עבודות יד באיים האזוריים

הבידוד של האיים האזוריים יצר צורך לתושבים ליצור הרבה מאוד דברים בעבודות יד על מנת להתגבר על מכשולים יומיומיים. עם הזמן הופיעו צורות תחבורה חדשות וחשפו את האזור אל שאר העולם ובעיקר אל אירופה.


מה שנחשב פעם לצורך, היום מייצג טכניקה אמנותית. עבודות יד באיים האזוריים והאומנות האזורית העשירה מצטיירת בעבודות מעניינות בקרמיקה, עץ, אריגה ורקמה. תחום הטקסטיל תפס 3.4% מכלל היצוא של האיים האזוריים בין השנים 1993 ו-1995.

החברות בתחום זה מספקות מוצר איכותי העומד בדרישות ההולכות והגוברות של השוק העולמי. על מנת להבטיח את המקוריות והאיכות של עבודות היד וחפצי התרבות והאמנות יש לחפש מקומות שמוכרים אך ורק אומנות מקורית מהאיים האזוריים. הידיים המוכשרות של האומנים בונות חפצים יחודיים שיוצרו באופן קולקטיבי והן מהוות את יצירות האמנות המקוריות של האיים האזוריים.


תכנון טיולים באנר

יצירות אומנות – עבודות יד באיים האזוריים

תערוכה של מפיות תחרה ורקמה
תערוכה של מפיות תחרה ורקמה

דוגמאות לכך הם הפרחים החינניים והעדינים העשויים קשקשי דגים, נוצות או בד. והמחצלות הצבעוניות העשויות גבעולי תירס וסנפירי דגים.
שזירות פרחים מרהיבות ויצירות מעניינות אחרות שעשויות מצמחיית האיים האזוריים כמו גזעי תאנה והידראנגאה, אופייניות לאיים פאיאל ופלורס.

airalo ad

עבודות יד באיים האזוריים כוללות גם קרמיקה ששכיחה מאוד באיים. פסלי חמר צבועים ביד מיוצרות בלגואה ובוילה פרנקה או באי סאו מיגל. בסנטה מריה ניתן למצוא כלי חרס ייחודיים למקום. אגרטלים, קומקומים וספלים מגרסיוסה כמו גם עבודות יד אחרות נמכרים לתיירים במחירים סבירים.

שטיחים, רקמות ותחרה

  • סוודרים חמים מצמר כבשים בעבודת יד ניתן לקנות בסנטה מריה.
  • כיסויי מיטה ארוגים ושמיכות עם שילובי צבע יפים בטקסטורה של ריבועים, מעוינים או פסים אפשר לקנות בכל האיים.
    שימו לב בעיקר ל"colchos do ponto alto" (כיסויי מיטה),"mantas de São Jorge" (שמיכות) וגם "rendas de croché- acaseado" או "croché de arte" (מפות ומפיות תחרה רקומות) מהאי פאיאל. רקמות בעבודת יד בצבע לבן עם פסים אדומים מטרסיירה מבוקשות מאוד. מתנות כאלו הן בדרך כלל משהו מיוחד שנדיר להשיג אותו מחוץ לאיים.
  • סלי נצרים ובכלל, חפצים העשויים נצרים הם לא מחזה נדיר. התושבים המקומיים באיים האזוריים משתמשים בנצרים להמון צרכים. ניתן להשיג סלים קטנים שמשמשים בעיקר בבתי הקיץ ובסירות הדיג למגוון צרכים.
עבודות יד באיים האזוריים
עבודות יד באיים האזוריים

לסיכום, יש מגוון רחב של עבודות יד באיים האזוריים מכל הסוגים. חפצי האומנות הללו עשויים מכל מה שהים והטבע מספקים ולאחר ניסיון של מאות שנים, התושבים המקומיים הגיעו לרמת מוצרים שלא נופלת באיכותם מכל מוצר תעשייתי אחר. אם כבר הגעתם לאיים, קנו שם חפצי אמנות לבית או כמתנה לקרובים כי דברים כאלה לא רואים כל יום.

כאן תוכלו להתרשם, לראות דוגמאות ואף לרכוש עבודות יד אזוריות שונות.