בריכות המינרלים בפורנאש

שלט - Poça da Dona Beijaאיזור בריכות המינרלים של Poça da Dona Beija המכונה גם "Poça da Juventude" (בריכות הנעורים) או "Poça do Paraíso" (בריכות גן עדן) ממוקם בעמק פורנאש (Furnas) אשר באי סאו מיגל שבאיים האזוריים. לאיזור קוראים "Zona das Águas Quentes" וזה מקום נעים ונוח לנפוש ולנוח.

שמם של בריכות המינרלים הגיע מאופרת הסבון הברזילאית "Dona Beija". עדיין טריות בזכרון הצופים בסדרה הסצנות הרומנטיות מתחת למפלים הקטנים בהם הדמות הראשית Dona Beija נהגה להתרחץ. כאשר המקום הפך למתוייר יותר ויותר הוא נקרא על שמה.

לפני שמו הנוכחי הוא נקרא בפי המקומיים "Levada do Tio Chico Brasil" בשל העובדה כי חלק מהמים מהמעיין זורמים דרך ערוץ קטן לשם סיבוב טחנת מים שעדיין קיימת בקרבת מקום.

במרחק ארבעים מטרים מן המעיין יש חדר הלבשה קטן מצויד בשתי אמבטיות עם מים עשירים בברזל שנקראים "Tio Cabaço's water". על פי האמונה הרווחת, הם מתאימים לטיפול במחלות עור.

Poça da Dona Beija

Poça da Dona Beija - נחלקבוצת המעיינות הללו היא חלק מקבוצה של מעיינות חמים עשירים בברזל הקשורים לתופעות וולקניות שהם חלק מהיסטורית המכתש של עמק פורנאש. ההיווצרות שלהם מגיעה מאקוויפרים תרמיים שמחממים את המים ע"י מגע קבוע עם סלעים אשר חשופים לטמפרטורות גבוהות של 39º צלזיוס בממוצע.

באתר יש בריכות מינרלים טבעיות חמות בתוך מערה, המספקת מים לשלוש בריכות, אפשר להרטיב את הרגליים או את הגוף בחלק מהזרם שבתוכו יש מחיצה נשלפת, מה שמאפשר שילוב מפתיע בין חמים לקרים.

הידעת?

• הצבע הצהבהב-כתמתם של המים בשל נוכחותם של ציאנו-בקטריות שכאשר הן נמצאות בסביבה עשירה בברזל הן מגיבות עם הברזל החופשי על ידי חמצון.

• המים העשירים בברזל משמשים את המקומיים כדי להשקות את מטעי שורש הטארו.

• אחת הדאגות העיקריות של צוות המקום הוא השמירה על הסביבה הטבעית שמקיפה את האיזור.

• המקום פתוח בכל השנה. המים החמים מגיעים ממקורות טבעיים בלבד הן בקיץ והן בחורף.

כללי ביקור במקום

• אל תענדו שום תכשיטי כסף, זהב, או כל סוג אחר של מתכת מכיוון שהם עשויים להכתים את הבגדים ואת הגוף.Poça da Dona Beija - נחל בלי עצים

• נשים בהריון ואנשים עם לחץ דם נמוך או במצבים רפואיים אחרים חייבים להתייעץ עם רופא לפני הביקור.

צבע לשיער ולק עשוי לשנות את צבעו במגע עם המים.

• כדי להסיר כל רמז לברזל מומלץ לשטוף את בגדי הים שלכם היטב לפני שהם מתייבשים.

• בעת צילום וידאו או סטילס אנא התחשבו במבקרים אחרים וכבדו את הפרטיות שלהם.

• אין להשאיר חפצים אישיים על הקירות מכיוון והם עלולים ליפול.

מלונות באיזור פורנאש, קרוב למתחמי בריכות המינרלים

כתובת בריכות המינרלים

Poça da Dona Beija
Lomba das Barracas s/n
9675-044 Furnas