בית האחוזה וקפלת Nossa Senhora dos Remédios

בית האחוזה (Manor House) הוא אחד המבנים ההיסטוריים והתרבותיים העתיקים ביותר בעיר אנגרה דה הירוסימו בטרסיירה, כך שהוא חלק מהמתחם שהוכר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. הבית נבנה ע"י Pero Anes do Canto בעיר בשנים 1556-72 וידוע גם בשמותיו הנוספים: Solar do Provedor das Armadas ו-Solar da Família Canto e Castro.


בית האחוזה וקפלת Nossa Senhora dos Remédios
בית האחוזה וקפלת Nossa Senhora dos Remédios

מטרת הקמת הבניין הייתה כפולה. כדי לשמש כבית מגורים וכמשרד שבו הוא תפקד כמפקח הארמדה הפורטוגלית באיים האזוריים. תפקיד זה כלל מספר תחומי אחריות:

  • הגנה על המקרקעין הפורטוגלי באיים האזוריים כאשר הוא בסכנה.
  • שליחת אזהרה לבית המלוכה הפורטוגלי כאשר האיים האזוריים נמצאות תחת איום של פיראטים.
  • הגנה על ספינות פורטוגליות בשעת סכנה.
  • הצלת המטען של אוניות סוחר אם נפגעו מסיבה כלשהי.
  • סיוע ובקרה על משלוח הסחורות מהאיים האזוריים לפורטוגל ולצפון אפריקה.

הבניין בסגנון הבארוק נמצא במרומי גבעה מעל חוף Corpo Santo, יש ממנו גישה ל- Porto de Pipas ולבית המכס והנוף הנשקף ממנו מרהיב במיוחד. הקפלה במקום נחשבת לקאפלה הפרטית הגדולה ביותר באיים האזוריים. עם זאת, הבניין כיום אינו כפי שהיה במאה ה-16 כי אנטוניו, בנו של Pero Anes הוסיף לו קאפלה בשנת 1540 והבניין שופץ מספר פעמים.


תכנון טיולים באנר

הבניין שימש את בני המשפחה בתפקידם עד המאה ה-18 שבה פורטוגל ירדה מגדולתה הקולינאליסטית, כך שלא היה עוד צורך בתפקיד של מפקח ארמדה. בסוף המאה ה-19 הבניין הפך להיות בית יתומים, אך נהרס כמעט לחלוטין ברעידת האדמה של 1980. כיום הבניין שייך לממשל העצמי של האיים האזוריים שאחראי על שיפוצו ועל תחזוקתו. במקום שוכנים מספר גופים מקומיים, כך שניתן לבקר במבנה במהלך השבוע בשעות העבודה בלבד.

airalo ad
https://www.youtube.com/watch?v=n7rodaD2lmM