פארק טרה נוסטרה – Terra Nostra Garden

גני טרה נוסטרה – Terra Nostra Garden

פארק טרה נוסטרה

פארק טרה נוסטרה


בגנים של טרה נוסטרה, תוכלו למצוא צמחייה אופיינית לאיים האזוריים, כמו גם צמחים רבים מאיזורי אקלים שונים מזה של פורנש (האיזור בו נמצאים הגנים). הסתגלות זו התאפשרה, בין שאר, על ידי העבודה המשותפת של צוות הגננים של טרה נוסטרה, שהצליחו מאוד בהתאמת צמחים, מינים וזנים שונים לתנאים הקיימים של הגן.

מסלולי טיול בטרה נושטרה

הגן בן מאה שנים ולאורכו מספר מסלולי טיול אפשריים המותאמים לעונות השנה לפי הפריחות השונות:


תכנון טיולים באנר

↓מפת מסלולי טיול בטרה נוסטרה – אביב↓

airalo ad

↓מפת מסלולי טיול בטרה נוסטרה – קיץ↓

↓מפת מסלולי טיול בטרה נוסטרה – סתיו↓

↓מפת מסלולי טיול בטרה נוסטרה – חורף↓

אתם תוכלו למצוא צמחים בשלבים שונים של צמיחה. יש עצים בני מאה ומיני עצים אחרים, כמו עצים ירוקי עד ואקליפטוסים. בין השאר יש בטרה נושטרה שיחים רבים מספור בגודל של עצים, כגון מגנוליה וקמליה כמו גם צמחים אחרים ופרחים, במיוחד אזליאות, בקעצור, חבצלות, שרכים, ומינים אחרים. השילוב המנצח הזה של צבעים, צורות וסגנונות צמיחה שונים יוצר גן מופלא ששוה לבקר בו בכל עת של השנה.

במהלך שני העשורים האחרונים, טרה נוסטרה המשיכה להעשיר את המגוון הבוטני שלה באמצעות רכישה של מיני צמחים חדשים. הדאגה המתמדת לגוון ולהעשיר את הצמחייה הקיימת מבטיחה שהגן ימשיך להחזיק אוספים גדולים וערוגות צמחים בעלי ערך היסטורי ותרבותי גדול לאורך שנים.

אוספים בוטניים

בגן אוספים בוטניים וביניהם אוסף פרן (עם כמעט 300 מינים, סוגים וזנים שונים), אוסף ציקסאים (עם 85 מינים שונים ותת-מינים), אוסף קמיליות (עם יותר מ -600 מינים שונים וזנים) ועוד ועוד.

בשנת 2010, נבנה אזור חדש בסמוך לגן של צמחים אנדמיים לאיים האזוריים (שכולל 73 מינים) כדי לארח את אוסף הצמחים הטרופיים (צמחים ממשפחת הברומליים).

אוסף זה הוא עדיין בשלב הניסויים והצמחים עדיין מסתגלים לתנאי האקלים. עם זאת, בגן החדש כבר יש כמעט 100 צמחים טרופיים שונים.

צמחי מים

אווז בטרה נוסטרהפרויקטים חדשים מתפתחים ללא הרף באופן שיבטיחו את שימור הסביבה היחודית הזו, במיוחד, יצירת גן במבוק ואגם מלאכותי לצמחי המים כגון: Victoria cruziana ואת משפחת הנופריים מצפון ארגנטינה, פרגוואי, ברזיל ובוליביה.

קמליות

היום, טרה נוסטרה הוא האתר עם אחד האוספים המרשימים ביותר של קמליות בעולם, עם יותר מ -600 זנים של מינים שונים.

היופי שאין שני לו של הגן הזה הוא התוצאה של הטעם היחודי של משפחת Bensaude ושל העבודה המאומצת של הגנן הראש הנוכחי.

ההיסטוריה של טרה נושטרה

כשמגיעים לאיזור פורנאש ניתן לראות כי "העמק" הוא למעשה מכתש, שבעה קילומטרים קוטרו והשרידים האחרונים של הר הגעש כנראה נכחדו. העמק הפך פופולרי בשלהי המאה ה-18, בשל העניין הגובר בשימוש במים מינרליים לטיפול בבעיות בריאות, כגון ראומטיזם. בפורנאש מאות מעיינות קטנים כגון פוקה דה דונה בייג'ה ונחלים, כל אחד עם תכונות שונות. הגן של טרה נוסטרה ממוקם במרכזה של מערכת מים מפוארת זו.

המאה ה -18

בסביבות שנת 1775, תומאס הייקלינג, סוחר עשיר מבוסטון שהפך לקונסול אמריקאי של כבוד בסאו מיגל, בנה בפורנאש בית קיץ פשוט מעץ. בחזית הבית הייתה בריכה עם אי במרכז מוקפת עצים שהובאו בבעיקר מצפון אמריקה. אף אחד מעצים אלו לא שרד מלבד האלון האנגלי שנטע הייקלינג בעצמו.

המאה ה 19

גני טרה נוטסרה טרה נושטרה

גני טרה נושטרה

בשנת 1848, הנכס נרכש על ידי ויסקונה דה פראייה, והוא בנה בית חדש שם. אשתו הייתה גננית נלהבת ויחד הם הגדילו את שני הדונם המקוריים, נטעו גן יפה עם בריכות מים, מטעים וגינות של פרחים. יש להם יד זיכרון בגן שהוקם בשנת 1896 על ידי בנם, המרקיז דה פראייה מונפורטה.

במהלך הרבע האחרון של המאה, בנו של המרקיז דה פראייה ביצע שיפורים נוספים בגן ותיעוד כתוב אומר לנו שגנן בריטי, בשם מילטון, הובא על ידו לשם. גני מים נבנו, כולל תעלה מתפתלת, מערות, שבילים בינות עצי תפוז ושדרה עם עצים אוסטרליים שמובילה אל דקל מהאיים הקנריים.

מינים חדשים רבים יובאו מצפון אמריקה, אוסטרליה, ניו זילנד, סין ודרום אפריקה. חלק מאלה קיימים עדיין, ושולטים באזורים מסוימים של הגן.למעשה, המקור של רובם העצים המרשימים ביותר שקיימים כיום במקום הוא מהתקופה הזו.

במחצית השנייה של המאה ה -19 סימנה את השיא של תחום הגינון באיים האזוריים. בין הגננים הרבים באותו הזמן היו: גני אנטוניו בורחס, ג'וסה אל קנטו ועוד שהתחרו זה בזה כדי להשיג את התואר הגן היפה ביותר . ג'וסה אל קנטו התעניין במיוחד בצמחים עם עניין כלכלי והוא הגה את הרעיון של פיתוח האיים האזוריים כמרכז התאקלמות מצויין לצמחים חדשים שהוביל לצבירת אוסף של כמה אלף מינים של עצים וצמחים אחרים, כולל סחלבים.

בסמוך למלון טרה נוסטרה,הצמוד לגני טרה נוסטרה ניתן לראות גנים נוספים אשר פתוחים לציבור בחודש אוגוסט.

המאה ה-20

עד 1920, טרה נוסטרה הייתה הרבה מוזנחת. בשנת 1935, מלון טרה נוסטרה, שהיה ממוקם על קרקע בסמוך לגן, נפתח לציבור והוא פעיל עד היום. כמה שנים מאוחר יותר, כל הנכס (המלון והפארק) נרכש על ידי חברת טרה נוסטרה, שמנוהלת על ידי ואסקו בן סעוד. הוא ראה בפארק כחלק משטח המלון ולשם כך שטחי קרקע נוספים נרכשו והביאו את הגן לגודלו הנוכחי של 125 דונם.

Casa do Parque שופץ לחלוטין, הבריכה, עכשיו מלאה במים באביב, הורחבה בתוך אבן חצובה; התעלות והאגמים שוקמו, שבילים רבים פונו ותוקנו, ערוגות פרחים חדשות ניטעו ומינים חדשים של צמחים נשתלו במקום.

בשנת 1930, פורנאש כבר צברה די מוניטין כאתר נופש וספא. קזינו נבנה כדי לבדר את אורחי המלון והאוכלוסיה המקומית. סוף העשור ופרוץ מלחמת העולם השניה הביאו לירידה חדה במספר המבקרים.

המלון שמר על האלגנטיות המקורית שלו וגני טרה נוסטרה נשמרו בקפידה. האיים האזוריים היו ידועים מעט לעולם שבחוץ, והמבקרים בפורנאש היו מטיילים סקרנים ויוצאי דופן. עם הגעתה של שנת 1970, הקסם של האיים האזוריים והנופים המדהימים שלהם החל להתגלות בהדרגה. בשנת 1989, אגף חדש התווסף למלון טרה נוסטרה, ופיליפ בן סעוד, בנו של ואסקו, החליט לשפץ את הגן.

חידוש הגנים הופקד בידי הגנן דוד סיירס שיחד עם ריצ'רד גרין, המשיך לשפץ את הגן. העבודה הושלמה בחורף 1992-93 עת הגיע לגנים דור חדש של יותר מ -3,000 מינים של עצים ושיחים חדשים אשר נשתלו על מנת להבטיח שטרה נוסטרה תמשיך להיות אטרקציה תוססת וייחודית לעוד שנים רבות.

בריכת המים התרמית של פארק טרה נוסטרה

בריכת המים של טרה נושטרה היא ללא ספק גולת הכותרת של האיים האזוריים. הבריכה נבנתה בשנת 1780, על ידי תומאס הייקלינג, הקונסול האמריקאי שהגה את הרעיון המקורי של פארק טרת נוסטרה. בריכת המים החמים החלה את דרכה כבריכה קטנה יותר באופן משמעותי באותו הזמן, אבל כבר הייתה מורכבת מ"אי " באמצע, עם גשרון שהוביל אליו.

בריכת המים התרמית הורחבה בשנת 1935 ונשארה במתכונתה עד היום, עם השיפוץ של הפארק, המופעל על ידי ואסקו בן סעוד.

בכל פעם שמבקר מתאר את הטיול שלו לאיים האזוריים, בריכת המים החמים של טרה נושטרה היא תמיד אחת מהחוויות המיוחדות בטיול. המעיין התרמי מזרים מים אל הבריכה בטמפרטורה של בין 35 ל -40 מעלות צלזיוס, מספק תחושה של מנוחה ורגיעה שזמינה במעט מאוד מקומות בעולם.

המים, העשירים במינרלים חיוניים, הוא אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לשחזר את האנרגיה של כל אחד ולחוות את מאפיין הסביבה הטבעית הכמעט מיסטית של טרה נוסטרה ועמק פורנאש, מה שגורם לרבים לחזור שנה אחרי שנה אל הפארק.

אם גם אתם רוצים להבין את סוד הקסם של המקום – מומלץ שתזמינו מקומות לסיורים מודרכים שנערכים במקום, למשל סיור פרטי בן 8 שעות במיניבוס שמכיל 6 נוסעים או סיור של יום שלם בעמק פורנאש. אמנם הביקור במרחצאות הוא רק חלק מהאטרקציות של הסיורים, אבל אין ספק שגם אצלכם הוא יהיה גולת הכותרת של היום כולו.

מלון טרה נושטרה

מלון טרה נוסטרה הוא האפשרות האידיאלית לכל מי שרוצה להכיר את מהותו האמיתית של הפארק. שהות במלון מאפשרת למבקרים גם ביקור בפארק. המלון בסגנון ארט דקו, מהווה חלק ממסורת של אירוח עוד מתחילת המאה שעברה והוא  יבטיח לכם שהייה בלתי נשכחת, מרעננת ומרגיעה. עם גישה ישירה, בלתי מוגבלת לפארק. אורחי המלון יכולים לבלות את החלק הגדול ביותר של שהותם בבילוי בפארק עצמו.

להזמנת חדרים במלון טרה נושטרה

אם ברצונכם ללון בפונטה דלגדה במקום בפורנאש, תוכלו ליהנות גם שם ממגוון רחב של בתי מלון באיכות גבוהה מאוד, כגון מלון מרינה אטלנטיקו או מלון סאו מיגל פארק, כולם ממוקם במרכז העיר עם תחבורה נוחה לרחבי האי סאו מיגל.

כללי התנהגות במתחם

 • כבדו את הפרטיות של מבקרים אחרים ואל צלמו אותם ללא רשות
 • אנשים עם בעיות בריאות כמו נשים בהריון וכאלו הסובלים מלחץ דם גבוה מומלץ שייתייעצו עם רופא לפני כניסה לבריכות המים התרמיות
 • ילדים וקטינים חייבים להיות תמיד בהשגחת מבוגר
 • אסור לקפוץ או לצלול לבריכות התרמיות
 • אסור לאכול או לשתות בבריכות התרמיות
 • אסור להיכנס למתחם עם אוכל ושתייה לרבות ארוחות ארוזות ובקבוקי משקה
 • אסור להיכנס למתחם בהשפעת סמים או אלכוהול
 • אסור לעשן בבריכות התרמיות ואסור לזרוק בדלי סיגריות על הקרקע במתחם
 • אסור כל התנהגות שאינה הולמת לרבות רחצה בעירום
 • אסורה כניסה של חיות מחמד למתחם מלבד כלבי נחייה
 • אסורה הכניסה למתחם של כל רכב לרבות אופניים וכל כלי אחר שיכול לפגוע בצמחייה
 • אסור לקטוף צמחים, פרחים וכל סוג של ירק במתחם
 • צילום תמונות לצרכים מסחריים (לרבות צילום טלויזיה ווידאו) וכן שימוש ברחפנים מחייבת קבלת אישור מהנהלת המקום