש לו את החופים הטובים ביותר באיים האזוריים. החוף הקרוב ביותר לוילה דו פורטו הוא Praia Formasa אבל חופים זהובים נמצאים בכל האי.


תכנון טיולים באנר

צפייה בלוויתנים

מימי האי סנטה מריה הם ביתם של רבע ממיני הלוויתנים והדולפינים בעולם. עד שנות ה-80 של המאה ה-20, האיים האזוריים היו מוקד של ציד לוויתנים אך מאז החלה שם מגמה של שימור. כיום, מפעילי התיירות בוילה דו פורטו מארגנים סיורים בתשלום לצפייה בלוויתנים. הסיורים יוצאים כל יום בחודשים מאי-אוקטובר מהמרינה של וילה דו פורטו בשעות 07:00-17:00. בשיא אפשר לצפות ב-7-8 לוויתנים ממינים שונים בגיחה אחת אל הים. עוד בנושא תוכלו לקרוא כאן

airalo ad

שחייה עם דולפינים

שמונה מיני דולפינים חיים במימי האיים האזוריים ואפשר לשחות עם חלקם בוילה דו פורטו. מפעילי התיירות ממלאים אחר הנחיות קפדניות כדי לשמור על שלום הדולפינים לכן השחייה עם הדולפינים נעשית בתשלום בקבוצות קטנות ועל רפסודות מיוחדות, מתנפחות וחצי קשיחות. שחייה עם דולפינים אפשרית כל יום מ-08:00-17:00 במרינה של וילה דו פורטו.

דולפין

דולפין

שייט באיזור וילה דו פורטו

Blue Azores היא חברת השייט הגדולה ביותר בוילה דה פורטו. לחברה זו קטמרן באורך 14 מטר שמפליג מסביב לסנטה מריה כל יום בשעות קבועות (בחודשים אפריל עד אוקטובר בשעות 08:00-18:00). במהלך השיט יש אפשרויות לצפות בלוויתנים ובדולפינים. בנוסף, החברה מפליגה מהאי סאו מיגל לאי סנטה מריה כך שניתן לשלב טיולים רגליים ושייט.

חוף פראייה פורמוסה

מצד אחד, וילה דה פורטו והאי סנטה מריה הם מהמקומות הכי פחות מתוירים באיים האזוריים. מצד שני, המקום מציע את החופים החוליים הטובים ביותר בכל הארכיפלג האזורי. חוף Praia Formosa נמצא בבסיסם של צוקים תלולים, צופה למפרץ רחב והוא מושלם לשחייה. החוף מוגן ע"י שני סלעים געשיים וכולל שירותים מגוונים כולל בתי מלון ומסעדות. הכניסה לחוף נעשית בתשלום כל יום בשעות 08:00-20:00.

טיולים רגליים

מכל האיים האזוריים, סנטה מריה הוא הנוח ביותר לטיולים רגליים. שבילי ההליכה הטובים ביותר נמצאים במרחק כמה ק"מ מזרחית לוילה דו פורטו, ליד סנטה ברברה. מספר חברות מקומיות מארגנות טיולים, למשל: לפסגת הר פיקו אלטו, טיולים מסביב לסאו פדרו, טיולים לתוך האזור הכפרי שבצפון-מזרח האי וטיולים אל קפלת Nossa Senhora de Lourdes. הסיורים יוצאים כל יום בשעות 08:00-19:00 והם בתשלום במידה והם מודרכים. טיולים עצמאיים הם חינם.

הכפר Anjos

האי סנטה מריה מפורסם בכך שכריסטופר קולומבוס עצר בו בדרכו לגלות את אמריקה. הכפר Anjos הוא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו בצפון-מערב האי והוא משופע באתרים היסטוריים. קפלת גבירתנו של המלאכים (Ermida de Nossa Senhora dos Anjos) מציינת את המקום שבו קולומבוס התפלל ויש בה פסל לזכרו. הכניסה חופשית כל יום בין 08:00 ל-19:00.

צלילה בוילה דו פורטו

צלילות למיניהן (צלילות עומק וצלילה באמצעות שנורקלים) הם פעילויות פופולריות באזור זה ויש יותר מ-50 אתרי צלילה בחופי סנטה מריה. החוויה המרהיבה ביותר היא צלילה בעקבות דגי המנטה ריי. דגים אלו ניזונים מפלנקטון בשעות הלילה בלבד ולכן כדי להאכילם יש לבצע צלילת לילה. ייתכן ובמהלך הצלילה תתקלו גם בצלופחים, בתמנונים ובחיות ימיות אחרות. הזמן הטוב ביותר לצלילה שם הוא בחודשים מאי עד אוקטובר.