פסטיבל שבוע הים 2016 Semana do mar

המסורת של פסטיבל שבוע הים החלה עוד בשנת 1975 על ידי קבוצות של יאכטונרים שחיפשו לעשות משהו עם הזמן הפנוי שלהם אבל היום פסטיבל שבוע הים מושך מבקרים רבים שמגיעים מכל האיים האזוריים ואפילו תיירים. הפסטיבל נערך תמיד בין השבוע הראשון והשני של אוגוסט.


פסטיבל שבוע הים 2016

פסטיבל שבוע הים 2016

במהלך שבוע אחד בחודש אוגוסט, הים הופך לנושא הכי חשוב באירוע הגדול ביותר של השנה באי פייאל שבאיים האזוריים – פסטיבל שבוע הים במפרץ הורטה. הפסטיבל הימי הוא האירוע המרכזי בשבוע הים והוא כולל תחרויות ספורט ימי מסוגים שונים כגון שחייה, צלילה, שייט ותחרויות שייט של ליוויסניות, חתירה, קיאקים, יאכטות שמגיעות לפסטיבל מכל העולם, סקי מים ודייג. על היבשה תהנו מהופעות מוסיקה ופולקלור, תערוכות, עבודות יד וירידים גסטרונומיים. השבוע מסתיים עם תצוגת זיקוקי די-נור גרנדיוזית מעל מפרץ הורטה.


תכנון טיולים באנר

תהלוכות, תרבות ומסורת אזורית

בין הפעילויות השונות בפסטיבל שבוע הים יש הרבה אירועי מסורת ותרבות. טקסים פתוחים ומיסות המוניות כמו תהלוכה ימית שעוברת דרך חוף פורטו פים דרך נמל הורטה ויורדת אל המזח בסנטה קרוז. במהלך התהלוכה נישאות תמונות ופסלים אל כנסיית Angústias המרשימה תוך שההמון מתקבץ על המרפסות, בחצרות ובחלונות הבתים שבתוואי הדרך וצופה בתהלוכה.

airalo ad

אירועים בלילה

למרות שכל ההתחרויות הימיות מתקיימות במשך היום יש הרבה הופעות מוסיקליות שמתחילות להופיע החל מסביב 10 בלילה עד 3 לפנות בוקר. אפילו ילדים קטנים מסתובבים ברחובות עם הוריהם עד אחרי חצות ויש אוירה של חג ברחובות. בפארק הקטן מול מרינה הורטה יש מוסיקה מסורתית וריקודים, חפצי אמנות נמכרים על ידי מקומיים וצוענים אבל כדאי שתהיו בררנים כי נראה שרוב הקשקושים שנמכרים ברחוב הם מוצרים זולים תוצרת סין. יש גם שולחנות עם תכשיטים וחפצי נוי אמיתיים עשויים עצמות לווייתן ואבני חן אחרות. הבמה המרכזית פעילה בלילות בעיקר ויש בה הופעות של אורחים ואמנים מכל העולם. בין אם אתם שייטים בנשמה ובין אתם סתם נהנים מחוויות יחודיות היינו מציעים לכם לא לפספס ביקור בהורטה בשבוע הים. אתם עוד תודו לנו 🙂

פסטיבל שבוע הים בהורטה 2016

  • תאריך התחלה: 07 באוגוסט 2016
  • תאריך סיום: 14 באוגוסט 2016
  • אתר הפסטיבל