תחרות Azores Rallye בסאו מיגל

Azores Rallye

Azores Rallye

מירוץ המכוניות Azores Rallye הוא הראלי הראשון בטורניר אליפות אירופה (FIA European Rally Championship) שמהווה את הסיבוב השני בסדרת תחרויות הראלי הפורטוגלי (Portuguese Rally Championship). זהו אחד מהאירועים החשובים ביותר בתחום המרוצים המוטוריים בעולם.

המרוץ מתנהל לאורך מסלולים חצץ מפותלים, בנופים כפריים ובשטחים חוליים וצרים שמאפשרים מעבר של מכונית אחת כל פעם. המשמעות היא שאין מרחב טעות וכל שגיאה יכולה להסתכם בנפילה לאגם או למכתש וולקני. כשמוסיפים לכך את העובדה שבאי סאו מיגל מזג האוויר משתנה במהירות משמש לגשם וערפל – מתקבל אירוע שכולו הפתעות ואדרנלין.

קצת היסטוריה על קצה המסלול

המרוץ התחיל ב-1954 ונקרא בתחילה Volta à Ilha de São Miguel ("סובב האי סאו מיגל"). מאז שנות ה-70 המוקדמות המרוץ הוא חלק מתחרויות הראלי הפורטוגלי (Portuguese Rally Championship). החל מ-1992 הוא נכלל בתחרויות אליפות אירופה (FIA European Rally Championship) ומהווה את התחרות הראשונה בסדרה. זאת גם הסיבה שעד 1992 זכו בתחרות אך ורק נהגים מפורטוגל.

בשנת 2004 הוצא המרוץ מטורניר תחרויות אירופה ונכלל בסבב של תחרויות בדרגה נמוכה יותר- European Rally Cup West, אך בשנים 2006-8 הוא לא נכלל בשום תחרות בינלאומית. ב-2008 המרוץ נכלל בשני טורנירים בינלאומיים  European Rally Cup West ו-Intercontinental Rally Challenge. לאחר שטורניר Intercontinental Rally Challenge הופסק ב-2013 חזר המרוץ להיות חלק  מתחרויות אליפות אירופה (FIA European Rally Championship).

בניגוד למרוצים אחרים שנערכים באיי האוקיינוס האטלנטי (Rali Vinho da Madeira במדיירה ו-Rally Islas Canarias באיים הקנריים) מרוץ Azores Rallye נחשב ליוצא דופן – הוא היחיד שנערך על שבילי חצץ.

תנו גז כי הולך להיות מעניין

המרוץ תמיד מתחיל ב-Portas da Cidade (שערי העיר פונטה דלגדה) ועובר דרך כמה מהאתרים היפים ביותר באי סאו מיגל, למשל הלגונה של Sete Cidades. המירוץ ה-54 נערך בתאריכים 21-23.3.2019 וזה בדיוק הזמן הכי מושלם להזמין לסאו מיגל טיסה.

לפרטים נוספים