חופשה בקורבו – טיפים לחופשה בלתי נשכחת

האי קורבו באיים האזוריים נחשב יעד מושלם לחובבי צפרות, מחפשי שלווה אמיתית ולכל מי שרוצה לחוות את חיים פורטוגליים מסורתיים כמו שהיו בפורטוגל עצמה לפני עשרות שנים. אתם יכולים להיות רגועים, כי בניגוד לאיים האחרים בארכיפלג ולמרות שגם מוצאו של האי הזה וולקני כמו האחרים, לא נרשמה פעילות סייסמית בקורבו. אבל קודם כל קצת רקע כללי כדי שתבינו את הקסם הגדול של האי הקטן הזה…


האי קורבו - נוף טיפוסי

האי קורבו – נוף טיפוסי

האי קורבו

קורבו הוא האי הקטן ביותר מתוך 9 האיים באיים האזוריים (רק 17 קמ"ר) והוא התגלה בשנת 1452, ממש ביחד עם האי השכן פלורס. עם זאת, האי יושב רק במאה ה-16 ע"י עבדים שנשלחו למקום לעיבוד אדמה ולגידול בקר. כיום מתגוררים במקום כ-500 איש בעיקר בעיירה שנושאת את שם האי – וילה דו קורבו.


תכנון טיולים באנר

מבחינה היסטורית אולי קורבו היא אי מבודד שאף תייר לא טרח להגיע אליו, אבל האוכלוסייה המקומית מספרת סיפור שונה ומעניין הנוגע לעבר שלה. למעשה, אין מילה אחרת להגדיר את היכולת הקהילתית המקומית מלבד חוסן קהילתי, כי הם פשוט שרדו כנגד כל הסיכויים הודות לקשרים האנושיים ביניהם.

airalo ad

הקיץ באי לח במיוחד, החורפים קשוחים ואין בו לגונות כחולות ענקיות עם מים צלולים או שדות מרעה אינסופיים כמו באיים השכנים. אבל מצד שני הטמפרטורה באי קבועה כל השנה (בין 15-20 מעלות צלזיוס) והאמת היא שמזג האויר לא משנה מסיבה אחת – כי ברגע שתגיעו לקורבו תתאהבו בתושביו מהשנייה הראשונה.

האטרקציות המרכזיות באי קורבו

צפרות, טיולים, שחייה וצלילה הן הפעילויות הספורטיביות המרכזיות שניתן לבצע באי, אבל הפעילות המומלצת ביותר היא פשוט להיפגש עם הקהילה המקומית. אנחנו ממליצים להגיע ל-Largo do Outeiro שבו מתכנס הפרלמנט המקומי. אמנם תיתקלו במגבלות שפה אבל אנחנו בטוחים שתמצאו דרך לתקשר ושתזכרו את החוויה לתמיד.

שלא כמו באיים האחרים, בקורבו אין חברות תיירות שמארגנות סיורים ופעילויות ברחבי האי. לרוב חברות תיירות בפלורס מארגנות גם טיולים בקורבו, אבל כדאי לכם להגיע לקורבו ולחקור את האי בעצמכם, למשל לצאת לטיול בן שעתיים ללגונה היחידה באי ששמה Caldeirao. ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם, כי מכיוון שהאי קטן הכל נמצא במרחק הליכה.

 

לגואה דה קלדייראו - Lagoa do Caldeirão

לגואה דה קלדייראו – Lagoa do Caldeirão

ארועים תרבותיים מרכזיים בקורבו

אמנם רוב הארועים התרבותיים בקורבו מבוססים על תאריכים דתיים, אבל האוכלוסייה המקומית לאו דווקא אדוקה בדתה אלא יותר טובה בארגון אירועים מוצלחים, כך שהארועים לא רק מבוססים על דת אלא על כיף של ביחד. האירוע המפורסם ביותר מתקיים ב-15.8 ונערך לכבוד גבירתנו של הניסים. החגיגה יכלה להיות בקלות עוד ארוע דתי מני רבים, אבל בקורבו מתווסף לכך סיפור אמיתי על פיראטים.

מה לאכול בקורבו?

מכל האיים האזוריים האוכל בקורבו נחשב לטעים ביותר ויש לזה סיבה – הודות לריחוק ולבידוד של האי אין לאנשיו ברירה אלא להסתמך על התוצרת המקומית. אוכל אורגני כאן הוא לא מגמה היפסטרית כמו במקומות אחרים אלא הכרח ומיומנות. חזיר, מאכלי ים טריים וגבינה בייצור מקומי מהווים את הבסיס הקולינרי של קורבו. הנקניקיות המקומיות מבשר חזיר נחשבות לאיכותיות במיוחד הודות לתבלינים ולטכניקת הבישול. תוספת נפוצה לנקניקיות הוא שורש טארו (Taro) אפוי או מטוגן בשמן עמוק.

פשטידת טארו

פשטידת טארו

פירות ים מקומיים מבושלים בקורבו בצורה הפשוטה ביותר והם טעימים להפליא מסיבה אחת – לא מוסיפים להם תבלינים כי הדג עצמו עשיר בטעמים. הגבינה המקומית דווקא מתובלת קצת ומלוחה ומיוצרת באמצעות טכניקות ומתכונים שעוברים מדור לדור. מומלץ להוסיף לה משהו מתוק כמו הלחם המתוק Massa sovada, שבלולים או אצות. ותאמינו לנו – זה הרבה יותר טעים ממה שזה נשמע…

מה לקנות בקורבו?

אם אתם רוצים לקנות מזכרות אותנטיות באי קורבו אנחנו ממליצים על שני מוצרים: מנעולי דלת מעץ בעבודת יד וכובעי צמר מצמר בצבעים כחול ולבן. אולי זה נשמע מוזר לרכוש דווקא מנעולים כמזכרות, אבל את המנעולים של קורבו לא ניתן להשיג או לראות בשום מקום אחר באיים האזוריים.

איפה ללון בקורבו?

מכיוון שהאי קורבו הוא האי הקטן ביותר בארכיפלג של האיים האזוריים, גם אפשרויות הלינה בו מצומצמות יותר ומסתכמות פחות או יותר במקומות הבאים

כך תגיעו לקורבו

יש טיסות לקורבו מפורטוגל ומיעדים אירופאים שונים וכן מאיים נוספים בארכיפלג – פלורס וסאו מיגל.

יש גם הפלגות סדירות במשך הכל השנה מפלורס לקורבו.