צמחיית האיים האזוריים

פוריות האדמה של האיים האזוריים מתבטאת בשדות המרעה הירוקים השופעים פרחים צבעוניים.


פרח הידראנגאה
פרח הידראנגאה

צמחיית האיים האזוריים הטבעית מורכבת ממינים חדשים רבים שמשלימים את כניסתם של המינים האנדמיים לאיים.

הפעילות החקלאית מוגבלת לא בגלל הגבלות ממשלתיות אלא עקב חוסר הגישה להרבה איזורים עם מדרונות תלולים מאוד.


תכנון טיולים באנר

צמחיית האיים האזוריים – מינים נפוצים

צמחיית האיים האזוריים מורכבת מ-56 מינים מקומיים והארכיפלג נחשב למקום עם מגוון הצמחים המעניין ביותר באירופה. הנה רשימה קצרה של המינים הדומיננטיים:

airalo ad

צמחיית האיים האזוריים – מינים מהגרים

עץ פיקוס

יחד עם מינים אלה, צומחים באיים האזוריים צמחים מאיזור מיקרונזיה שמעשירים את האכיפלג. לא רק מבחינה בוטנית ומדעית, אלא גם על ידי שיפור הנוף. בין המינים הללו ניתן למנות את:

בנוסף למינים הללו, מינים רבים אחרים הוכנסו לאיים כדי לשפר את הנוף וגם לצרכים מסחריים. קריפטומריה יפנית, אשר הובא לאזור לפני כמאה שנים, הוא דוגמה מייצגת לעץ שמשמש ליצור מוצרי עץ באיים האזוריים וגם ליצוא. עץ השיטה הוא מין אחר שמושרש עמוק באזור והוא עומד לפני הקריפטומריה בייצור עץ.

צמחיית האיים האזוריים – שימושים שונים

הגנים הבוטניים בפורנאש
הגנים הבוטניים בפורנאש

מגוון גדול של מיני צמחים שונים, החל משיחים וכלה בעצים גדולים משמשים כקישוטים, כחוצצים בין חלקות אדמה או כהגנה מפני הרוח למטעי הפירות (כמו אננס), כרמי יין, וחלקות אדמה מעובדות פרטיות רבות. דוגמאות נפוצות ביותר לכך הן קירות ירוקים של פרחי ההידראנגאה – Hydrangea macrophylla (אם תרצו שפרחים מסוג זה יעטרו את ביתכם או את המרפסת תוכלו לרכוש אותם כאן), המטעים הציוריים של אזיליאות (Rhododendron indicum), והגדרות האלגנטיות העשויות קמליות (japonica Camellia).

האזדרכת המצוייה, האגפנתוס, הבלה-דונה ועוד רבים אחרים משלימים את יופיו הירוק של נוף הארכיפלג – האיים האזוריים.