לגואה דה קלדייראו – Lagoa do Caldeirão

לגואה דה קלדייראו - Lagoa do Caldeirão
לגואה דה קלדייראו – Lagoa do Caldeirão

אי קטן במקום מרוחק מכל מקום ישוב. זהו האי קורבו. האי הוא בעצם קצה של הר געש תת ימי עצום הקרוי מונטה גורדו. הקריסה של הר הגעש הכבוי יצרה מכתש שנקרא על ידי המקומיים Caldeirão. היקף הלוע שלו 3.7 קילומטר והעומק מגיע ל-300 מטרים. גלוע ההר מכיל את האגם של ה-Caldeirão. לגואה דה קלדייראו.


Morro dos Homens

מורו דוס הומנס (Morro dos Homens), היא הנקודה הגבוהה ביותר בקורבו והיא נמצאת לאורך הקצה הדרומי של המכתש בגובה של 718 מטר מעל פני הים. בנוסף לשיא הגובה הזה, יש נקודות תצפית נוספות:

Lomba Redonda בגובה של 486 מטרים


תכנון טיולים באנר

Coroa do Pico בגובה של 267 מטרים

airalo ad

Morro da Fonte בגובה של 371 מטרים

Espigãozinho בגובה של 598 מטרים

Serrão Alto בגובה של 663 מטרים

כולם הם חלק בלתי נפרד מהגיאולוגיה של הקלדייראו.

המכתש – לגואה דה קלדייראו – Lagoa do Caldeirão

caldeirao - קלדייראו
caldeirao – קלדייראו

האטרקציה העיקרית בקורבו היא המכתש לגואה דה קלדייראו – Lagoa do Caldeirão. בחלקו התחתון של המכתש יש אגם מרהיב ובתוכו איונים קטנים. השמועה מספרת על תשעה כאלה כסמל לתשעת האיים האזוריים בפועל מוכרים שבעה, שניים ארוכים וחמישה קטנים.

במקום זה צולם הסרט הפורטוגזי הידוע בשם "É na Terra não é na Lua" על ידי Gonçalo Tocha. סרט זה, בן 180 דקות, צולם במשך 4 שנים והוא זכה בתחרות הבינלאומית DocLisboa. סרט זה הוא "סוג של ארכיון עכשווי בתנועה" של "קהילה קטנה הסגורה בעצמה", כך שח Gonçalo Tocha במאי הסרט.

הסרט הדוקומנטרי זיכה את Gonçalo Tocha בציון לשבח מאת מארגני פסטיבל הסרטים לורנצו בשנת 2011 בשווייץ והוא תרם רבות להעלאת המודעות לאי הקטנטן הזה.

האיים האזוריים הם אחד מהמקומות שעדיין נהנים מטבע בתולי מכיוון שהמיקום הנידח שלהם, מה שהפך אותם ללא נגישים בעבר, סייע להם עד היום לשמר את האותנטיות שלהם. מגזין נשיונל ג'יאוגרפיק דרג את האיים האזוריים במקום השני בעולם בשמירת הסביבה והקיימות.

מלונות מומלצים בקורבו

רכישה של מזכרות מהאי קורבו