זירת מלחמת שוורים בתוך לוע של הר געש – כזה עוד לא ראיתם!

פסל של שוורים

פסל של שוורים

דרומית לסנטה קרוז דה גרסיוסה, מתנשא מעל האי גרסיוסה הר הגעש הפעיל המכונה Monte da Senhora da Ajuda (הר גבירתנו של העזרה) מנוקד בהרבה קפלות עתיקות. עם זאת האתר המעניין ביותר על הגבעה הוא קלדרה (כעין חרוט ובפסגתו שקע) שם ניצלו התושבים האזוריים את הצורה הטבעית של הקלדיירה ליצירת זירה למלחמות שוורים. הקלדיירה מוקפת עצים ובמרכזה הזירה בה המטאדורים מנסים להכניע את השוורים. מסביב לזירה טבעות טבעות של מושבי אבן צבועים בלבן בוהק.

איך מגיעים לזירה?


הגיעו אל מוזיאון גרסיוסה ומשם סעו דרומה – יש כביש אחד שמגיע אל הזירה. לפני שתצאו לדרך אל תשכחו לברר בעיר מתי מתרחש קרב השוורים הבא. אבל אם איתרע מזלכם ואין קרב מתוכנן בימים בהם תשהו באי, אל דאגה, עדיין כדאי לכם לצאת לדרך כי לאורך הכביש שמוביל אל הזירה יש קפלות רבות ונקודות תצפית מרהיבות שממש לא כדאי לפספס כמו למשל התצפית והכנסיה Nossa Senhora da Ajuda שבראש ההר – אל תשכחו להביא איתכם משקפת טובה.

מלונות מומלצים בגרסיוסה

בהמשך, הדרך המפותלת במעלה ההר עוברת דרך העלווה הצפופה שמכסה את הר הגעש כולו ומובילה היישר לתוך הכניסה הראשית. בעוד שכל שאר ההר הזה רצוף בקפלות עם משמעות דתית עמוקה הרי שזירת מלחמות השוורים הייחודית מפתיעה בחילוניות שלה ובניגוד הגדול להר ולדרך. למרות הספורט האכזרי המתרחש בתוכו לעיתים קרובות, ההר הזה עדיין משדר החוצה סוג של יראת קודש…