אגוארדיינטה – כשאתם צמאים לקצת יותר

Aguardiente אגוארדיינטהאגוארדיינטה, ובפורטוגזית: Aguardente הוא מונח כללי למשקאות אלכוהוליים מסוג שנאפס המכילים בין 29% ל-60% אלכוהול בנפח. המלה היא שילוב של המילים "מים" ו"לוהט" באופן די דומה למונח האנגלי "מי-אש". המילה אגוארדינטה נגזרת מן הביטוי ההולנדי "שרוף" (כלומר, מזוקק).

על פי הגדרה, משקאות אלה הם משקאות אלכוהוליים חזקים אשר מתקבלים על ידי תסיסה וזיקוק מאוחר של פירות מסוכרים או מתוקים, ירקות או תערובות של השניים. לכן, על פי הגדרה זו, משקאות מסוג זה נעשים ממספר חומרים שונים כמו תפוזים, ענבים, בננות, או קטלב. בגזרת הירקות מככבים ברשימה דוחן, שעורה, או אורז, סלק, קסווה ותפוחי אדמה. אך משקאות אגוארדיינטה "אמיתיים" נעשים מקנה סוכר וקנים מתוקים אחרים, כוללים כמה מינים של במבוק.

משקה זה נפוץ בהרבה מדינות דוברות ספרדית כגון ברזיל, קולומביה, איזור קטלוניה שבספרד, קוסטה ריקה, צ'ילה, אקוודור, גליציה, האיטי, הרפובליקה הדומיניקנית, סרדיניה, ארה"ב ופורטוגל. קיימת גרסה מיוחדת של המשקה באיים האזוריים והוא מזוהה בעיקר עם האי סנטה מריה.

הגרסה האזורית של המשקה אגוארדיינטה

בספרד ופורטוגל, לפי תקנות האיחוד האירופי, אגוארדיינטה ו-Aguardente הם מונחים ספרדית ופורטוגזית גנריים שמשמשים לתיאור משקה מזוקק אשר מותסס ומזוקק בלעדית מחומרי גלם מהם הם עשויים ללא תוספת אלכוהול או תיבול, ואם הם ממותקים, זה רק "כדי להשלים את הטעם הסופי של המוצר".

Aquardente אגוארדיינטה תוצרת ביתב-14 בנובמבר 1996, הוחלט כי אגוארדינטה וקשאסה העשויים מקני סוכר הם אמנם דומים אך הם מוצרים שונים לחלוטין. אגוארדיינטה הוגדרה כמשקה אלכוהולי שריכוז האלכוהול בו נע בין 38% ו-54% אלכוהול בנפח ואשר מתקבל על ידי תסיסה פשוטה מזיקוק של קני סוכר ואשר יש בו  טעם מובהק שדומה לרום . קשאסה, מצד שני, הוא משקה אלכוהולי של בין 38% ו -48% אלכוהול בנפח, שמתקבל על ידי תסיסה וזיקוק של מיצוי קנה סוכר שייתכן והוסף לו סוכר עד 6 גרם לליטר.

באיים האזוריים, שילוב של אגוארדיינטה-אספרסו מכונה בפי התושבים café com música (קפה עם מוסיקה). משקה מסוג Aguardente Medronho הוא משקה מזוקק מפרי עץ הקטלב (Arbutus unedo). אז, הזמנתם כבר מלון באיים האזוריים? שבו על המרפסת, צפו בים ואל תשכחו לבקש משירות החדרים קוקטייל מרענן על בסיס אגוארדיינטה. חוויה יוצאת מן הכלל.

רוצים לטעום אגוארדיינטה?