רצועת המפלים Poço do Bacalhau ו-Ribeira Grande

רצועת החוף שבין העיירה Faja Granda לבין Fajãzinha נמשכת רק 5 ק"מ בקו אוירי, אבל אל תחשבו ולו לרגע לוותר עליה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שרצועת חוף זו נחשבת ליפה ביותר בכל האיים האזוריים. תואר זה ניתן לה בעיקר הודות לשתי האטרקציות שלה – מפלי Poço do Bacalhau ומפלי Ribeira Grande.


מפלי Poço do Bacalhau

מפלי Poço do Bacalhau
מפלי Poço do Bacalhau

אמנם באזור יש כ-20 מפלים אבל אלו נחשבים ליפים מכולם ולנגישים מכולם: רק 3 ק"מ מהכפר הנידח Aldeia da Cuada שהפך למקום הכי רומנטי באירופה. מראה המים שמפסלים את דרכם דרך סלעי הבזלת לאורך 90 מטר הוא פשוט מרהיב, השילוב של צבעם השחור של הסלעים, הירוק של הצמחיה האנדמית שמסביב, הצבע הלבן של הקצף והצבע הכחול של המים יותירו אתכם נדהמים ופעורי פה.

בתחתית המפלים יש בריכה שפשוט מחייבת רחצה או לפחות שכשוך אחד אז אל תשכחו בגדי ים. לא סתם המקום נחשב לאחד יעדי התיירות הפופולריים של האי אבל ראו הוזהרתם – טמפרטורת המים נמוכה גם בקיץ והם קרים במיוחד. אמנם בקיץ מי המפל הופכים לזרזיף ולרסס ולכאורה המפל מאבד מקסמו, אבל אל דאגה: דווקא בקיץ המפל נחשב למקום אידיאלי לביצוע של סנפלינג מפלים.


תכנון טיולים באנר

כמובן שניתן לשלב ביקור במפלים עם טיולים ברחבי האי. קחו דוגמה, טיול של 3 שעות לאורך כ-7 ק"מ מתחיל ב- Miradouro das Lagoas ומסתיים במפל. טיול זה מיועד למיטיבי לכת משתי סיבות: הוא משלב ירידה תלולה מגובה של 600 מטר והליכה בשבילים בוציים וחלקלקים. אבל מצד שני תהיה לכם ההזדמנות לצפות בצמחי אשחר וערער אנדמיים ובנופים מרהיבים. אז מה אתם בוחרים?

airalo ad

*מלון מומלץ בקרבת המפלים

מפלי Ribeira Grande

מפלי Ribeira Grande
מפלי Ribeira Grande

מפלים אלו נחשבים למפלים הגדולים באי פלורס כי הם מתנשאים לגובה של 440 מטר. מפלים אלו מנקזים את מימי נהר Ribeira Grande בכ-20 מפלים, חלקם נשפכים לאוקיינוס האטלנטי וחלקם לאגמים שמשמשים לרחצה כמו Lagoa da Lomba או Lagoa Funda. נהר זה מתחיל את זרימתו בגובה של 900 מטר מעל פני הים ואגן ההיקוות שלו הוא אחד מהגדולים באי. למעשה, כמויות המים במפל זה נחשבות לרבות במיוחד ואף גרמו בעבר לשיטפונות רבים.

ולא, אל תתבלבלו עם נהר בשם זהה שזורם באי סאו מיגל. משמעות השם של הנהר היא פשוט "הנהר הגדול". לכן קל לשער שתושבי האיים שהיו מרוחקים זה מזה עשו פעולה פשוטה: נתנו שם זהה ולא מאוד מקורי לנהר הכי גדול באי שלהם. עם זאת, מי המפל צלולים להפליא ויש המאמינים שמקום זה הוא גן העדן בכבודו ובעצמו. והאמת? אמנם מדובר בקלישאה אבל אחרי שהיינו שם קשה לנו שלא להסכים איתם…