המרכז התרבותי בקורבו

באי קורבו יש מרכז תרבותי, שהוא קודש לבנייה הייחודית של האי, Corvo Cultural and Environmental Interpretation Centre, למסורות המקומיות של האוכלוסיה המקומית ובו תערוכות מתחלפות המוקדשות לחיי היום של האי. תערוכות אלו יכולות להיות תערוכות צילום של הבנייה באי, מסורות מקומיות או תמונות מחגיגות הפסטיבלים באי.

Corvo Cultural and Environmental Interpretation Centre - המרכז התרבותי של קורבו

Corvo Cultural and Environmental Interpretation Centre – המרכז התרבותי של קורבו

מלונות מומלצים בקורבו

אדריכלות אזורית

לאי יש בנייה בסגנון יחודי. התושבים הראשונים שלו, שיישבו את האי לראשונה במאה ה-15, בנו את הבניינים הראשונים שם בעזרת אבן הבזלת המקומית. כיום הבניינים באי בנויים מבלוקים וצבועים לבן, אבל חלק קטן מבניית הבזלת המקומית נשמר, כולל מבנה המרכז עצמו.

אחד מהבתים הייחודיים האלו הם תחנות הרוח של קורבו (Moinhos De Vento). מדובר בשלוש תחנות רוח על דרך תחנות הרוח (Caminhos Dos Moinhos). צורתן ייחודית מאוד: בנויות כקונוס, הגג שלהן עשוי מעץ,ולפתח הכניסה המוגבה שלהן, מגיעים בעזרת מדרגות בזלת א-סימטריות.

טחנת רוח עם האי פלורס ברקע

טחנת רוח עם האי פלורס ברקע

בית ייחודי נוסף הוא הכנסייה שהוקדשה לקדושה Nossa Senhora dos Milagres. כנסייה זו, הבנוייה מאבני בזלת, נבנתה בשנת 1674 וחודשה במאה ה-18. חזיתה פונה לאוקיינוס האטלנטי. בתוך הכנסייה ישנו פסל פלמי של הקדוש – הפטרון של האי.

לחגוג קורבו סטייל

ימי חג ופסטיבלים הנחגגים על האי קורבו גם הם מוצגים במרכז. הפסטיבל החשוב ביותר הוא של "גבירתנו של הניסים (Nossa Senhora dos Miligres)”. מדובר בפסטיבל בן שבעה ימים. במהלכו המקומיים מתפללים, מדליקים נרות ומתכנסים לטקס המיסה שנערך ב-15 לאוגוסט. ערב לפני, ב-14 לאוגוסט, המקומיים מקיימים תהלוכת נרות בעיר. חגיגה נוספת שאף היא נערכת ב-15 לאוגוסט אחרי המיסה היא חגיגת המוזיקה שבאי. שמה של החגיגה הוא Festival dos Moinhos והיא חילונית יותר באופייה. אמנים מקומיים מנגנים בה יצירות מקוריות. היא מושכת מקומיים ותיירים כאחד.

האי הוא חקלאי באופיו. הבתים באי חלקם עדיין נבנים עם מכלאה לחזירים, לפרות ולתרנגולים. מחוץ לעיר היחידה באי, Vila Do Corbo, חקלאות היא הפרנסה העיקרית של תושבי האי. התוצרת החקלאית של האי מורכבת בעיקר ממוצרי חלב, כאשר גבינות הן ההתמחות העיקרית של האי. מכיוון שהרבה מן הגבינות מיוצרות מחלב צאן,כלומר חלב עיזים וכבשים, קיימת תעשיית צמר קטנה באי. המרכז מציג את תוצרי הצמר ותוצרי הטוויה המקומית של האי. מדובר בחקלאות מקיימת, כזו שנועדה בעיקר לספק את תצרוכת בני הבית. את עודפי התצרוכת החקלאית, מוכרים החקלאים בשווקי וילה דו קורבו. שטחי החקלאות באי מרוכזים בעיקר בצידו המזרחי ושוליה הצפוניים של העיר.

מלבד צורות הבנייה המקוריות על האי, תוצרי הצמר והטוויה המקומית והחגיגות הנערכות באי, במרכז נמצאת תצוגה של מנעולי הדלת מעץ הייחודיים לאי. בעלי מלאכה מקומיים מקורבו מייצרים אותם בעבודת יד. מנעולים אלו, המסמלים את סגנון החיים השליו באי, נחשבים לכאלו שמגדירים את האי קורבו. עבודות אומנות נוספות שמוצגות במרכז הם סריגה, רקמה ואובייקטים אמנותיים עשויים מצדפים.