למה אתם חייבים לבקר באיים האזוריים?

ביקור בארכיפלג של האיים האזוריים שבהם הכחול של השמיים משתלב עם הירוק של הצמחייה, שבהם השמים נוגעים באוקיינוס ולהפך הם כמו לצפות בעולם בראשיתי שנולד מול עיניכם ממש. כאן האופק נעלם לתוך האינסוף, הזמן עומד מלכת וגן העדן שכולל 9 איים נשאר בתולי. הדקו חגורות והצטרפו איתנו למסע היכרות עם האיים האזוריים. בין האיים מקובל לנוע במעבורות או בטיסות וברובם ניתן לשכור רכב ולשוטט ברחבי האי.


האיים האזוריים - האיים שאתם חייבים להכיר
האיים האזוריים – האיים שאתם חייבים להכיר

ים, יבשה וחמין

בצד המזרחי של הארכיפלג נמצא האי סנטה מריה שאי אפשר להישאר אדישים אליו, בעיקר הודות לכרמים שמשתרעים לצדי ההרים בצורה שקוראת תגר על כל חוקי המשיכה.

אי מזרחי נוסף הוא סאו מיגל שבמרכזו העיר פונטה דלגדה. העיר צופה על נמל גדול ומשמשת כנתיב הכניסה העיקרי לאי. זוהי עיר דינמית וסואנת כלכלית שתשומת הלב שלה מופנית בצורה חד משמעית לכיוון הים, אבל גם היבשה לא נשארת חייבת.


תכנון טיולים באנר

למשל, בביקור באגמים המקומיים (לגונת האש ולגונת Sete Cidades) תוכלו להאזין למוזיקת הרוח ולאגדות שעוברות מדור לדור אבל עד כמה ששניהם בלתי נשכחים ועוצרי נשימה, אל תוותרו על הנאה מהכוח שעולה מהאדמה של האי באמצעות גייזרים, ספא טבעי שנוצר ממעיינות חמים ואגמים וולקניים.

airalo adBooking.com

ואם אתם כבר כאן – אל תפסידו טעימה מהמאכל המקומי קוזידו דה פורנאש. מדובר בצלי שמבושל באיטיות בתוך האדמה תוך שימוש באדים החמים שעולים ממנה ובמילים אחרות – הגרסה המקומית והמשודרגת לחמין השבתי שכולנו מכירים.

הדרך הטובה ביותר ליהנות מהחוייה היא באמצעות סיור בחלק המזרחי של סאו מיגל כולל ארוחת צהריים, במסגרת טיול של יום שלם מפונטה דלגדה או במסגרת טיול בסגנון הכל כלול. ובינתיים הנה טעימה תרתי משמע ממה שמחכה לכם.

גבינות, ירח ושיעור בפורטוגזית

הקבוצה המרכזית של האיים כוללת את טרסיירה, סאו ג'ורג', פיקו, פאיאל וגרסיוסה. בכולם תוכלו ליהנות מפסטורליות בלתי נגמרת שתופרע לעתים ע"י לווייתנים ודולפינים שיקפצו להגיד שלום.

ההכרה באנגרה דה הירוסימו כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו העניקה לאי טרסיירה מעמד מיוחד, בעיקר מבחינה תרבותית. ברחובות העיר האדריכלות של ימים עברו נשמרה בצורה מושלמת, כך שגם היום ניתן לראות את החומות שהגנו ביעילות על תושביה מפני מתקופות פיראטים. עם זאת, יציאה מהעיר תפגיש אתכם עם עדרי בקר, בתים לבנים וכנסיות צבעוניות ותיצור חוויה אנתרופולוגית בלתי נשכחת.

באי סאו ג'ורג' תרגישו כאילו אתם על סיפונה של סירה שעוגנת באמצע האוקיינוס. כאן תוכלו להתרשם מצוקים גבוהים ותלולים, מאדמה פורייה במיוחד ומשבילי טיולים שכאילו נוצרו עבורכם. ואל תשכחו לטעום את הגבינה המקומית בעלת הטעם הייחודי שבטוח תתמכרו אליו.Booking.com

הכרמים של האי פיקו העניקו לו הכרה כאתר מורשת תרבותי מטעם אונסק"ו – מה שאומר שאתם חייבים להגיע אליו כדי לראות את ההבדל בין האדמה הבזלת השחורה, הפסגה עטוית השלג של הר פיקו והכרמים המוריקים. מפסגת הר הגעש פיקו תוכלו לצפות במרינה של הורטה – אחד המקומות החביבים על היאכטונרים ברחבי העולם. אלו מותירים מאחוריהם ציורי קיר ורצפה שהופכים את המסע שלהם לאי לנצחי מבחינה אמנותית.

באי פאיאל נמצא הר הגעש הכבוי קפלינוס שמהווה ניגוד מושלם לסביבתו הירוקה – מה שגורם להרגשה של טיול על פני הירח או בכוכב אחר רק בלי בעיות גרביטציה.

האי שופע הצמחייה של גרסיוסה מצדיק את השם שניתן לו שמשמעו בפורטוגזית מלא חן. כאן תוכלו למצוא טחנות רוח שנותרו באי כמזכרת מהכיבוש ההולנדי, נופים וולקנים ייחודיים שהוכרו כשמורה ביוספרית ופודינג שנוצר בהשראת מתכון בן מאות שנים. משעמם לא יהיה פה.

גרסיוסה - אי של ניגודים
גרסיוסה – אי של ניגודים

צלילה, ציפורים והרבה אהבה

בצד המערבי של האיים הטבע מגלה את עצמו במלוא עוצמתו והזמן חולף באיטיות מענגת. באי פלורס אי אפשר שלא להתאהב: מצד אחד יופיים של המפלים על פני האדמה ומצד שני החיים התת מימיים השוקקים. אם אתם חובבי צלילה בכלל תעופו כאן, רק אל תשכחו לקחת איתכם ציוד מתאים.

האוכלוסייה באי קורבו היא קטנה אבל חמה במיוחד- מה שאומר שצפויה לכם קבלת פנים השמורה למלכים בלבד. האי מהווה תחנת מעבר לציפורים שנודדות מצפון אמריקה לאירופה, כך שלעתים יש בו יותר ציפורים מאנשים והוא מהווה גן עדן של ממש לצפרים. משקפת כאן היא ממש, אבל ממש חובה.

אמנם הבחירה בין האיים קשה כי כל אחד מהם מאפשר ליהנות מחוויות, פעילויות ואטרקציות אחרות. מצד שני – המגוון הופך את הסיכוי שלא תמצאו את מבוקשכם לקלוש עד מזערי. הזמינו כעת טיסה וגלו מחר את האיים האזוריים – גן העדן הסודי של אירופה.