האיים האזוריים https://azores.co.il אחד מעשרת המקומות המומלצים באירופה. כל מה שצריך לדעת כשמתכננים טיול לאיים האזוריים Thu, 18 Apr 2019 10:31:41 +0000 he-IL hourly 1 למה אתם חייבים לבקר באיים האזוריים? https://azores.co.il/azores/ Thu, 18 Apr 2019 06:42:17 +0000 https://azores.co.il/?p=2779 ביקור בארכיפלג של האיים האזוריים שבהם הכחול של השמיים משתלב עם הירוק של הצמחייה, שבהם השמים נוגעים באוקיינוס ולהפך הם כמו לצפות בעולם בראשיתי שנולד מול עיניכם ממש. כאן האופק נעלם לתוך האינסוף, הזמן עומד מלכת וגן העדן שכולל 9 איים נשאר בתולי. הדקו חגורות והצטרפו איתנו למסע היכרות עם האיים האזוריים. בין האיים מקובל […]

הפוסט למה אתם חייבים לבקר באיים האזוריים? הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
ביקור בארכיפלג של האיים האזוריים שבהם הכחול של השמיים משתלב עם הירוק של הצמחייה, שבהם השמים נוגעים באוקיינוס ולהפך הם כמו לצפות בעולם בראשיתי שנולד מול עיניכם ממש. כאן האופק נעלם לתוך האינסוף, הזמן עומד מלכת וגן העדן שכולל 9 איים נשאר בתולי. הדקו חגורות והצטרפו איתנו למסע היכרות עם האיים האזוריים. בין האיים מקובל לנוע במעבורות או בטיסות וברובם ניתן לשכור רכב ולשוטט ברחבי האי.

האיים האזוריים - האיים שאתם חייבים להכיר

האיים האזוריים – האיים שאתם חייבים להכיר

ים, יבשה וחמין

בצד המזרחי של הארכיפלג נמצא האי סנטה מריה שאי אפשר להישאר אדישים אליו, בעיקר הודות לכרמים שמשתרעים לצדי ההרים בצורה שקוראת תגר על כל חוקי המשיכה.

אי מזרחי נוסף הוא סאו מיגל שבמרכזו העיר פונטה דלגדה. העיר צופה על נמל גדול ומשמשת כנתיב הכניסה העיקרי לאי. זוהי עיר דינמית וסואנת כלכלית שתשומת הלב שלה מופנית בצורה חד משמעית לכיוון הים, אבל גם היבשה לא נשארת חייבת. למשל, בביקור באגמים המקומיים (לגונת האש ולגונת Sete Cidades) תוכלו להאזין למוזיקת הרוח ולאגדות שעוברות מדור לדור אבל עד כמה ששניהם בלתי נשכחים ועוצרי נשימה, אל תוותרו על הנאה מהכוח שעולה מהאדמה של האי באמצעות גייזרים, ספא טבעי שנוצר ממעיינות חמים ואגמים וולקניים.Booking.com

ואם אתם כבר כאן – אל תפסידו טעימה מהמאכל המקומי קוזידו דה פורנאש. מדובר בצלי שמבושל באיטיות בתוך האדמה תוך שימוש באדים החמים שעולים ממנה ובמילים אחרות – הגרסה המקומית והמשודרגת לחמין השבתי שכולנו מכירים.

גבינות, ירח ושיעור בפורטוגזית

הקבוצה המרכזית של האיים כוללת את טרסיירה, סאו ג’ורג’, פיקו, פאיאל וגרסיוסה. בכולם תוכלו ליהנות מפסטורליות בלתי נגמרת שתופרע לעתים ע”י לווייתנים ודולפינים שיקפצו להגיד שלום.

ההכרה באנגרה דה הירוסימו כאתר מורשת עולמית ע”י אונסק”ו העניקה לאי טרסיירה מעמד מיוחד, בעיקר מבחינה תרבותית. ברחובות העיר האדריכלות של ימים עברו נשמרה בצורה מושלמת, כך שגם היום ניתן לראות את החומות שהגנו ביעילות על תושביה מפני מתקופות פיראטים. עם זאת, יציאה מהעיר תפגיש אתכם עם עדרי בקר, בתים לבנים וכנסיות צבעוניות ותיצור חוויה אנתרופולוגית בלתי נשכחת.

באי סאו ג’ורג’ תרגישו כאילו אתם על סיפונה של סירה שעוגנת באמצע האוקיינוס. כאן תוכלו להתרשם מצוקים גבוהים ותלולים, מאדמה פורייה במיוחד ומשבילי טיולים שכאילו נוצרו עבורכם. ואל תשכחו לטעום את הגבינה המקומית בעלת הטעם הייחודי שבטוח תתמכרו אליו.Booking.com

הכרמים של האי פיקו העניקו לו הכרה כאתר מורשת תרבותי מטעם אונסק”ו – מה שאומר שאתם חייבים להגיע אליו כדי לראות את ההבדל בין האדמה הבזלת השחורה, הפסגה עטוית השלג של הר פיקו והכרמים המוריקים. מפסגת הר הגעש פיקו תוכלו לצפות במרינה של הורטה – אחד המקומות החביבים על היאכטונרים ברחבי העולם. אלו מותירים מאחוריהם ציורי קיר ורצפה שהופכים את המסע שלהם לאי לנצחי מבחינה אמנותית.

באי פאיאל נמצא הר הגעש הכבוי קפלינוס שמהווה ניגוד מושלם לסביבתו הירוקה – מה שגורם להרגשה של טיול על פני הירח או בכוכב אחר רק בלי בעיות גרביטציה.

האי שופע הצמחייה של גרסיוסה מצדיק את השם שניתן לו שמשמעו בפורטוגזית מלא חן. כאן תוכלו למצוא טחנות רוח שנותרו באי כמזכרת מהכיבוש ההולנדי, נופים וולקנים ייחודיים שהוכרו כשמורה ביוספרית ופודינג שנוצר בהשראת מתכון בן מאות שנים. משעמם לא יהיה פה.

גרסיוסה - אי של ניגודים

גרסיוסה – אי של ניגודים

צלילה, ציפורים והרבה אהבה

בצד המערבי של האיים הטבע מגלה את עצמו במלוא עוצמתו והזמן חולף באיטיות מענגת. באי פלורס אי אפשר שלא להתאהב: מצד אחד יופיים של המפלים על פני האדמה ומצד שני החיים התת מימיים השוקקים. אם אתם חובבי צלילה בכלל תעופו כאן, רק אל תשכחו לקחת איתכם ציוד מתאים.

האוכלוסייה באי קורבו היא קטנה אבל חמה במיוחד- מה שאומר שצפויה לכם קבלת פנים השמורה למלכים בלבד. האי מהווה תחנת מעבר לציפורים שנודדות מצפון אמריקה לאירופה, כך שלעתים יש בו יותר ציפורים מאנשים והוא מהווה גן עדן של ממש לצפרים. משקפת כאן היא ממש, אבל ממש חובה.

אמנם הבחירה בין האיים קשה כי כל אחד מהם מאפשר ליהנות מחוויות, פעילויות ואטרקציות אחרות. מצד שני – המגוון הופך את הסיכוי שלא תמצאו את מבוקשכם לקלוש עד מזערי. הזמינו כעת טיסה וגלו מחר את האיים האזוריים – גן העדן הסודי של אירופה.

הפוסט למה אתם חייבים לבקר באיים האזוריים? הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
פרחי הורטנזיה – הסמל של האי פאיאל https://azores.co.il/hortensia/ Sun, 07 Apr 2019 08:48:59 +0000 https://azores.co.il/?p=2738 אם תגיעו לאי פאיאל שבאיים האזוריים בקיץ (מאי- ספטמבר) בטיסת לילה רוב הסיכויים שתראו כוכבים בדרך למלון. ולא, זה לא מה שאתם חושבים. האמת היא שמה שראיתם לצידי הכביש הם פרחי הורטנזיה (Hortensia). בלילה הם דומים לכוכבים ובבוקר הם נראים כמו כדורי פרחים. הפרחים  מתנשאים לגובה רב (עד 3 מטר), נמצאים בכל מקום ומתהדרים בשלל […]

הפוסט פרחי הורטנזיה – הסמל של האי פאיאל הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
אם תגיעו לאי פאיאל שבאיים האזוריים בקיץ (מאי- ספטמבר) בטיסת לילה רוב הסיכויים שתראו כוכבים בדרך למלון. ולא, זה לא מה שאתם חושבים.

פריחת ההורטנזיות באי פאיאל

פריחת ההורטנזיות באי פאיאל

האמת היא שמה שראיתם לצידי הכביש הם פרחי הורטנזיה (Hortensia). בלילה הם דומים לכוכבים ובבוקר הם נראים כמו כדורי פרחים. הפרחים  מתנשאים לגובה רב (עד 3 מטר), נמצאים בכל מקום ומתהדרים בשלל צבעים בכל האיים האזוריים – מה שאומר שאין אפשרות לפספס אותם.

ההורטנזיה פורחת בתקופת האביב והקיץ ואוהבת הרבה מים ושמש – מה שאומר שבגינה שלכם היא תסבול, אבל באיים האזוריים שבהם שורר אקלים טרופי כל השנה היא פורחת תרתי משמע. עם זאת, צבע הפריחה תלוי ברמת החומציות של הקרקע ובכמות הברזל בה.

מכיוון שהורטנזיה היא אחד הצמחים היחידים בעולם שצובר אשלגן, אתם צפויים לראות פרחים בצבעים שנעים מלבן וורוד (כאשר מדובר בקרקע בסיסית) לסגול, כחול ואפילו אדום. אמנם ניתן להכין מזנים מסויימים של ההורטנזיה חליטות תה. למשל בקוריאה עושים זאת ומפיקים חליטה בשם Sansugug, אבל באיים האזוריים הפרח אינו טעים ונחשב לרעיל.

ההורטנזיות של פאיאל

באי פאיאל הצבע הנפוץ של ההורטנזיות הוא כחול והוא שהקנה למקום את שמו העממי– האי הכחול. המשמעות היא שקרקע האי חומצית במיוחד והצבע הכחול הוא אינדיקציה לכמות האשלגן שנצברה בצמח.

באי פאיאל אמנם עושים שימוש במה שנתן להם הטבע בתור גדר חיה, אבל מדובר בצמח פולשני ולמרות יופיו הוא משמיד את הצמחייה המקורית של האי. מצד שני – ההורטנזיות של פאיאל נחשבות ליפות מסוגן בעולם ולכן אסור לקטוף אותן.

פסטיבל São João

אם אתם מתכננים טיול לאי פאיאל כדי להינות מפריחת ההורטנזיות המרהיבה – אנחנו ממליצים לתזמן אותו לסוף יוני מסיבה אחת : כל שנה ב-24.6 נערך באי פסטיבל São João. הפסטיבל התחיל בעת יישוב האי ע”י אצילים מהאי טרסיירה ונערך כולו בחיק הטבע וההורטנזיות.

הפסטיבל כולל מצעד של תזמורות כלי נשיפה, קונצרטים באוויר הפתוח, ריקודי עם, ארוחות קהילתיות ודוכני מזון שכוללים את המעדנים המקומיים כמו תמנון מבושל ביין, דגים מבושלים שמוגשים בתוך מרק, עוגות תירס, נקניקיות מקומיות שמוגשות עם שורש טארו ועוד.

חוגגים בפסטיבל São João באי פאיאל

חוגגים בפסטיבל São João באי פאיאל

רוצים עוד?

ואם אתם רוצים למקסם את החוויה הבוטנית – אנחנו ממליצים לכם על מלון הדירות House Hortências (בית ההורטנזיות) באי סאו מיגל. המקום כולל 4 חדרי שינה (חלקם נגישים לנכים), 7 מיטות ו-3 חדרי אמבטיה (עם בידה!) ועיטורים של הורטנזיות בכל פינה.

אתם נמצאים למרגלות הר הגעש Agua de Pau , במרחק של 2 דקות הליכה ממסלול הגולף Batalha ובמקום טוב באמצע האי: 10 דקות מפונטו דלגדה ומוילה פרנקה ו-15 דקות מרצועת המפלים של ריביירה גרנדה.

במקום תוכלו ליהנות מחנייה חינם, להתחבר לטבע באמצעות חדרים ללא עישון, ליהנות עם כל המשפחה הודות לחדרי משפחה ואפילו לעורר קנאה הודות לאינטרנט האלחוטי. למקום גינה הצמודה שבה תוכלו לעשות ברביקיו והוא מהווה נקודת מוצא מוצלחת לטיולים באי, למשל כאן תוכלו לשכור אופניים ולצאת לרכיבה לאורך חוף הלגונה. ובשורה התחתונה – אתם הולכים ליהנות ובגדול.

הפוסט פרחי הורטנזיה – הסמל של האי פאיאל הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מאכלי הים של האיים האזוריים https://azores.co.il/sea-food/ Thu, 14 Feb 2019 08:31:14 +0000 https://azores.co.il/?p=2698 האיים האזוריים אינם מקשה אחת בכל מה שקשור למאכלי ים. במרחק 950 ק”מ מחופי אירופה תושבי האיים האזוריים למדו לאכול מה שהים מציע להם: סרדינים, תמנונים ויצורים ימיים שונים שמהווים חלק מחיים הימיים השוקקים של האיים לצד כרישים, דולפינים ולווייתנים. המשמעות היא שבאיים השונים יש מאכלים מגוונים בהתאם לעונות השנה – אתם אמנם לא יודעים […]

הפוסט מאכלי הים של האיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
האיים האזוריים אינם מקשה אחת בכל מה שקשור למאכלי ים. במרחק 950 ק”מ מחופי אירופה תושבי האיים האזוריים למדו לאכול מה שהים מציע להם: סרדינים, תמנונים ויצורים ימיים שונים שמהווים חלק מחיים הימיים השוקקים של האיים לצד כרישים, דולפינים ולווייתנים.

המשמעות היא שבאיים השונים יש מאכלים מגוונים בהתאם לעונות השנה – אתם אמנם לא יודעים מה אתם צפויים לאכול אבל אתם בטוח הולכים ליהנות.

לאכול וליהנות כמו המקומיים

מסעדת Ponta do Garajau שבעיירת הדייגים Ribeira Quente בדרום סאו מיגל היא דוגמה לכך. במקום מגישים לאורחים דגים שלמים כולל הראשים וסרדינים ממולאים.

המארחים ישמחו לראות איך אתם מסתדרים עם מנהגי האכילה המקומיים (למשל את הסרדינים אוכלים בביס אחד), אבל דבר אחד בטוח – הנוף הסלעי האפור שמסביב מהווה את התפאורה המושלמת לזה.

אחד המאכלים הייחודיים עשוי מ-Barnacle, בלוט ים. אמנם כדי לתפוס את הבלוטים חייבים להרוס את הסלעים שמהווים את בית הגידול שלהם, אבל ההשקעה משתלמת – בישול הסרטן באדים של מי ים והכנסתם מיד למי קרח הופכת אותם לרכים, עסיסיים וטעימים במיוחד. משהו שהוא שילוב בין סרטן וצדפה.

לצערכם אתם יכולים ליהנות מהמאכל הזה רק בסוף הקיץ וזאת מסיבה אחת – רק בעונה זו הם מגיעים לגודל המתאים לבישול ולאכילה.

חשבתם שאתם מכירים מאכלי ים? תחשבו שוב…

בשאר הזמן תוכלו למצוא בכל מסעדת דגים מקומית מאכלי ים שאתם בטח  מכירים: טונה, דג חרב, לוקוס ועוד. עם זאת, בחלק מהמקרים תצטרכו הסברים לגבי המנות, הן בגלל השפה והן בגלל אופן הבישול הייחודי. למשל, Pargo הוא דג הדניס המקומי.

בנוסף, לעיתים אותו דג מבושל בצורות שונות אבל המאכל נקרא באותו שם. למשל: Lulas הוא דיונון שמבושל עם רסק עגבניות או מטוגן עם עשבי תיבול טריים ולימון.

במסעדת O Sagitáro שנמצאת ב-Maia שבצפון סאו מיגל מגישים 15 מנות דגים שונות, אבל המבחר משתנה כל יום בהתאם לשלל היומי.

במקום עושים שימוש אך ורק בדגים טריים באיכות הגבוהה ביותר וכולם מוכנים באותה צורה – מטוגנים על הגריל עם מלח בלבד. רק האורחים מחליטים בעצמם אם להוסיף רטבים או פלפלים חריפים. ככה פשוט ככה טעים.

אותה הגברת בשינוי אדרת

במערב האי במסעדת Cantinho do Caix שבעיר São Brás (לא להתבלבל עם יישוב בשם דומה בטרסיירה) מתמחים במרק דגים. גם פה תכולת המרק משתנה בהתאם לשלל היומי, אבל תמיד הוא מוגש עם נתחים גדולים של לחם טרי ומהביל.

מרק הדגים במסעדת Cantinho do Caix באי סאו מיגל

מרק הדגים במסעדת Cantinho do Caix באי סאו מיגל

לעומת זאת, במסעדת Beira Mar באי טרסיירה מגישים את אותו מרק עם לחם מסורתי עגול. יחי ההבדל הקטן.

גם במאכלים אחרים יש שוני בין האיים השונים. למשל, בכל מקום (כולל מסעדות יוקרה ודוכני מזון מהיר) מגישים Lapas שהן רכיכות חריפות שמוקפצות במחבת עם שום טחון, לימון ורטבים חריפים, אבל באיים פיקו וסאו ג’ורג’ הם מוגשות בעודן נאות (ונעות) עם מלח האוקיינוס.

הפוסט מאכלי הים של האיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
תחרות Azores Rallye בסאו מיגל https://azores.co.il/azores-rallye/ Wed, 13 Feb 2019 11:38:38 +0000 https://azores.co.il/?p=2692 מירוץ המכוניות Azores Rallye הוא הראלי הראשון בטורניר אליפות אירופה (FIA European Rally Championship) שמהווה את הסיבוב השני בסדרת תחרויות הראלי הפורטוגלי (Portuguese Rally Championship). זהו אחד מהאירועים החשובים ביותר בתחום המרוצים המוטוריים בעולם. המרוץ מתנהל לאורך מסלולים חצץ מפותלים, בנופים כפריים ובשטחים חוליים וצרים שמאפשרים מעבר של מכונית אחת כל פעם. המשמעות היא שאין […]

הפוסט תחרות Azores Rallye בסאו מיגל הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
Azores Rallye

Azores Rallye

מירוץ המכוניות Azores Rallye הוא הראלי הראשון בטורניר אליפות אירופה (FIA European Rally Championship) שמהווה את הסיבוב השני בסדרת תחרויות הראלי הפורטוגלי (Portuguese Rally Championship). זהו אחד מהאירועים החשובים ביותר בתחום המרוצים המוטוריים בעולם.

המרוץ מתנהל לאורך מסלולים חצץ מפותלים, בנופים כפריים ובשטחים חוליים וצרים שמאפשרים מעבר של מכונית אחת כל פעם. המשמעות היא שאין מרחב טעות וכל שגיאה יכולה להסתכם בנפילה לאגם או למכתש וולקני. כשמוסיפים לכך את העובדה שבאי סאו מיגל מזג האוויר משתנה במהירות משמש לגשם וערפל – מתקבל אירוע שכולו הפתעות ואדרנלין.

קצת היסטוריה על קצה המסלול

המרוץ התחיל ב-1954 ונקרא בתחילה Volta à Ilha de São Miguel (“סובב האי סאו מיגל”). מאז שנות ה-70 המוקדמות המרוץ הוא חלק מתחרויות הראלי הפורטוגלי (Portuguese Rally Championship). החל מ-1992 הוא נכלל בתחרויות אליפות אירופה (FIA European Rally Championship) ומהווה את התחרות הראשונה בסדרה. זאת גם הסיבה שעד 1992 זכו בתחרות אך ורק נהגים מפורטוגל.

בשנת 2004 הוצא המרוץ מטורניר תחרויות אירופה ונכלל בסבב של תחרויות בדרגה נמוכה יותר- European Rally Cup West, אך בשנים 2006-8 הוא לא נכלל בשום תחרות בינלאומית. ב-2008 המרוץ נכלל בשני טורנירים בינלאומיים  European Rally Cup West ו-Intercontinental Rally Challenge. לאחר שטורניר Intercontinental Rally Challenge הופסק ב-2013 חזר המרוץ להיות חלק  מתחרויות אליפות אירופה (FIA European Rally Championship).

בניגוד למרוצים אחרים שנערכים באיי האוקיינוס האטלנטי (Rali Vinho da Madeira במדיירה ו-Rally Islas Canarias באיים הקנריים) מרוץ Azores Rallye נחשב ליוצא דופן – הוא היחיד שנערך על שבילי חצץ.

תנו גז כי הולך להיות מעניין

המרוץ תמיד מתחיל ב-Portas da Cidade (שערי העיר פונטה דלגדה) ועובר דרך כמה מהאתרים היפים ביותר באי סאו מיגל, למשל הלגונה של Sete Cidades. המירוץ ה-54 נערך בתאריכים 21-23.3.2019 וזה בדיוק הזמן הכי מושלם להזמין לסאו מיגל טיסה.

לפרטים נוספים

הפוסט תחרות Azores Rallye בסאו מיגל הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
Kiwi.com – מדריך מפורט לעבודה עם מנוע חיפוש הטיסות הטוב (והזול) בעולם https://azores.co.il/kiwi-com/ Tue, 29 Jan 2019 19:10:45 +0000 https://azores.co.il/?p=2677 שמעתם פעם על האתר kiwi.com? אם לא – הגיע הזמן. כדאי שתדעו שמדובר במנוע חיפוש הטיסות הכי חזק ומתקדם היום בעולם. מנוע החיפוש הזה כולל תכונות שונות שמשפרות את תהליך ההזמנה כך וההכרות שלכם אותו הולכת לשנות את כל מה שידעתם על חיפוש טיסות באינטרנט. לטובה. האתר חוסך המון זמן הודות לתכונות שונות שעובדות לטובת הנוסע […]

הפוסט Kiwi.com – מדריך מפורט לעבודה עם מנוע חיפוש הטיסות הטוב (והזול) בעולם הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
שמעתם פעם על האתר kiwi.com? אם לא – הגיע הזמן. כדאי שתדעו שמדובר במנוע חיפוש הטיסות הכי חזק ומתקדם היום בעולם.

מנוע החיפוש הזה כולל תכונות שונות שמשפרות את תהליך ההזמנה כך וההכרות שלכם אותו הולכת לשנות את כל מה שידעתם על חיפוש טיסות באינטרנט. לטובה.

האתר חוסך המון זמן הודות לתכונות שונות שעובדות לטובת הנוסע ולא לטובת חברת התעופה, כך שהוא מסייע גם לנו במסגרת עבודתנו באתר האיים האזוריים למצוא טיסות זולות.

יש כמה וכמה אתרי אינטרנט שאפשר להשתמש בהם כדי למצוא עסקאות טובות בתחום התעופה, אבל מבחינתנו kiwi.com הוא הטוב מכולם. ומיד נסביר מדוע. תתכוננו, זה הולך להיות ארוך אבל מפורט מאוד.

תמונה של אפליקציית קיווי

תמונה של אפליקציית קיווי

מה כולל המדריך שלנו?

במדריך נספר לכם על תהליך המחקר שלנו למציאת טיסות זולות ומהירות ועל תהליך ההזמנה עצמו. נבדוק האם השירות חוקי (רמז – כן) ונחלוק אתכם את הניסיון האישי שלנו.

אנחנו נסביר לכם בפירוט איך מצאנו טיסות ברחבי אירופה ב-25 אירו – מה שאיפשר לנו לטוס לחופשות מפנקות במחירים מצחיקים ועוד ועוד.

היתרונות העיקריים של קיווי טמונים בחיפוש בתוך טווח תאריכים ובשילוב של טיסות עם חברות תעופה שונות. אבל אנחנו מקדימים את המאוחר…

אירופה מושלגת - מבט מחלון מטוס

אירופה מושלגת – מבט מחלון מטוס

תהליך חיפוש טיסה

בכל פעם שאנחנו רוצים לטוס אנחנו נכנסים לשלושה אתרי אינטרנט:

במהלך השנים גילינו שהאתרים האלו הם המקורות הטובים ביותר למציאת טיסות טובות וזולות לכל מקום בעולם.

בדיקה מעמיקה גילתה לנו שאתר קיווי הוא OTA. כלומר, סוכנות טיולים מקוונת. המשמעות היא שחברה זו בראש ובראשונה דואגת ללקוחות שלה.

לעומת זאת, סקייסקנר וגוגל טיסות הם מנועי חיפוש להשוואת מחירים שאוספים נתונים מספקים שונים ומנתבים את הלקוחות אליהם. כאן אתם יכולים לראות את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם (יתרונות בירוק):

גוגל טיסות

קיווי

סקייסקנר

אופן החיפוש

סקירה של חברות תעופה מקומיות ובינלאומיות

סקירה של חברות בינלאומיות בעיקר

סקירה של חברות תעופה מקומיות ובינלאומיות

לוח שנה

מציג לוח שנה עם תאריכי טיסה אפשריים מציאת הטיסה הזולה ביותר בטווח תאריכים

מציאת הטיסה הזולה ביותר בטווח תאריכים

זמן טעינת האתר

זמן טעינה מהיר

זמן טעינה ממוצע

זמן טעינה מהיר

אפליקציה

אין

יש

יש

ממשק

סביר

נוח מאוד

נוח מאוד

אחריות על טיסות המשך אין אפשרות להבטחת מקום מבטיחים מקום שמור באחריות

אין אופציה כזו

שינוי מטבע ושפה

מורכב

אפשרי

אפשרי

שירות לקוחות וחשבוניות אצל כל חברת תעופה בנפרד במערכת אחת אצל כל חברת תעופה בנפרד

שמירת מקום אין אפשרות אפשרית

אין אפשרות

לכן בכל מקרה, אנחנו בתחילה עושים שימוש באתרים אלו כדי לקבל מושג כללי על הטיסות ועל המחירים. אנחנו משתדלים לענות לכל הפחות על השאלות הבאות:

 • האם יש טיסה ישירה ליעד המבוקש?
 • אילו חברות תעופה טסות ליעד הזה?
 • מה המחיר הממוצע של הטיסה?

האתרים הטובים ביותר לשם כך הם גוגל טיסות וקיווי. עם זאת, צריך לדעת שהמחיר הוא תוצאה של היצע וביקוש. למשל, מחירי הטיסות נחשבים באופן קלאסי לנמוכים יותר בימי חול ומחוץ לעונת התיירות.

תיקים בשדה התעופה

המשמעות היא שאנחנו עושים שימוש בכל אחד מהאתרים למטרה שונה:

בגוגל טיסות – כדי לקבל את הכיסוי הגדול ביותר מבחינת חברות תעופה, כך שכל שנדרש לעשות הוא להכניס את היעד ולתת למנוע החיפוש לעשות את העבודה.

סקייסקנר – כדי לבדוק מחירי טיסות לתאריכים ספציפיים, כך שאפשר לסנן לפי מחיר ולפיו לקבוע את תאריכי הטיסה.

קיווי – כדי למצוא יעדים זולים לחופשה, כלומר להתאים את היעד לתקציב ולא להיפך.

וכמובן – אנחנו עושים שימוש בשלושתם כדי להשוות את מחירי הטיסות. עם זאת, את ההזמנה הסופית אנחנו לרוב מבצעים עם קיווי בעיקר בגלל הערבויות שהם נותנים (עוד נרחיב על זה בהמשך).

המאפיינים של האתר קיווי.קום

זה הזמן להכיר מקרוב את האתר כדי שתוכלו לחסוך הרבה זמן וכאבי ראש.

שימוש ברדיוס במפה של קיווי

שימוש ברדיוס במפה של קיווי

מאפיין 1: חיפוש טיסות ברדיוס מסוים

זהו אחד המאפיינים האהובים עלינו שמבחינתנו משדרג פלאים את החיפוש.

מה זה אומר?

שבמקום להקליד את שם היעד אתם מציירים עיגול על המפה ומנוע החיפוש מחפש טיסות ברדיוס שסימנתם – כך שאתם רואים בצורה נוחה את כל היעדים השונים ואת המחירים אליהם.

בנוסף, אתם רואים את המחירים ליעדים שנמצאים מחוץ לרדיוס החיפוש – מה שמאפשר לכם למצוא טיסות זולות ליעדים יחסית קרובים למטרה שלכם.

אתם כמובן יכולים לסנן את תוצאות החיפוש, למשל לחפש רק טיסות ישירות.

איך עושים את זה?

טיסת הלוך: לוחצים על האיזור בו אתם נמצאים במפה, מקש עכבר ימני ולאחר מכן על “טיסות מכאן”.

טיסת חזור: לוחצים על האיזור ממנו תרצו לחזור במפה, מקש עכבר ימני ולאחר מכן על “טיסות לכאן”.

מתי משתמשים במאפיין הזה?

כאשר אתם מחפשים טיסה למדינה או לאזור ספציפי אבל לא לעיר מסוימת. למשל, אתם רוצים לטוס למערב אירופה ולא אכפת לכם איפה לנחות – העיקר שהטיסה תהיה זולה.

לדוגמה

נניח שאתם רוצים לטוס לאיזור החוף המערבי של אירופה. בחרו נקודה אקראית על קו החוף המערבי של אירופה, לחצו על הכפתור הימני של העכבר ולאחר מכן על “טיסות לכאן”. מיד יופיע על המפה עיגול בצבע שונה עם 4 נקודות מארבעת צדדיו. אחזו באחת הנקודות והגדילו את המעגל כך שיכסה את האיזור אליו תרצו להגיע.

שימו לב, אם אתם רוצים לנחות בפורטוגל לדוגמה, כתבו בשורת היעד “פורטוגל”. קיווי יחפש לכם טיסות שנוחתות בכל מקום בפורטוגל. כאן אין צורך להשתמש במאפיין הרדיוס שתיארנו לעיל.

מאפיין 2: לטוס לכל מקום בקלות

אם אתם מחפשים לצאת לחופשה ולא יודעים לאן – קיווי הוא הפתרון שלכם.

פשוט הקלידו את תאריך היציאה והגדירו את היעד כ-“כל מקום” (דומה ל-Anywhere של סקייסקנר). זו אגב ברירת המחדל של קיווי – מה שאומר שאתם אפילו לא צריכים להתאמץ להקליד.

אתם יכולים לקבוע תאריך מסוים או טווח של תאריכים ופשוט לראות מה יוצא. ככה תוכלו לקבל מושג על יעדים זולים ושבטח אפילו לא חשבתם עליהם.

טיסה לכל מקום עם קיווי

טיסה לכל מקום עם קיווי

מאפיין 3: טיסות למספר ערים

עוד מאפיין שלא קיים במנועי חיפוש אחרים הוא האופציה לטוס לכמה ערים ברציפות. הודות לעובדה שניתן עם קיווי לשלב במסלול אחד כמה טיסות מחברות תעופה שונות בין יעדים שונים הופך את העניין לפשוט וקל.

גם כאן ניתן לבחור תאריכים מסוימים או טווח תאריכים וליהנות מחיפוש שמגמיש עצמו אליכם.

 

טיסות לכמה ערים בסקייסקנר

טיסות לכמה ערים בסקייסקנר

הם אפילו מבטיחים שתקבלו את טיסת ההמשך שהובטחה לכם ואם לא – יש לכם ערבות להחזר כספי.

אפשר לעשות שימוש במאפיין הזה גם לצורך השוואת יעדים שונים. למשל, כאשר אתם לא בטוחים לאן אתם רוצים לטוס ורוצים שהמחיר יעזור לכם להחליט.

לדוגמה – אם אתם לא בטוחים אם זול יותר לטוס ללונדון אחרי פראג או שאולי עדיף לטוס מפראג לאמסטרדם? השוו בין מחירי הטיסות, גלו את כל האפשרויות שעומדות לרשותכם והחליטו בהתאם.

בדיקה של כמה ערים או איזורים במקביל בסקייסקנר

בדיקה של כמה ערים או איזורים במקביל בסקייסקנר

מאפיין 4: שילוב של חברות תעופה שונות

המאפיין הקודם מצריך הזמנת טיסות באמצעות חברות תעופה שונות – מה שהופך למשימה פשוטה באתר של קיווי.

מנוע החיפוש מחפש עבורכם את שילובי הטיסות הזולים ביותר מקרב מגוון של חברות תעופה כמו למשל: אל על, לופטהנזה, Turkish Airlines וזו כמובן רשימה חלקית בלבד.

עם זאת, קיווי אינו כולל את כל חברות התעופה בעולם. למשל, חברות תעופה קטנות בדרום-מזרח אסיה אינן עדיין נכללות באתר. גללו לסעיף החסרונות של קיווי בהמשך ותוכלו לדעת עוד.

מאפיין 5: טווח תאריכים

אחד מכללי הזהב למציאת טיסות זולות הוא פשוט להיות גמישים מבחינת תאריכים. למשל, לטוס בימי חול ולא בסופי שבוע וכמובן לוותר על טיסות בחגים.

זו הסיבה שהאפשרות “טווח תאריכים” באתר קיווי היא לא פחות מגאונית. אתם יכולים לבחור בין האופציות השונות:

 • תאריך ספציפי (למשל 15 ביוני).
 • טווח של תאריכים (למשל כל חודש מאי).
 • בכל עת.

האופציות הראשונה והשלישית אינן דורשות הסבר ולכן נתרכז באופציה השנייה – טווח של תאריכים.

וזה פשוט כמו שאתם חושבים – אם אתם רוצים לטוס מתי שהוא בחודש אפריל לחו”ל אבל עד החמישי בחודש אתם תקועים בעבודה – אתם בוחרים את טווח התאריכים מה-6 לאפריל ועד ה-30 באפריל והאתר מוצא עבורכם את הטיסות הזולות ביותר ליעד שלכם אם בחרתם יעד או לכל מקום בעולם אם בחרתם ביעד “כל מקום”.

משך השהייה

אגב, כאן יש לכם אפשרות גם לבחור את משך השהייה. לדוגמה, אם בחרתם טווח תאריכים מה-6 לאפריל ועד ה-30 באפריל ומשך השהיה הוא 2-10 לילות, מנוע החיפוש ימצא לכם טיסות לשלושה עד שמונה ימים בלבד בתוך טווח התאריכים שהגדרתם באפריל.

“תראו לי את היעד הזול ביותר”

לחיצה נוספת על הכפתור הזה (מסומן בכחול בצילום מסך הבא) תראה לכם את היעד הזול ביותר שעונה לקריטריונים שהגדרתם (יעד, טווח תאריכים ומשך שהיה).

חיפוש בתוך טווח תאריכים - קיווי - עם סימון של היעד הזול ביותר

חיפוש בתוך טווח תאריכים – קיווי – עם סימון של היעד הזול ביותר

מאפיין 6: התראת מחיר

אנחנו חושבים שהמאפיין הזה הוא פשוט הברקה.

כל שאתם צריכים לעשות הוא ללחוץ על הכפתור “יצירת התראת מחיר” מתחת לשדות החיפוש אחרי שסיימתם את החיפוש שלכם אחרי טיסה מתאימה. האתר כבר יתריע כשימצא טיסה זולה יותר ויודיע לכם באמצעות מייל שנראה כך:

מייל עם התראת מחיר מקיווי

מייל עם התראת מחיר מקיווי

אם הורדתם את האפליקציה תקבלו הודעת פוש גם לשם.

האם הזמנה דרך קיווי בטוחה?

אתם בטח שואלים את עצמכם אם האתר kiwi.com הוא לגיטמי, אמין ובטוח, נכון? בינינו – אין שום סיבה לשלם יותר על טיסות רק בגלל שהאתר נראה מגניב, נכון?

התשובה שלנו מצריכה השוואה לאתרים דומים של חברות תעופה ולפורטלים אינטרנטיים אחרים.

לכן ההשוואה תהיה בין הפורטלים סקייסקנר, גוגל טיסות ו-kiwi.com ותכלול גם את האתרים הרשמיים של חברות התעופה השונות.

בתחום המחיר קיווי לוקחת בגדול בהשוואה בין הפורטלים האינטרנטיים. ואם אתם חושבים שבאתרים הרשמיים של חברות התעופה יש מציאות – אתם טועים.

כמעט לכל מנוע חיפוש אינטרנטי יש הסכמים כאלו ואחרים עם חברות התעופה, כך שמבצעים והצעות מיוחדות שאין באתרים הרשמיים הם נדירים.

אבל מה קורה כאשר טיסות מתעכבות או מתבטלות?

זה המקום שבו נכנסת לתמונה האחריות של kiwi.com. מבחינתנו זה אחד הדברים שרק בשבילו שווה להשתמש באתר הזה ושהופך את קיווי למנוע חיפוש אמין שאפשר לסמוך עליו.

האחריות של kiwi.com

מנוע החיפוש קיווי בטוח לחלוטין כשמדובר בהזמנת טיסות. הם אפילו מתחייבים שתעלו על טיסת ההמשך במידה ויש אחת כזו. אחרי הכל – זו הדרך שבה האלגוריתם שלהם פועל ואם משהו משתבש הם שם כדי לעזור לכם.

עם זאת, במהלך התחקיר שלנו מצאנו כמה ביקורות ממש גרועות עליהם וחשבנו – אולי יש לזה סיבה מוצדקת? האמת היא שתמיד יש סיכון בעת הזמנה של טיסת המשך שלא באותה חברת תעופה – מה שאומר שאם הטיסה הראשונה מתעכבת סביר להניח שתפספסו את טיסת ההמשך.

ויותר גרוע – תיאלצו לקנות כרטיס טיסה חדש במיטב כספכם.

בקיווי מבטיחים שלכם זה לא יקרה. באחריות.

אבל הם יעזרו לכם רק אם אתם תעזרו להם. כלומר, אתם צריכים להכיר לעומק את השירות שלהם כדי שהם יוכלו לבוא לקראתם במקרים הבאים:

 • עיכובים בטיסות
 • ביטולים של טיסות
 • שינויים בלוח הזמנים

אם אחד מתרחישים אלו מתממשים – קיווי תארגן לכם טיסה חלופית או תחזיר לכם את הכסף. אבל שוב, צריך לעקוב אחרי הכללים שלהם ולקרוא את האותיות הקטנות.

או כמו שכתוב באתר האינטרנט שלהם:

 • הלקוח מחויב ליידע את האתר בכל אחד מהמצבים הנ”ל (עיכוב, ביטול, שינוי בלוח הזמנים).
 • הלקוח מחויב להגיב תוך 24 שעות להצעות החלופיות של חברת קיווי.
 • הלקוח מחויב שלא לבצע שום שינוי (למשל הזמנת טיסה חדשה) ללא אישור חברת קיווי
 • במידה וחברת קיווי מסכימה להזמנת טיסה שלא במסגרת האינטרנט – הלקוח מחויב להעביר אליהם במייל הוכחה ששילם עבור הטיסה תוך 14 יום.

אנחנו חושבים שחשוב לזכור את הכללים הפשוטים האלה למרות שבינינו – אנחנו יודעים שבמצב של לחץ שוכחים הכל. פשוט תישארו רגועים וקיווי יעזרו לכם.

בדקו את האחריות המלאה של החברה כאן.

שדה תעופה

החסרונות של קיווי.קום

למרות שהפכנו למעריצים מושבעים של מנוע החיפוש הזה – יש לו כמה חסרונות שאנחנו חייבים לשתף איתכם כי האתר עדיין לא מושלם (לפחות מבחינתנו).

אנחנו גם חושבים שהעמדת פנים כאילו אין לאתר מגרעות היא פשוט חוסר יושר מצדנו.

לא כל חברות התעופה המקומיות נכללות באתר (למרות שהעיקריות כן)

למשל, חברות התעופה הקטנות בדרום מזרח אסיה לא כלולות בשירות כרגע. האמת היא ששם אפשר להזמין כרטיסי טיסה בסופרמרקט – מה שהופך את kiwi.com לקצת מיותר…

אנחנו בטוחים שלאתר יתווספו חברות תעופה נוספות ברגע שזה יתאפשר מבחינה טכנית – מה שאומר שזה עניין של זמן.

ליתר בטחון – אנחנו תמיד בודקים גם בגוגל טיסות כדי לראות אם קיימות חברות תעופה מקומיות נוספות, למרות שגם האתר הזה אינו כולל את כולן.

שירות הלקוחות קצת מקרטע

האינטרנט מלא בביקורות על האתר kiwi.com. אמנם רוב הביקורות הן טובות אבל הביקורת הרעות הן פשוט קטלניות.

אנחנו עשינו את העבודה עבורכם וקראנו את כל הביקורת על החברה לפני כתיבת הסקירה – הן הטובות והן הרעות.

ההמלצה שלנו – קראו את כל הדברים שאתם מחויבים להם כלקוחות, כך שלחברה לא יהיה תירוץ שלא לספק לכם את הערבות שהיא התחייבה לה.

וכמובן – להיות רגועים גם כמשהו משתבש. זה אף פעם לא יכול להזיק…

זמן טעינה איטי

נכון, האתר של גוגל טיסות תמיד עולה יותר מהר מהאתר של קיווי.

לכן, כדי להשתמש בקיווי כראוי עליכם להיות סבלניים ובעיקר – לא ללחוץ על שום מקש כל עוד האתר עולה.

אנחנו יודעים שבחברה עושים מאמצים בתחום הזה (ובאמת יש שיפורים כל הזמן) אבל היי – זה לא ממש איטי אלא איטי יחסית לאחרים. צרות של עשירים…

הטיסות והחוויות שלנו

אתם בטח שואלים את עצמכם אם אנחנו משתמשים בשירותים של kiwi.com, נכון? אז התשובה היא כן וזה היה בעיקר כדי לתת לכם התרשמות מיד ראשונה.

אנחנו מודים שלא את כל הטיסות שלנו הזמנו דרך האתר הזה והתירוץ שלנו פשוט – רצינו לנסות גם את הפורטלים האינטרנטיים האחרים.

טיסה מפראג ללונדון דרך קיווי עלתה 25 אירו וטיסה מלונדון לברצלונה – 15 פאונד. הטיסה האחרונה שהזמנו דרך החברה הייתה מדרום-מזרח אסיה לאירופה.

כאן בא לידי ביטוי בהצלחה האלמנט של חיפוש טיסות ברדיוס מסוים.

מצאנו טיסה מסרילנקה לברלין ב-220 אירו ולא באמצעות חברת לואוקוסט – מה שאומר שנהנינו גם מארוחה טובה ומהעובדה שלא שילמנו תשלום נפרד על המטען.

בפעם היחידה שהיתה לנו בעיה עם אוסטריאן (שילמנו מראש על מזוודה נוספת בקיווי ואוסטריאן לא הכירו בעסקה – ומכיוון שזו היתה טיסת קונקשן ולא היה מספיק זמן להפעיל את שירות הלקוחות של קיווי נאלצנו לשלם 40 אירו על מזוודה בנמל), יצרנו קשר עם קיווי דרך האתר, שלחנו צילום מסך של החשבונית על התשלום וקיבלנו החזר של 40 אירו לכרטיס האשראי לאחר כמה ימים (הם מתחייבים עד 30 יום). זה נראה כך:

החזר מקיווי על מטען

החזר מקיווי על מטען

עד כה ההתרשמות שלנו מקיווי שזו חברה אמינה, הוגנת, מהירה ויש לה יתרון גדול בדמות האחריות.

איך להתחיל?

אחרי שעשינו שימוש מסיבי באתר יש לנו כמה המלצות בשבילכם.

המלצה ראשונה – הירשמו לשירות כאן. מה אכפת לכם? זה רק יכול לעזור לכם וזה בחינם. כל שאתם צריכים לעשות הוא להכניס את כתובת המייל שלכם וזהו.

ההרשמה נותנת לכם גם את האפשרות לקבל התרעה במידה והאתר מוצא עבורכם מחירים זולים.

המלצה שנייה – הורידו את האפליקציה לסמארטפון שלכם והירשמו באמצעות חשבון המייל. יש גרסות שונות לאנדרואיד ולאייפון, כך שאתם מסודרים בקטע הזה.

אם יצרתם התראת מחיר – תקבלו הודעת פוש בטלפון שלכם.

המלצה שלישית – עשו שימוש ב”מסננים”. המסננים מאפשרים לסנן טיסות לפי סגנונות טיול, עצירות ביניים, אמצעי תחבורה, תיקים ועוד.

מסננים

מסננים

המלצה רביעית – הכירו את האחריות של kiwi. נכון שכבר דיברנו על זה אבל אנחנו חושבים שכדאי להזכיר זאת שוב. במידה ומשהו משתבש זה הפתרון היחיד שלא מצריך מכם לפתוח את הארנק וזה גם הערך המוסף הגדול של האתר והאפליקציה. האחריות מגנה עליכם מפני המקרים הבאים:

האחריות של קיווי

האחריות של קיווי

שאלות נפוצות

שאלה: האם שימוש באתר של Kiwi הוא בטוח?

תשובה: כן. פירוט מופיע בסעיף על תהליך ההזמנה כולל החסרונות של הזמנה באמצעות האתר.

שאלה: האם אפשר לסמוך על Kiwi בעיניים עצומות?

תשובה: אנחנו לא ממליצים לסמוך על שום דבר בעיניים עצומות. אבל כן, שימוש באתר של Kiwi הוא בטוח ובכל מקרה אנחנו ממליצים לקרוא את התנאים וההגבלות לפני כל הזמנה.

אריזת מטען היד לטיסה

ישנם כמה גאדג’טים שהופכים את הטיסה לחוויה קלה ונוחה ושכדאי לכם לארוז במטען היד.

אנחנו ממליצים תמיד לבדוק מראש את מדיניות חברת התעופה הספציפית לגבי מטען היד.

ההנחיות בתחום הזה משתנות בעיקר בחברות התעופה מסוג לואוקוסט – מה שאומר שצריך לקרוא את ההנחיות בעיון רב כדי לא לשלם על מטען נוסף.

לפעמים ההנחיות לגבי מטען היד הופכות את מחיר הטיסה הזול ללא אטרקטיבי. לכן אנחנו חוזרים וממליצים לבדוק בין פורטלים אינטרנטיים שונים ובין חברות תעופה שונות.

ובקיצור – לא לקפוץ על כל טיסה זולה שיש באינטרנט. כדאי לקרוא לעומק לפני ששולפים את האשראי.

לסיכום

אתר האינטרנט kiwi.com הוא הפורטל האולטימטיבי למציאת טיסות. אנחנו מרגישים שזו הפעם הראשונה שחושבים ברצינות על הלקוחות ולא מנסים רק למכור להם לוקשים.

מבחינתנו שימוש באתר חוסך זמן, הופך את תהליך החיפוש לכיפי ומאפשר להכיר יעדים חדשים שלא נלקחו בחשבון קודם.

רק קחו בחשבון – אתרי אינטרנט משתנים באופן טבעי לעיתים קרובות, יתכן ודברים בעמוד הזה יהיו מעט שונים ככל שהזמן יעבור. אם זה קורה, ספרו לנו על כך כדי שנתאים את התוכן באופן מדוייק יותר למציאות.

ורק להבהרה – לא שילמו לנו כדי לכתוב את הסקירה הזו. אנחנו אמנם נקבל עמלה (קטנה..) אם תזמינו את הטיסות שלכם דרך הקישור הזה או אחד הקישורים שיש בעמוד הזה אבל אתם כמובן לא סופגים את זה.

אל תשכחו לשתף את הכתבה עם החברים ו…

טיסה נעימה!

מקור

הפוסט Kiwi.com – מדריך מפורט לעבודה עם מנוע חיפוש הטיסות הטוב (והזול) בעולם הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
טיול לאיים האזוריים – הפנינה של האוקיינוס האטלנטי https://azores.co.il/azores-jewel-of-the-atlantic/ Wed, 23 Jan 2019 12:06:17 +0000 https://azores.co.il/?p=2657 בואו לקחת צעד אחורה בזמן. באיים האזוריים תמצאו כפרי דייגים שלא השתנו מאז המאה ה-17, כנסיות היסטוריות בסגנון הבארוק, מבצרים מונומנטליים שנבנו לצורך הגנה ממתקפות של פיראטים, אתרי מורשת עולמית של אונסק”ו והרבה פרות מאושרות. האיים האזוריים הם ארכיפלג של תשעה איים בלב האוקיינוס האטלנטי ובראשם שני האיים הגדולים – סאו מיגל וטרסיירה. באיים שורר […]

הפוסט טיול לאיים האזוריים – הפנינה של האוקיינוס האטלנטי הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
בואו לקחת צעד אחורה בזמן. באיים האזוריים תמצאו כפרי דייגים שלא השתנו מאז המאה ה-17, כנסיות היסטוריות בסגנון הבארוק, מבצרים מונומנטליים שנבנו לצורך הגנה ממתקפות של פיראטים, אתרי מורשת עולמית של אונסק”ו והרבה פרות מאושרות.

פרות מאושרות באי סאו מיגל

פרות מאושרות באי סאו מיגל

האיים האזוריים הם ארכיפלג של תשעה איים בלב האוקיינוס האטלנטי ובראשם שני האיים הגדולים – סאו מיגל וטרסיירה. באיים שורר מזג אוויר טרופי כל השנה כך שהם מתאימים לביקור בכל עונה

אבל האיים האזוריים הם הרבה יותר מזה והם מתאימים לכל אחד: גרגרנים קולינריים, פריקים של היסטוריה, חובבי אדריכלות וכמובן אנשי הטבע למיניהם ושוחרי ההרפתקאות. דבר אחד בטוח – האיים האזוריים ידהימו אתכם וישאירו אתכם עם הרבה טעם של עוד.

היסטוריה עשירה

האיים האזוריים החלו להיות מיושבים בשנות ה-40 של המאה ה-15 ובמהרה הפכו להיות משמעותיים. למשל, העיר אנגרה דה הירוסימו (ששימשה כעיר הבירה והנמל הראשי של האי טרסיירה) היוותה מרכז סחר עולמי חשוב במאות ה-15 וה-16.

אניות רבות עגנו כאן כדי לבצע תיקונים שונים ולנצל את משטר הרוחות מפה לפורטוגל. אפילו ואסקו דה גמה עצר פה בדרכו חזרה מהודו אבל הוא לא היה היחיד.

ספינות פורטוגליות עמוסות מטען יקר ערך (זהב, כסף, משי, תבלינים אקזוטיים ועוד) עצרו כאן בדרכן מהמושבות בחזרה למולדת. המשמעות היא שכל העושר של העולם עבר באיים האזוריים – מה שהוביל לשגשוגם תוך זמן קצר במיוחד.

עושר זה כמובן משך לכאן פיראטים ומבצרים שונים נבנו ברחבי האיים כהגנה מפניהם. כיום אפשר ליהנות ממבצרים אלו בלי חשש מפולשים, למשל להתאכסן במלון Pousada de São Sebastião באי טרסיירה שנבנה כמבצר מגן במאה ה-17.

באיים האזוריים ניתן לבצע שפע של פעילויות החל מצפייה בלוויתנים, צלילה, גלישה, דייג, טיולים להר געשיים שונים, רכיבה על אופני שטח ועוד כך שכל חובב הרפתקאות ימצא את מבוקשו ולא ישתעמם.

האיים האזוריים נחשבים לאיי הוואי של האוקיינוס האטלנטי. יש המון קווי דמיון ביניהם כמו העלווה הירוקה, העמקים הוולקנים הפורים, הגלים הגדולים שמתנפצים לאורך קו החוף וכמובן – האקלים המתון כל השנה. אבל שלא כמו באיי הוואי, כאן הבחירה קשה בין האטרקציות הטבעיות השונות שקיימות באיים השונים. מזל שאפשר גם וגם…

הטבע במלוא הדרו

באי סאו מיגל

אחד המקומות להתרשם מהפעילות הוולקנית הבלתי פוסקת של האיים האזוריים הוא הכפר פורנאש. הכפר נמצא בתוך מכתש געשי ופני השטח שלו מזכירים יותר את הירח, אבל ביום ובלילה המעיינות החמים שלו מפיצים קיטור ואדים ויוצרים אווירה מיסטית אמיתית.

גם האגמים הגעשיים Sete Cidades שווים ביקור. מדובר בשני אגמים בצבעים שונים שיוצרים נוף פנורמי שאסור לפספס. וכמובן – Poça da D. Beija שהן בריכות תרמיות חיצוניות שמאפשרות ליהנות מסביבה טבעית עוצרת נשימה, מתצורות סלע מרהיבות ומרחצה מפנקת בצל צמחיה שופעת ושיחי שרך.

האגמים הגעשיים sete cidades

האגמים הגעשיים sete cidades

באי טרסיירה

המכורים לאדרנלין ישביעו את רעבונם ב-Algar do Carvão – צינור לבה עתיק עם מתלול אנכי של 100 מטר שיורד לתוך הר געש כבוי. ההרפתקה לא נגמרת פה כי בתוך הלוע יש נטיפים ואגמים תת-קרקעיים – מה שהופך את המקום מתאים גם לחובבי המערות למיניהם.

ואם אתם בעניין של גלים – סורו ל-Piscina Naturais dos Biscoitos שהן בריכות געשיות טבעיות שאליהן מתנפצים גלי ענק. ואגב, המקום קיבל את שמו מהביסקוויטים שהמלחים הפורטוגלים נהגו לשאת איתם ללב ים – מה שמביא אותנו בטבעיות לנושא הבא. אוכל.

הטעמים של האיים האזוריים

אם אתם אוהבים פירות ים טריים ודגים האיים האזוריים הם המקום בשבילכם. למרות שרוב האוכלוסייה המקומית באיים האזוריים בכלל ובטרסיירה בפרט עדיין מתפרנסת מדיג, המאכל המסורתי בטרסיירה הוא Alcatra – הגרסה המקומית של ביף בורגיניון שבו מבשלים בשר בקר במשך שעות בכלי חרס.

הבשר מתובל בגרגרי פלפל שחור, בעלי דפנה וכולל גם נקניקיות ושומן חזיר – מה שמבטיח חוויה קולינרית אמיתית.

כדי להצטייד בגבינות המיוצרות באיים מומלץ לעצור ב-Rei dos Queijos (מלך הגבינות בעברית) באי סאו מיגל או לקפוץ לאי טרסיירה. שם נמצא מפעל הגבינה Queijo Vaquinha שבו ניתן לצפות בתהליכי הייצור שלא השתנו מאות שנים. להשלמת החוויה מומלץ לבקר במוזיאון היין במפרץ Biscoitos.

באיים האזוריים ניתן ליהנות כמובן מממאכלים שונים שמבוססים על תנובת הים (צלופחים, תמנונים וכו’) ומומלץ לרכוש אותם ב-Mercado da Graça – שוק חקלאים מסורתי שהוקם בשנת 1848 באי סאו מיגל.

שריינו לעצמכם כמה שעות חופשיות כדי לטעום את מיטב התוצרת הצבעונית, להריח את עשבי התבלין הנפלאים וליהנות מחוויה לכל החושים. דבר אחד בטוח – אתם לא תצאו בידיים ריקות ותחזרו שבעים ומרוצים.

מאכל מקומי נוסף שאופייני לאי סאו מיגל הוא קוזידו – תבשיל של נקניקיות דם, ירקות שורש, עוף וכרוב שמבושלים במעיינות החמים של אגם פורנאש באמצעות סירים ענקיים שנקברים באדמה. אפילו צמחונים מושבעים לא יכולים לעמוד בפני הניחוח המפתה. ובמילים אחרות – סעודה באדיבותה של אמא אדמה.

אחת ההפתעות הקולינריות באי סאו מיגל הוא Plantações de Chá Gorreana – מטע התה היחיד באירופה. המטע פועל ברציפות משנת 1883 ומופעל ע”י בני אותה משפחה כבר 5 דורות.

ביקור במטע כולל טעימות חינמיות של תה ומטעמים אחרים שמכינים במקום, למשל גלידה מתה ירוק שנחשבת לעשירה ולטעימה במיוחד. אתם חייבים לנסות.

גלידה מתה ירוק- אחד המעדנים שחייבים לטעום באיים האזוריים

גלידה מתה ירוק – אחד המעדנים שחובה לטעום

ומה עם שופינג אותנטי?

באופן אולי מפתיע, האיים האזוריים ויבשת אמריקה חולקים ביניהם קשר אמנותי חזק במיוחד. מכיוון שהפורטוגלים היו מלחים ודייגים יוצאי דופן והתמחו בעיקר בציד לוויתנים, שמעם נודע למרחוק עד שחברות אמריקאיות שונות לציד לוויתנים גייסו אותם לשורותיהם.

אחת המלאכות שבהן הצטיינו ציידי הלוויתנים מהאיים האזוריים היא גילוף בשיני ובעצמות הלוויתנים שצדו. אמנם מדובר כיום באמנות שהולכת ונעלמת, אבל למזלכם יש מוזיאון באי פאיאל שמציג את הגילופים האלו או שתוכלו לרכוש אותם כאן.

חובבי השופינג ימצאו שפע של אפשרויות באיים האזוריים. מומלץ להתחיל את מסע הקניות בחנות Bordado dos Açores באי טרסיירה – חנות שבה ניתן לצפות באמנים מקומיים שיוצרים מפות ומפיות וכמובן לרכוש את התוצרת.

כאן ניתן גם לקנות את אחת המזכרות הייחודיות לאיים האזוריים – מוצרי אמנות שונים שנעשו מקשקשים של דגים.

מקום מומלץ נוסף לביקור באותו אי הוא Olaria de São Bento – סטודיו לקרמיקה שבו ניתן לצפות באמן Ricardo Bento בזמן יצירת כלי חרס מסורתיים לבישול, בעיקר לבשר ולדגים.

חובבי האמנות של העולם הישן מוזמנים ל-Cerâmica Vieira באי סאו מיגל– מפעל וגלריה שהוקם ב-1862 לאריחי קרמיקה צבועים ביד.

אמנות מקומית נוספת היא שימוש בקני קש במקום בחוטי רקמה – מה שגורם לכל קרן אור להפוך את היצירה למוזהבת ולעוצרת נשימה, במיוחד כאשר היא נעשית על גבי בדים כהים או שחורים. את האומנות הזו לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם, כך שכדאי שתזמינו טיסה לכאן בהקדם.

לסיכום

אם אתם מחפשים מקום שמשלב אוכל טוב, טבע פרי והיסטוריה מעניינת לבקר בו בשנה הקרובה – האיים האזוריים הם בדיוק בשבילכם. אנחנו בטוחים שגם אתם תתאהבו במקום שמשאיר את הוואי מאחור. אז למה אתם מחכים?

הפוסט טיול לאיים האזוריים – הפנינה של האוקיינוס האטלנטי הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
וילה פרנקה דה קמפו – Vila Franca do Campo https://azores.co.il/vila-franca-do-campo/ Thu, 17 Jan 2019 09:16:25 +0000 https://azores.co.il/?p=2645 וילה פרנקה דה קמפו היא לגונה באי סאו מיגל שנחשבת לא רק לאטרקציה תיירותית, אלא לאחד הסמלים של האי. אמנם יש ישוב במקום באותו שם בדיוק ששימש כבירת ארכיפלג האיים האזוריים (עד שרעידת האדמה של 1522 החריבה אותו כליל), אבל הכוונה היא ברוב המקרים ללגונה שנמצאת במרחק כ-1 ק”מ מהיישוב. הישוב מאז שוקם וכיום מאכלס […]

הפוסט וילה פרנקה דה קמפו – Vila Franca do Campo הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
וילה פרנקה דו קמפו

וילה פרנקה דו קמפו

וילה פרנקה דה קמפו היא לגונה באי סאו מיגל שנחשבת לא רק לאטרקציה תיירותית, אלא לאחד הסמלים של האי. אמנם יש ישוב במקום באותו שם בדיוק ששימש כבירת ארכיפלג האיים האזוריים (עד שרעידת האדמה של 1522 החריבה אותו כליל), אבל הכוונה היא ברוב המקרים ללגונה שנמצאת במרחק כ-1 ק”מ מהיישוב. הישוב מאז שוקם וכיום מאכלס כ-12,000 איש ובקרבתו מטעי תפוזים ובעיקר חממות אננס.

אי ירוק בים

הלגונה היא מכתש געשי בצורת חצי סהר שקירותיו מצופים בצמחיה אנדמית ושבתוכו יש אגם. אגם זה מקושר אל הים בערוץ צר שפונה צפונה בשם Boquete, כך שהוא אמנם מתמלא במים מלוחים מהים, אך מוגן מגלי האוקיינוס שסביבו. המשמעות היא שנוצר מעין אי בזלתי פרטי עם מים צלולים וחוף רחצה קטן ומקסים. לאי זה 2 חלקים.

 • האיון Ilhéu Pequenino (האי הקטן בפורטוגזית) בחלק הצפוני של המכתש.
 • האיון Ilhéu Grande (האי הגדול בעברית) שגובהו 32.5 מטר מהווה את עיקר המכתש.

הצד הדרומי של המכתש כולל שני סלעים געשיים שנשחקים תדיר ע”י הים והרוח – מה שהופך אותם לבית לציפורים ימיות שונות. בצד המערבי של האי יש מערות רבות שהן למעשה מנהרות שמחוברות לחלק הפנימי של הלגונה. במקום ניתן למצוא שפע של בעלי חיים כמו מדוזות צבעוניות, סרטנים, אצות, קיפודי ים, דגים למיניהם (לוקוסים ודקרים מככבים), מלפפונים ים ועוד. מומלץ להגיע מצויידים בשנורקל ומסיכה.

מקומות לינה בוילה פרנקה דו קמפו

לקפוץ לאי זה לא מה שחשבתם…

בעבר המקום שימש כנקודת תצפית לציידי לוויתנים, כמבצר צבאי וככרם אבל החל מ-1983 הוא  מוגדר כשמורת טבע במטרה לשמור על הצמחים והציפורים הייחודיים שלו. הלגונה נחשבת מושלמת לשנורקלינג, צלילה ושחיה הודות לטמפרטורת המים הנעימה ולמים השקטים שבו. במקום ניתן גם להשתזף, אך מומלץ לעשות זאת על משטח הבטון ולא בחוף החולי מסיבה אחת – חוף זה נעלם לגמרי בזמן הגאות.

מדובר במכתש געשי צעיר במונחים גאולוגיים (רק 4000 שנה) אבל הוא רדום לחלוטין. כנראה שזו הסיבה שאליפות העולם בקפיצה מצוקים של רד בול (Red Bull Cliff Diving) נערכת כאן משנת 2012.

הגעה לוילה פרנקה דו קמפו

אם אתם מגיעים לאיים האזוריים בטיסה כנראה שתנחתו באי סאו מיגלשכרו רכב בפונטה דלגדה וסעו על כבישEN1-1A  לאורך החוף לכיוון מזרח כעשרים דקות עד לוילה פרנקה דו קמפו. כשתגיעו לישוב פנו דרומה לכיוון הים ומזח הדייגים Tagarete. משם מפליגות סירות לכיוון האי בחודשים יוני עד ספטמבר – אוקטובר. אם תרצו תוכלו להעביר לילה או שניים בעיירה הציורית הזו. מומלץ בחום וגם התושבים מסבירי פנים.

הפוסט וילה פרנקה דה קמפו – Vila Franca do Campo הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
כנסיית גבירתנו של הניסים (Nossa Senhora dos Milagres) באי קורבו https://azores.co.il/nossa-senhora-dos-milagres/ Sun, 13 Jan 2019 12:31:15 +0000 https://azores.co.il/?p=2627 הכנסייה הוקמה ב-1674 מאבני הבזלת של האי ונחשבת לאחד המבנים הייחודיים בקורבו, ממש כמו תחנות הרוח המפורסמות. אמנם יש כנסיות בשם זהה באיים השכנים פלורס וטרסיירה, אבל הכנסייה בקורבו היא הרבה יותר מעוד כנסייה. הכנסייה הוקמה על חורבותיה של כנסייה מ-1570 שנקראה Nossa Senhora do Rosário (גבירתנו של מחרוזת התפילה) שנהרסה במתקפת פיראטים. מה שנשאר […]

הפוסט כנסיית גבירתנו של הניסים (Nossa Senhora dos Milagres) באי קורבו הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הכנסייה הוקמה ב-1674 מאבני הבזלת של האי ונחשבת לאחד המבנים הייחודיים בקורבו, ממש כמו תחנות הרוח המפורסמות. אמנם יש כנסיות בשם זהה באיים השכנים פלורס וטרסיירה, אבל הכנסייה בקורבו היא הרבה יותר מעוד כנסייה.

כנסיית גבירתנו של הניסים באי קורבו

כנסיית גבירתנו של הניסים באי קורבו

הכנסייה הוקמה על חורבותיה של כנסייה מ-1570 שנקראה Nossa Senhora do Rosário (גבירתנו של מחרוזת התפילה) שנהרסה במתקפת פיראטים. מה שנשאר מהכנסייה המקורית הוא הפסל של פטרונית האי – גבירתנו של הניסים שנסחף לחופי האי כמה שנים קודם לכן ועליו הטקסט הבא :” מי שימצא אותי ויבנה כנסייה לכבודי יזכה לניסים”.

הכנסייה הוקמה כאות תודה על שהקדושה המקומית הצילה את אנשי האי ממתקפת פיראטים נוספת בשנת 1632– מה שגרם לפיראטים שלא לתקוף את האי הזה מאז, למרות שהוא האי הקטן ביותר בארכיפלג האיים האזוריים.

כל הפרטים ההיסטוריים על אירועי היום ההוא נמצאים פה אבל הניסים לא נגמרו שם. בשנת 1932 הכנסייה נשרפה כליל מלבד חפץ אחד שנותר ללא נזק – הפסל של גבירתנו של הניסים. לכן, אנשי האי מאמינים שלפסל יש כוחות ריפוי והוא נחשב לאביזר דתי בעל חשיבות ציבורית גדולה במקום.

פסטיבל גבירתנו של הניסים

כל שנה בחודש אוגוסט מתקיים פסטיבל בשם “גבירתנו של הניסים” שנחשב לפסטיבל הכי חשוב בקורבו. הפסטיבל נמשך שבוע וכולל תפילות, הדלקת נרות וטקס מיסה המוני. שיא הפסטיבל הוא התהלוכה הדתית של פסל הקדושה ממקומו בכנסייה עד החוף שבו נערך הקרב עם הפיראטים – מרחק של קילומטר וחצי.

אמנם ביום רגיל ההליכה עד המקום נמשכת מקסימום חצי שעה, אבל הדריכה על שטיח מפרחים שהוכן קודם לכן, הטקס בכנסייה, הריקודים ושירת מזמורי תודה– הופכת את הכל לחוויה אחת גדולה שלוקחת שעות. וכמובן שהאווירה מחשמלת במיוחד. וזה לא הכל – אחרי שמחזירים את הפסל למקומו הקבוע בכנסיה מתחילות החגיגות בבתי התושבים הרבה לתוך הלילה.

חגיגות אלו נחשבות לחילוניות יותר ונקראות “Festival dos Moinhos”. זו ההזדמנות של תושבי האיים האחרים בארכיפלג ושל התיירים להכיר מקרוב את התרבות המקומית, בעיקר את היצירות המוזיקליות המקוריות של אנשי האי.

מלונות מומלצים בקורבו

טיסות אל קורבו

לא הצלחתם להגיע לאי בזמן הפסטיבל?

לא נורא. עדיין יש לכם אטרקציות נוספות ליהנות מהם באי, למשל צלילה, צפרות ואפילו רכישת מנעולי דלת מעץ שנחשבים לסמל האמנותי של האי ומשמשים כמזכרות נפלאות להביא הביתה. כל החגיגות והפסטיבלים שנערכים באי (כולל פסטיבל גבירתנו של הניסים) מתועדים במרכז התרבותי של קורבו.

הפוסט כנסיית גבירתנו של הניסים (Nossa Senhora dos Milagres) באי קורבו הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
תה סגול ושאר פלאים בסאו מיגל https://azores.co.il/%d7%aa%d7%94-%d7%a1%d7%92%d7%95%d7%9c-%d7%95%d7%a9%d7%90%d7%a8-%d7%a4%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a1%d7%90%d7%95-%d7%9e%d7%99%d7%92%d7%9c/ Sun, 23 Dec 2018 19:14:06 +0000 https://azores.co.il/?p=2616 אחרי שביקשנו כוס תה נוספת בעל בית התה Chalet da Tia Mercês הלך הצידה. שם הוא מילא את קנקן התה הירוק שאחז במים תרמיים זורמים בטמפרטורה של 140 מעלות צלזיוס. בהתחלה הכל היה נראה רגיל, אבל תוך זמן קצר המים התחילו להיות אפורים ואז לקבל צבע סגול. ככה זה שמשלבים תה ירוק שכולל נוגדי חמצון […]

הפוסט תה סגול ושאר פלאים בסאו מיגל הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
אדים רותחים בוקעים ממעבה האדמה - Furnas

אדים רותחים בוקעים ממעבה האדמה – Furnas

אחרי שביקשנו כוס תה נוספת בעל בית התה Chalet da Tia Mercês הלך הצידה. שם הוא מילא את קנקן התה הירוק שאחז במים תרמיים זורמים בטמפרטורה של 140 מעלות צלזיוס. בהתחלה הכל היה נראה רגיל, אבל תוך זמן קצר המים התחילו להיות אפורים ואז לקבל צבע סגול. ככה זה שמשלבים תה ירוק שכולל נוגדי חמצון עם מים וולקניים מלאים בברזל. המינרלים במים גם מונעים מהתה להפוך להיות מריר כמו שאנחנו רגילים.

המעיין שהופך תה ירוק לתה סגול

התה הסגול הוא רק אחד מהחוויות יוצאות הדופן שעברנו באי סאו מיגל שבאיים האזוריים. אמנם הארכיפלג כולל 9 איים, אבל סאו מיגל זכה למספר ההתפרצויות הגשיות ורעידות האדמה הרבות ביותר – מה שהפך אותו לביתם של מעיינות חמים רבים שעושים הרבה קסמים. העניין הרב ביותר בתחום זה נמצא בעיירה פורנאש – 40 דקות נסיעה מבירת האי פונטה דלגדה.

פורנאש – עיירה שכמו נלקחה מסרט


העיירה נמצאת בחלק המזרחי של האי בעמק פורנאש והיא נראית כמעט פרהיסטורית. מים מהבילים יוצאים מלוע הר געש ונשמע גרגור מתמיד של מים רותחים בבריכות בוץ. כשמוסיפים לכך שדות גיאותרמיים בשלל צבעים, רחובות מרוצפים, גנים בוטניים מטופחים ורקע הררי עם צמחים ירוקים מתקבלת תוצאה אחת – אווירה ערפילית מיוחדת במינה שתגרום לכם להרגיש כמו בסרט עולם היורה.

החלק המרכזי של העיירה כולל כמעט 30 מאגרים של מים תרמיים בטמפרטורות שונות – כולם עשירים בברזל ובמינרלים שונים כמו סודיום ביקרבונט, פלואור, ועקבות של פחמן דו חמצני. במשך מאות שנים תושבי המקום עשו שימוש במים האלו לצרכיהם, למשל בישול, ניקיון וחליטה של צמחים לצורך הקלה על בעיות עיכול שונות.

כשאני ביקרתי במקום אחד המעיינות היה במצב תמידי של רתיחה ושימש לבישול תירס. המקומיים מכרו את התבשיל באירו אחד, אבל אני העדפתי את הקוזידו – נזיד הבשר המקומי שהתבשל במשך כל הלילה ע”י החום הוולקני. מעיינות חמים אחרים גודרו באבנים כדי שלא יתקרבו אליהם עקב הגזים הרעילים שנפלטים מהם.

אחרי שהכובשים הפורטוגלים גילו את המקום במאה ה-17 הם השתמשו בחלק מהמים לצרכי רחצה. למשל, בשנת 1866 אנשי עסקים עשירים בנו בתי קיץ מסביב למעיינות – אחד מהם הפך להיות בית התה שבו התארחנו. במקום ניתן לראות עדיין שתי אמבטיות מגולפות מקוריות שנמצאות בשימוש קבוע – אחת ע”י אנשי הבית ואחת עומדת לרשות האורחים.

לא רק תה

אבל המקום הוא לא רק תה ואמבטיה ואנחנו נהנינו מארוחה מקומית כמיטב המסורת: תה מהמטע הסמוך גוראנה, קפה מהאי סאו ג’ורג’, סוגים שונים של גבינות, מאפים פורטוגליים אותנטיים, ליקרים והרבה יין. זה המקום הכי טוב מבחינתי להכיר את האי באמת, גם מבחינה היסטורית, גם מבחינה כימית/ביולוגית וגם מבחינה תרבותית.

אף אחד לא יודע מי גילה את הטריק בקשר לתה הירוק, אבל הוא הפך למוקד המשיכה של המקום לצד מאפים תוצרת בית (למשל עוגה משוקולד ובננה). כל המאפים מבושלים באדים של המעיינות החמים בזמן שאתם צופים בפעילותו של לוע וולקני. כמובן שהחוויה הופכת את העוגה הטעימה ממילא לטעימה עוד יותר.

מומלץ לשלב ביקור בבית התה עם טיול באטרקציות שבאי ושחייה באחד מהמעיינות החמים. חשוב לזכור שלכל אחד מהם אופי משלו ומתאים לטיול אחר. למשל:

 • למתכננים טיול ב-Sete Cidades ובמערב האי כדאי לשלב טבילה בבריכה התרמית לצד האוקיינוס ב-Ferraria.
 • למתכננים ביקור בפסגת הר פוגו כדי לצפות בנופים המרהיבים של Lagoa do Fogo – מומלץ לטבול בבריכות התרמיות של Caldeira Velha.
 • למתכננים טיול בעמק פורנאש מומלץ ללכת לאיבוד בפארק Terra Nostra ולטבול במעיינות שלו.

בכל מקרה כדאי להצטייד בבגד ים כהה כי המים העשירים בברזל מכתימים בגדי-ים בהירים. ואיפה ללון? אם אתם באזור פונטה דלגדה מומלץ שתתאכסנו במלון Grand Hotel Açores Atlântico – מלון משופץ שנמצא במרינה העירונית. לעומת זאת, אם אתם מתכננים שהייה בפורנאש כדאי שתזמינו מקום באחד משני המלונות האלו: Furnas Boutique Hotel או במלון Terra Nostra Garden Hotel. בשניהם תוכלו ליהנות מחדרים מאובזרים וממרכזי ספא מפנקים.

הפוסט תה סגול ושאר פלאים בסאו מיגל הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מינימליזם מודרני במלון White Exclusive Suites & Villas https://azores.co.il/%d7%9e%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%9e%d7%9c%d7%99%d7%96%d7%9d-%d7%9e%d7%95%d7%93%d7%a8%d7%a0%d7%99-%d7%91%d7%9e%d7%9c%d7%95%d7%9f-white-exclusive-suites-villas/ Fri, 14 Dec 2018 07:35:24 +0000 https://azores.co.il/?p=2606 הארכיפלג הפורטוגזי של האיים האזוריים זוכה לעדנה תיירותית לאחרונה הודות לטיסות בתדירות גבוהה אליו וממנו, אבל המלונות שלו נטו עד לא מזמן להישאר מאחור. מלון White Exclusive Suites & Villas באי סאו מיגל הוא יוצא מהכלל בקטע הזה. זה הסיכום שלנו מהשהות שלנו במקום, אבל כמובן שהמילים והתמונות לא עושים את מלוא החסד עם המקום. […]

הפוסט מינימליזם מודרני במלון White Exclusive Suites & Villas הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הארכיפלג הפורטוגזי של האיים האזוריים זוכה לעדנה תיירותית לאחרונה הודות לטיסות בתדירות גבוהה אליו וממנו, אבל המלונות שלו נטו עד לא מזמן להישאר מאחור. מלון White Exclusive Suites & Villas באי סאו מיגל הוא יוצא מהכלל בקטע הזה. זה הסיכום שלנו מהשהות שלנו במקום, אבל כמובן שהמילים והתמונות לא עושים את מלוא החסד עם המקום.

המלון נפתח בחודש יולי 2017 ונמצא בבית אחוזה מהמאה ה-17 ששימש בעבר לייצור יינות. המלון ממוקם במפרץ שנמצא 20 דקות ממרכז פונטה דלגדה ובמרחק 5 דקות מהים. ואל דאגה – הלובי והמרפסות של המלון פונים ישר לאוקיינוס ככה שאי אפשר לפספס אותו.

הנוף ממלון White Exclusive Suites & Villas

הנוף ממלון White Exclusive Suites & Villas

פינוקים כיד המלך

אנחנו הגענו למלון בשעה 08:00 והופתענו שהחדר שלנו היה מוכן – זאת למרות ששעת הצ’ק אין הרשמית הייתה 12:00. חשבנו שהסיבה היא בגלל שאין במקום הרבה אורחים, אבל מהר מאוד גילינו שהמלון בתפוסה מלאה ושהצ’ק אין המוקדם הוא פינוק קבוע.

קיבלנו סוויטת ג’וניור שכוללת עבודת מקרמה ענקית של האמנית Diana Meneses Cunha. המיטה הייתה מוצעת בכותנה פורטוגזית רכה והמטבחון היה משופע בכלי אוכל ובישול.

החדר המרווח והמפנק כמעט הסיח את דעתנו מהנוף שסביבנו – אוקיינוס צלול בצבע כחול, צמחייה טרופית בשפע ואגמים געשיים. מזל שהייתה לנו מרפסת עם שולחן ביסטרו קטן ושני כיסאות – מה שהפך אותה בהמשך למקום רומנטי מושלם לצפייה בשקיעה.

מינימליזם עיצובי ומחשבה פרקטית על כל פרט

חדר הרחצה היה ענק וכלל תקרה גבוהה, אלמנטים מעץ בסגנון כפרי אותנטי: כיור, שרפרף וסולם. בהתחלה חשבנו שמדובר בהחלטה עיצובית מעניינת ותו לא, אבל כשחזרנו מרחצה מרעננת בחוף הסמוך הבנו שהם המיקום המושלם לתליית בגד הים הרטוב 🙂

את הקונספט של המינימליזם העיצובי שברו שני אלמנטים מודרניים – טלוויזיה ענקית וטאבלט ששימש כטלפון וכדרך להתחבר לאינטרנט האלחוטי החינמי. במלון אין טלפונים בחדרים מתוך החלטה לתת לנוף לדבר. בינינו – צודקים!

גם המיני בר היה שופע במטעמים כמו שוקולדים ומשקאות מקומיים, בעיקר המשקאות התוססים Laranjada Melo Abreu ומיץ פסיפלורה תוסס בשם Kima. אמנם כדי לשתות את התה ממטע התה המקומי Gorreana נדרשנו לשלם אירו, אבל הוא היה שווה כל גרוש וטעים להפליא.

נשנושים מול הנוף - מיץ פסיפלורה מקומי תוסס, לחם כפרי, ריבה תוצרת בית וגבינת עיזים

נשנושים מול הנוף – מיץ פסיפלורה מקומי תוסס, לחם כפרי, ריבה תוצרת בית וגבינת עיזים

ומה אוכלים פה?

ארוחת הערב במקום נערכה במסעדת Cardume האינטימית שכוללת 14 מקומות בלבד ושמעוצבת בצורה ייחודית – קיר בזלת שמחליף בהצלחה את קירות הלבנים הידועים לשמצה ממסעדות אחרות.

הארוחה כללה מנות ענקיות של תבשילים מקומיים, למשל קונפי דג עם רוטב פסיפלורה, כתף חזיר מבושלת לאט עם דלעת מקומית ובטטות ועוגת בטטה בטעם גלידת ליים. אני התמכרתי למיץ האננס שמיוצר במטע הייחודי המקומי, אבל בעלי אהב דווקא את הג’ין שמכינים פה.

ארוחת הבוקר למחרת כללה יוגורט עם גרנולה ופירות עם אפשרות לתוספות אישיות. במזנון היו גם גבינות ונקניקים מתוצרת מקומית, ביצים מקושקשות, פנקייק מבננה, עוגיות פורטוגזיות ומיץ מנגו סחוט טרי. לא היינו קמים מהכיסא אלמלא תכננו מראש טיולים בהר פיקו דה ורה, בפארק טרה נושטרה, בעמק פורנאש וב-Sete Cidades.

מידע נוסף, תמונות של המלון והחדרים ועוד…

הפוסט מינימליזם מודרני במלון White Exclusive Suites & Villas הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>