מירוץ Extreme West Atlantic Trail באיים האזוריים

רצה במירוץ Extreme West Atlantic Trail
רצה במירוץ Extreme West Atlantic Trail

מירוץ Extreme West Atlantic Trail יוזנק בפעם הראשונה ב-24.11.2018 באי פלורס שבאיים האזוריים. המירוץ מאורגן ע"י חברת  Azores Trail Runâ שמארגנת אירועי ריצה שונים באיים האזוריים, אבל זו הפעם הראשונה שהמירוץ מגיע לאי פלורס – האי המערבי בארכיפלג שמפורסם ביופיו הבתולי.

בפלורס יש תנאי שטח מגוונים שכוללים 7 מכתשים וולקנים, כ-20 מפלים וכן שפע של מפרצים, אגמים, נחלים ויערות ירוקים שהופכים את הריצה לחוויה לכל החושים. המירוץ שיימשך לאורך 36 ק"מ צפוי למשוך לאי הקטן (141 קמ"ר בלבד) כאלף ספורטאים מכל העולם – מה שאומר שמדובר לא רק באירוע ספורטיבי אלא גם באירוע חברתי. אז תארזו נעלי ריצה איכותיות והכי חשוב! אל תשכחו להזמין מלון מראש.

מה מחכה לכם במירוץ?

המירוץ יתחיל ב-Fajã Grande שהם חלק ממסלולי ההליכה העתיקים שבאי. לאחר מכן המירוץ כולל ירידה לרצועת המפלים Poça do Bacalhau שנחשבים ליפים מכולם באי. משם המירוץ ממשיך לאורך האי בחלקים המערביים ביותר שלו בפרט ובאירופה בכלל ולפונטה דלגטה (לא להתבלבל עם פונטה דלגדה בסאו מיגל). חלקו השני של המירוץ יכלול ריצה לכיוון Ponta Ruiva וסנטה קרוז ויסתיים בפארק Teófilo Ferreira. 

אירועי ריצה נוספים באיים האזוריים

  • מירוץ Whalers Great Route – מירוץ שמתקיים בסוף השבוע האחרון של חודש מאי החל מ-2014 באי פאיאל. במירוץ זה ניתן לבחור בין 7 מסלולים באורכים שבין 1-118 קילומטר.
  • ההרפתקה המשולשת (The Triangle Adventure) – מירוץ של שלושה ימים רצופים באיים פאיאל, פיקו וסאו ג'ורג' שנערך בחודש אוקטובר. מירוץ זה מתחלק ל-3 מירוצי משנה שמסתכמים בריצה של 100 קילומטר: ריצה של 30 ק"מ באי פיקו מהכרמים להרים, מירוץ של 30 ק"מ באי פאיאל ומרתון מלא של 42 ק"מ באי סאו ג'ורג'.
  • מירוץ קולומבוס (The Columbus Trail) – מירוץ שנערך בסוף השבוע הראשון של חודש פברואר באי סנטה מריה. במירוץ זה ניתן לבחור בין 3 מסלולים שונים: מירוץ של 77 ק"מ, מרתון של 42 ק"מ או חצי מרתון באורך 22 ק"מ.

אז תגידו, למה אתם מחכים? טיסות לאיים האזוריים יש פה