מוזיאון פלורס והמפעל להפקת שמן לויתנים

מוזיאון פלורס מכיל בתוכו אוספים ותצוגות של החיים באיים האזוריים בעבר. תצוגות כלי חרס, רהיטים, חפצים משברי ספינות וגם תצוגות על נושא ציד הלוויתנים, גילופי שנהב וכלים ימיים, יחד עם כלים ששימשו לעבודות פלדה, כותנה, בדים וצמר. ראוי לציון הוא האוסף המיוחד של Slavonia, ספינה שנטרפה בחוף של פלורס בשנת 1909. המוזיאון נמצא בעיירה סנטה קרוז דס פלורס בצד המזרחי של האי פלורס.


מוזיאון פלורס משתרע על פני 3 מבנים:

  1. Franciscan Convent São Boaventura
  2. Pimentel de Mesquita
  3. Fábrica da Baleia (מפעל לעיבוד לוויתנים)
מוזיאון פלורס, האי פלורס
מוזיאון פלורס, האי פלורס

1. Franciscan Convent São Boaventura

מבנה זה שימש כמנזר פרנציסקני אותו תרם האב איגנטיוס קואלו בשנת 1641 ומאז ועד כניסתו של הליברליזם הוא שימש למטרה זו. בשנת 1832 המנזר נסגר ומאז עבר כמה גילגולים. ביניהם, אנטוניו ויסנטה פימנטל קנה אותו בשנת 1873 על מנת לתרום אותו לארגון רווחה שטיפל בילדים חסרי כל. הבניין המשיך לשמש למטרה זו עד סוף שנות השישים של המאה ה-19. בשנת 1969 המבנה הפך לבית ספר יסודי ובשנת 1993, לאחר שיפוץ, הוא נפתח מחדש ומשמש עד היום את מוזיאון פלורס.

2. Pimentel de Mesquita

קאזה פימנטל דה מסקיטה היה בית פרטי שמשפחת פימנטל דה מסקיטה האמידה בנתה ככל הנראה באמצע המאה השבע עשרה. המבנה נשאר ברשות המשפחה עד סוף המאה התשע-עשרה. התורם הידוע אנטוניו ויסנטה פימנטל נולד בבית זה.


תכנון טיולים באנר

בתחילת שנות השמונים הנכס נרכש על ידי מחלקת התרבות האזורית כדי לשמש כמוזיאון. הנכס שופץ והוא נפתח למבקרים בסוף שנת 1986. הבית מחולק לחדרים שונים מרוהטים עם רהיטים מכל רחבי האי פלורס, בעיקר מהמאות ה-18 וה-19. הרהיטים שתמצאו בחלק זה של מוזיאון פלורס עשויים בדרך כלל מעצי ארז, Yellowwood ומהגוני.

airalo ad

3. Fábrica da Baleia מפעל עיבוד הלוויתנים

מפעל לוויתנים זה הוא אחד המבנים החשובים בתעשיית ציד הלווייתנים שהייתה באי פלורס. המבנה נבנה להפקת שמן לווייתנים מהלוויתנים שניצודו מסביב לאי. אז זו היתה תעשייה גדולה מאוד וכלכלת האי נסמכה על הפעילות הזו.

היום ניתן לראות במבנה חלקי מכונות ותצוגות ותערוכות אודות הפעילות שהיתה בעבר במבנה.

כתובת מוזיאון פלורס

כתובת מוזיאון פלורס: Rua Cruz Convento de São Boaventura, 9970-315 סנטה קרוז דס פלורס.

שאלות ותשובות

מה יש לראות במוזיאון פלורס?

מוזיאון פלורס מכיל בתוכו אוספים ותצוגות של החיים באיים האזוריים בעבר. תצוגות כלי חרס, רהיטים, חפצים משברי ספינות וגם תצוגות על נושא ציד הלוויתנים, גילופי שנהב וכלים ימיים, יחד עם כלים ששימשו לעבודות פלדה, כותנה, בדים וצמר.

איפה אפשר לראות ריהוט אזורי עתיק?

Pimentel de Mesquita הוא חלק ממוזיאון פלורס באי פלורס ובו ניתן לראות חדרים שונים מרוהטים עם רהיטים מכל רחבי האי פלורס, בעיקר מהמאות ה-18 וה-19. הרהיטים שתמצאו בחלק זה של מוזיאון פלורס עשויים בדרך כלל מעצי ארז, Yellowwood ומהגוני.

האם יש מקום שאפשר לראות בו את הטכניקות של ציד הלוויתנים העתיק?

Fábrica da Baleia הוא מפעל לעיבוד לוויתנים לשעבר שכיום הוא חלק ממוזיאון פלורס. המקום נחשב לאחד המבנים החשובים בתעשיית ציד הלווייתנים שהייתה באי פלורס. המבנה נבנה להפקת שמן לווייתנים מאלה שניצודו מסביב לאי. אז זו היתה תעשייה גדולה מאוד וכלכלת האי נסמכה על הפעילות הזו. היום ניתן לראות במבנה חלקי מכונות ותצוגות ותערוכות אודות הפעילות שהיתה בעבר במבנה.

איפה אפשר לראות לווייתנים באיים האזוריים?

האיים נמצאים בלב האוקיינוס האטלנטי ולוויתנים נמצאים פה למכביר. אפשר לצאת לשייט לצפיה בלוויתנים (לרוב, אם לא רואים כלום, התשלום מוחזר).