מוזיאון סאו חורחה באי סאו ג'ורג'

מוזיאון סאו חורחה - מוזיאון סאו ג'ורג'
מוזיאון סאו חורחה – מוזיאון סאו ג'ורג'

מוזיאון סאו חורחה התחיל כיוזמה של תושבים מקומיים בשנות השבעים שביקשו לארגן תערוכה אתנוגרפית על האיזור בו הם חיו – האי סאו ג'ורג'. תערוכה זו כללה אוספים שונים בתחום האריגה והחקלאות ובשנת 1984 עברה התערוכה לבניין שנרכש לשם כך ושקיבל את השם המרכז האתנוגרפי.


ב-1991 שונה שם המוזיאון למוזיאון סאו חורחה והוא נקרא גם מוזיאון Francisco Lacerda על שמו של המלחין המקומי פרנסיסקו לקרדה.

המוזיאון נמצא בבניין שהוקם ב-1881 ע"י הכומר Francisco de Azevedo Machado Neto. לפי האגדה, במרתף הבניין הוצאו להורג אלו שלא מצאו חן בעיני בעל הבית ויש אפילו הוכחה לכך: טביעת יד מוכתמת בדם על אחד מקירותיו. אגדה נוספת טוענת שרוחו מלאת החרטה של בעל הבית חוזרת לבקר בבניין מדי פעם…


תכנון טיולים באנר

מה תמצאו במוזיאון סאו חורחה?

בשטחו של מוזיאון סאו חורחה נמצאת תערוכה היסטורית ואתנוגרפית קבועה של החיים באי סאו ג'ורג' במאות ה-19 וה-20 והמוצגים בו מחולקים לנושאים שונים כגון: עבודות קרמיקה אזוריות, טקסטיל, חקלאות, רעיית בקר, ריהוט וצילום. המוזיאון גם מציג את ההיסטוריה של הגסטרונומיה המקומית בשני נושאים עיקריים: טקסי רוח הקודש וייצור הגבינה המקומית הנודעת – גבינת סאו חורחה.

airalo ad

המוזיאון מציג גם חפצים שונים אודות המלחין המקומי Francisco Lacerda וביניהן יצירות מקוריות, תכתובות, תמונות ועוד. מלחין זה היה אחד המייסדים של התזמורות הפילהרמוניות בליסבון, בשוויץ ובצרפת והוא נחשב כאחד מאבותיה של הלאומיות המוזיקלית האירופאית בכלל ושל הפורטוגזית בפרט.

כל המוצגים במוזיאון כוללים הסברים באנגלית ויש בו גם ספרייה. המוזיאון מארגן פעילויות חינוכיות שונות שעושות שימוש במוצגי המוזיאון כעדות למסורת התרבותית של האי : מדעית, אמנותית ועוד. כמו כן, המוזיאון משתף פעולה עם הרשויות המקומיות ועם מוסדות אחרות בפיתוח תכניות שונות בתחום התרבות.

מלונות מומלצים בקרבת המוזיאון

בשנת 2012 הממשלה המקומית ערכה תחרות אדריכלית נושאת פרסים לשיקום ולעיצוב מפעל טונה נטוש, כדי להעביר לשם את המוזיאון. בשנת 2016 היה אמור המוזיאון לעבור למשכנו החדש שיכלול חדר קבלה, חנות מזכרות, אודיטוריום, חדרים למטרות חינוכיות ומחקריות וכן אזורים לתערוכות זמניות ומרחב ציבורי שבו ייערכו פעילויות שונות אך התכנית מתעכבת והמעבר צפוי להתרחש באחת השנים הקרובות.

המשכן החדש של המוזיאון אמור לתת ביטוי לכל הסגנונות המוסיקליים של האיים האזוריים, להגדיל את האוספים הקיימים באופן שיאפשר את הנצחת המסורת המקומית בצורה דומיננטית יותר.

מפת הגעה אל מוזיאון סאו חורחה ושעות פתיחה


שעות פתיחה

ימים שני-שישי בשעות 09:00-17:30. הכניסה חופשית לילדים עד גיל 12.

טלפון

351 295 416 323