גוראנה (Gorreana) מפעל התה והמוזיאון

מפעל התה גוראנה (Gorreana) מייצר תה באיכות גבוהה מאוד וברמה עולמית. מפעל התה היחודי הזה הוא היחיד במינו ביבשת אירופה והעתיק ביותר, וכיום נותר לצידו רק מטע תה בן יותר ממאה שנים.


גידול וייצור תה באיים האזוריים החל מאז ביקרו במקום שני מומחי תה סיניים בספטמבר 1874. מפעל התה המשפחתי גוראנה הוקם בשנת 1883, כאשר ארמלינדה גאגו דה קמארה ובנה חוזה חונורטו החלו לייצר תה חדש תחת השם Gorreana.

מפעל התה גוראנה בסאו מיגל
מפעל התה גוראנה בסאו מיגל

אי שם, באי רחוק באמצע האוקיינוס האטלנטי, על אחת מגבעות האזמרגד הירוקות ליד העיירה פורטו פורמוזו באי סאו מיגל שבאיים האזוריים שוכן המפעל Gorreana בבית אחוזה ישן. במפעל ובמטע שלצידו לא משתמשים כלל בחומרי הדברה, צבעים וקוטלי פטריות או חומרים משמרים. עדיין כמו בשנת 1883, בכל שנה בין אפריל לספטמבר יוצאים העובדים לקציר השנתי של עלי התה הירוקים והשחורים האורגניים ויוצרים במו ידיהם מורשת של תה גורמה מובחר. התה של גוראנה נחשב כבר יותר ממאה שנה לתה גורמה משובח בכל רחבי אירופה.


תכנון טיולים באנר

ריח התה הטרי והפרחים האקזוטיים לצד נופי האינסוף של האוקיינוס ​​הוא גן עדן נדיר. האדמה דמוית החימר העשירה במינרלים, האקלים היחודי והשיטות החקלאיות הישנות שעדיין בשימוש במפעל, הם הסיבות העיקריות לכך שבמשך יותר ממאה שנה, המקום היחיד באירופה שבו גדל תה הוא כאן במטעי Gorreana באי סאו מיגל שבאיים האזוריים.

airalo ad
מטעי התה גוראנה
מטעי התה גוראנה

מפעל התה והמוזיאון

במפעל תפגשו במכונות "מרשל' מקוריות משנת 1840 ובמוזיאון תטעמו מגוון סוגים של תה טרי שעד לפני כמה ימים היה שיח. כמובן, אפשר לרכוש במקום או כאן חבילות של תה טרי ממגוון סוגים: תה ירוק, תה שחור, תה יסמין ועוד… בעלים או בשקיקים.

כיום המטע של Gorreana מכסה 32 דונם וממנו מיוצרים 33 טון של תה בשנה. חלק קטן מיועד לשוק האזורי אך הרוב מיוצאים ליבשת אירופה: שאר רחבי פורטוגל, גרמניה, אוסטריה, צרפת, צפון איטליה וכן לארה"ב, קנדה, ברזיל, אנגולה, יפן, ומדינות רבות אחרות.