טיול בטרסיירה – כל מה שאסור לכם להחמיץ

גפני יין ורדלחו בטרסיירה

איפה בעולם תמצאו עיר מהמאה ה-15? ובכן, בין אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו, נמצאת אנגרה דו אירואיז'מו. טיול בטרסיירה מחייב הגעה לעיר אשר ממוקמת על האי באמצע האוקיינוס האטלנטי, רק 20 דקות טיסה מהאי פיקו, שגם הוא נמצא, ניחשתם נכון, באיים האזוריים.


רוב בנייניה של העיר שוקמו לאחר רעידת האדמה שפקדה את האי בשנת 1980. הנמל הבטוח של העיר משך חוקרים כמו ואסקו דה גאמה בשנת 1499, ופלוטילות ספרדיות עמוסות זהב וכסף מהעולם החדש ותבלינים מהמזרח הרחוק. הספרדים בנו במקום יותר מ-40 מבצרים כדי להגן על העיר מפני שודדי ים.

טיול בטרסיירה – ארכיטקטורה

טיול בטרסיירה מאפשר הצצה לארכיטקטורה שכבר לא רואים היום. חזיתות הכנסיות באנגרה דו הרוסימו מרשימות מאוד. ארמונות ומבנים רבים נמצאים למרגלות הר הגעש הכבוי, מונטה ברזיל ובחלקם הזמן כאילו עצר מלכת. טיול לאורך מדרכות הפסיפס-שחור-לבן שבעיר מאפשר הצצה מרתקת ומבט מקרוב על העיר מקסומה הזו.


תכנון טיולים באנר

בתי רוח הקודש

בתי רוח הקודש

68 מבני ה-impérios מהמאה ה-19 ועד המאה ה-20 הם אפילו יותר מרתקים ממה שנדמה כשקוראים על האי. צבעוניים ומקושטים, עם מרפסות ברזל יצוקות וכתר כסף או יונה לבנה על גבם, הם מבנים מסורתיים שמרכזים סביבם חגיגות במשך שמונת ימי הראשון אחרי חג הפסחא.

airalo ad

אוכל אזורי מסורתי

מרק שרימפס, פרוסת לחם גס, לוקוס שחור על הגריל וגבינות מסאו ג'ורג' מוגשים כאן בכל פינה.

באמונה וכאות תודה על הטובות שניתנות להם על ידי רוח הקודש, אנשים נותנים צדקה לעניים, מתפללים ומארחים בביתם אורחים חדשים בחגים. אם תביטו לתוך בתי רוח הקודש (ה-impérios), תראו כעין מזבח ועליו כתרים שניתנו כתרומות. שולחנות, מנות, יין ופריטים אחרים המשמשים ארוחת הקהילה נמצאים במזווה סמוך ובאופן מסורתי, אנשים שוחטים בחגים שור ומגישים את הבשר, יחד עם מרק, לחם מיוחד ופודינג אורז בטעם קינמון.

מה אפשר לראות ולעשות בטרסיירה?

באי יש כרמים מגודרים אבנים שחורות מלבה שנקרשה, מנהרות ומערות געשיות, בריכות שחייה ו"שדות לבה שחורים" שכך הם נקראים על ידי אנשים שלא מבינים תופעות געשיות.

10 דקות אורך הטיפוס לחלק העליון של הר ג'ספר, היכן שאפשר להציץ לתוך חרוט געשי, שמכוסה עכשיו עם דשא.

פרות שחורות-לבן רועות על מדשאות ענקיות, מופרדות על ידי גדרות סלעים שחורים. יש בטרסיירה 40,000 ראשי בקר וכ-55,000 תושבים ובגלל האקלים הנוח כל השנה, אין אסמים או רפתות והחקלאיםמזיזים את הבקר אל שדות מרעה חדשים כל הזמן.

מלונות מומלצים ברחבי טרסיירה

יין וגבינות מהאיים האזוריים

חקלאים חולבים את הבקר עם מכונות ניידות והופכים את החלב לגבינה טעימה וטריה. ומה הולך טוב יותר עם גבינה מאשר יין? בעיירה Biscoitos תמצאו מוזיאון יין חביב ובו יש טעימות של יינות ורדלחו לבנים בעלי גוף מלא וגם תצוגת גתות עתיקות, חביות וכלי עבודה.

תושבי האי טרסיירה נהגו  בעבר להחליף את היין עם צוותי מלחים של סירות המסחר הפורטוגזיות במאה ה-16. חמש מאות שנים מאוחר יותר, מאות היאכטות שממלאות את הרציפים של המרינה באנגרה דו אירואיז'מו מראות כי טרסיירה עודנה והינה אתר פופולרי.

רוצים להבטיח שלא תפספסו שום אטרקציה? הזמינו מקומות כאן לסיור של יום שלם באי