טיול בפיקו – מסלולים מומלצים

פיקו
פיקו

כדי לגלות את היופי החבוי של האי פיקו כדאי שתקשיבו לקצב שלו. טיול בפיקו יגלה בפניכם מקומות היסטוריים מיוחדים ואתרי טבע מוריקים. רצוי שתצטיידו במפות סימון שבילים כדי לחקור מונומנטים עתיקים, כנסיות, כפרים, נופים עוצרי נשימה וכמה שבילים פתלתלים ששימשו בעבר את המתיישבים הראשונים כדי להגיע אל המקומות הגבוהים ביותר באי.


מצאו זמן ליהנות מכרי הדשא הירוקים ומהשטחים החקלאיים העומדים בניגוד גמור לכחול העמוק של האוקיינוס מסביב. שימו לב איך הכפרים הלבנים הקטנים נראים כאילו הם "רוססו" על הגבעות הירוקות. קחו את הזמן גם כדי ליהנות מעבודות היד המקומיות, כמו גם מהגסטרונומיה הייחודית של האזור.

באי פועלות כמה חברות טיולים שיכולות לספק לכם מפות עם מסלולי הליכה לטיול עצמי. אם אתם מעדיפים זאת, לרשותכם גם מסלולים מודרכים. זוהי הדרך המושלמת ביותר לחקור את האי פיקו, ההיסטוריה והתרבות שלו. המחירים של שכירת מדריך לליווי טיול בפיקו נעים בין 30 אירו ל-60 אירו לאדם ובדרך כלל הטרק מותנה במספר משתתפים מינימלי. כדאי לבדוק זאת עם חברת הטיולים טרם רכישת הכרטיסים.


תכנון טיולים באנר

כדאי שתדאגו לישון היטב באחד המלונות המפנקים שבאי לפני העליה להר. טיפוס על הר הגעש פיקו הוא תובעני אבל כזה שמספק חוויה עוצרת נשימה. הטיפוס לפיקו דורש כושר פיזי בסיסי. למרות שכל היוצאים לטרק על פיקו חייבים להירשם במשרד שנמצא במחנה הבסיס, מומלץ לשכור מדריך שיתרום מהידע שלו לטיול בטוח יותר ועשיר. בנוסף, אם אין לכם עדיין מקלות הליכה, אל תחכו לרגע האחרון, רכשו אותם כאן.

airalo ad
מסלולי טיול בפיקו
נוף טיפוסי בפיקו

מסלולים ותוכניות טיול בפיקו

טיול בפיקו – מסלול זריחה

את הטיפוס לפסגה תתחילו לפנות בוקר ולכן רצוי להביא אתכם פנס. את הזריחה תראו מגובה של כ-2300 מטר. זה מרגיש ממש כמו ישיבה על גג העולם. מתחת לרגליים שלכם ישתרע האוקינוס במלוא הדרו ורק כמה גושי אדמה יבצבצו פה ושם. אלו הם שאר האיים של הארכיפלג של האיים האזוריים. האיים הקרובים אליכם הם למעשה פאיאל וסאו חורחה.

טיול בפיקו – מסלול שקיעה

כמו שטיפסתם כך תתחילו לרדת. כמו הלילה שיורד לאט על הגבעות כך תרגישו את הרגליים שלכם נסחפות על ידי אמא טבע במופע רומנטי של אוקיינוס צבוע בצבעים וגוונים כמעט לא מציאותיים.

טיול בפיקו – מסלול משקיעה לזריחה

את הטיפוס אל לוע ההר כדאי להתחיל קצת לפני השקיעה. יש אפילו כאלה שעושים אותו מוכנים כבר עם פיג'מות אך בכל מקרה רצוי לא לשכוח להביא שקי שינה. לישון בלוע של הר געש זו חוויה נפלאה, שתגמול לכם במראות, רגשות וחוויות בלתי נשכחות. קומו מעט לפני הזריחה והחלו את הירידה מההר עם אור יום מלא. שריינו לעצמכם מקום בטיול כאן.