שנירקול באיים האזוריים

מרכזי הצלילה באיים השונים של ארכיפלג האיים האזוריים כגון אלה שבסאו מיגל ופיקו מציעים טיולי שנירקול וצלילות חופשיות (סוג של שנירקול שכולל צלילה עמוקה עם אוויר משאיפה אחת), ציוד צלילה למכירה או השכרה, מדריכי צלילה, מידע על אתרי צלילה באיים האזוריים ועוד. כמעט בכל עיר מרכזית באיים האזוריים תוכלו למצוא במרינה מרכז צלילה מסודר. אם לא מצאתם, שאלו את הפקיד במלון בו אתם מתגוררים. הוא בטוח יוכל לכוון אתכם.

שנורקל ומסיכה

בדרך כלל, נהוג לעשות שנורקלינג באזורים הרדודים של אתרי הצלילה המוכרים באזוריים. אם יש מספיק צוללים או אם תארגנו קבוצה שרוצה לצאת לצלילת שנירקול משלהם, מפעילי מרכזי הצלילה אף ידאגו שתהיה סירה שתוכל לקחת אתכם אל מקומות יפים לשנירקול שאינם דווקא על קו החוף, למשל כמו וילה פרנקה דו קמפו. הדרך הטובה ביותר לראות את האתרים האלה מבלי לבזבז שעות על קורסי צלילה היא לקנות ערכת שנורקל מתאימה ולקפוץ פנימה אל תוך המים.

בתכל'ס כמעט כל חוף עם מים רגועים באיים האזוריים סביר להניח שיכיל בתוכו המון בעלי חיים וצמחים מכיוון שהחופים לרוב הם סלעיים. השקעים והגומחות שבהן מושכים בעלי חיים קטנים והגדולים בעקבותיהם כדי לאכול מזון ולכן שנורקל ומסיכה זה כל מה שאתם צריכים כדי להנות מהחוויה.

שימו לב שבאיים האזוריים אתם משנרקלים בעצם באוקיינוס ולכן טמפרטורת המים נמוכה יחסית למה שנו רגילים בישראל. בנוסף, האתרי שנירקול סלעיים יש להיזהר מגלים שעלולים ל"גלח" אתכם על הסלעים ולכן היכנסו למים רק כשהים רגוע.