האיים האזוריים http://azores.co.il אחד מעשרת המקומות המומלצים באירופה Tue, 20 Jun 2017 19:39:56 +0000 he-IL hourly 1 צלילה באיים האזוריים עם מסיכה איכותית http://azores.co.il/%d7%a6%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%9d-%d7%9e%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%94-%d7%90%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%99%d7%aa/ Tue, 20 Jun 2017 17:26:06 +0000 http://azores.co.il/?p=2197 באיים האזוריים יש מגוון של אתרי צלילה איכותיים שמאפשרים צלילות יום וצלילות לילה. הצלילה באיים האזוריים כוללות אפשרויות רבות כולל צלילות בשדות חול תת ימיים, צלילה בחופים סלעיים, במערות ובספינות טרופות. אתרי הצלילה באיים האזוריים מושכים ובצדק תיירים רבים שמעוניינים לשלב בהם טיול באיים קסומים, ממזג אויר נפלא כל ימות השנה ומנופים משכרים. אתרי הצלילה […]

הפוסט צלילה באיים האזוריים עם מסיכה איכותית הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
באיים האזוריים יש מגוון של אתרי צלילה איכותיים שמאפשרים צלילות יום וצלילות לילה. הצלילה באיים האזוריים כוללות אפשרויות רבות כולל צלילות בשדות חול תת ימיים, צלילה בחופים סלעיים, במערות ובספינות טרופות.

אתרי הצלילה באיים האזוריים מושכים ובצדק תיירים רבים שמעוניינים לשלב בהם טיול באיים קסומים, ממזג אויר נפלא כל ימות השנה ומנופים משכרים. אתרי הצלילה באיים האזוריים מתאימים לכל הצוללנים באשר הם: משנרקלים, צוללים מתחילים, צוללנים מקצוענים, צוללנים טכניים ועוד. באיים האזוריים ניתן גם לצלול עם כרישים בחודשים יולי-ספטמבר ולשנרקל עם דולפינים.

ARIA מסכת צלילה

ARIA מסכת צלילה

הישר מאיטליה – שנורקל מובנה ונשימה נוחה

לא סתם הקדמנו את ההקדמה הזו. כדי ליהנות מצלילה איכותית כבר לא צריך להסתבך. אנחנו ממליצים לכם להצטייד במסיכת צלילה חדשה מסוגה. מסיכת הצלילה האיכותית מבית ARIA שללא ספק קובעת סטנדרט חדש בענף. מסיכה זו אמנם כוללת באופן מובנה שנורקל שמקל על חווית הצלילה אבל זוהי רק ההתחלה. השנורקל המובנה כולל שסתום שמונע חדירות של מים למסיכה למשל כתוצאה מגלים פתאומיים. למעשה, המסיכה מאפשרת נשימה סימולטנית הן מהפה והן מהאף. היא נוחה וקלה להרכבה. אם אתם רוצים לקחת אותה לטיול הבא באיים האזוריים, אתם יכולים לעשות את זה ממש כאן.

אדים – OUT, שדה ראייה רחב – IN

היתרון הגדול במסיכה טמון בעובדה שהיא מונעת הצטברות של אדים שמערפלים את הראייה. בנוסף, המסיכה גם קלה במיוחד הודות לעובדה שהיא עשויה מסיליקון. גולת הכותרת של המסיכה היא העובדה שהיא מתאימה את עצמה למבנה פניו של הצולל. והדובדבן שבקצפת: המסיכה כוללת מתאם שאליו ניתן לחבר מצלמת ראש מסוג גו פרו כי כידוע לכולם: לא באמת צללת אם לא שיתפת את כל מה שקרה שם עם החבר'ה שנשארו בארץ…

הפכו את החופשה שלכם למושלמת – קנו אותה כאן

הפוסט צלילה באיים האזוריים עם מסיכה איכותית הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
רשימת ציוד לטיול באיים האזוריים http://azores.co.il/%d7%a8%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%aa-%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%93-%d7%9c%d7%98%d7%99%d7%95%d7%9c-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%99%d7%9d/ Fri, 09 Jun 2017 05:27:32 +0000 http://azores.co.il/?p=2177 בעמוד זה נעסוק בכל הקשור להתארגנות ולהכנת הציוד לפני הטיול שלכם אל האיים האזוריים. אז נתחיל בדברים המובנים מאליהם. לפני הכל, אל תשכחו בבית את הדרכון ואת כרטיסי הטיסה מסיבה אחת: בלעדיהם פשוט לא תוכלו להגיע לפורטוגל ומשם להמשיך לארכיפלג. את הדרכון כדאי לצלם ולקחת את הצילום אתכם, לשלוח לעצמכם בדוא"ל או להשאיר עותק בבית או […]

הפוסט רשימת ציוד לטיול באיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הכנת רשימת ציוד לטיול לאיים האזוריים

הכנת רשימת ציוד לטיול לאיים האזוריים

בעמוד זה נעסוק בכל הקשור להתארגנות ולהכנת הציוד לפני הטיול שלכם אל האיים האזוריים. אז נתחיל בדברים המובנים מאליהם. לפני הכל, אל תשכחו בבית את הדרכון ואת כרטיסי הטיסה מסיבה אחת: בלעדיהם פשוט לא תוכלו להגיע לפורטוגל ומשם להמשיך לארכיפלג. את הדרכון כדאי לצלם ולקחת את הצילום אתכם, לשלוח לעצמכם בדוא"ל או להשאיר עותק בבית או בנייד. אם אתם מתכננים לנהוג באיים האזוריים אנא הביאו אתכם את הרישיון הנהיגה הבינ"ל/הישראלי.

שימו לב – הרשיון הישראלי תקף ל-30 יום בלבד ובכל מקרה אתם מחויבים לנהוג לפי הכתוב ברשיון, למשל להרכיב משקפיים או עדשות מגע. בנוסף, כדאי להצטייד בכל המסמכים הרלוונטיים מתורגמים לאנגלית, למשל: אישורים על מצבכם הרפואי כולל תרופות שאתם נוטלים, תעודות בינלאומיות של סטודנט/גמלאי שמעניקות הטבות ועוד.

מה לוקחים לאי בודד?

וכמובן – לא לשכוח כסף מקומי במזומן ובאשראי בינ"ל וכן ביטוח נסיעות לחו"ל, תלוי בפעילויות שאותן תעשו. למשל: אם אתם מתכננים טיול באופני שטח, גלישה, סנפלינג, טיפוס הרים ואפילו טיסה במצנחי רחיפה אנחנו ממליצים לשדרג את הביטוח כך שיכלול כיסוי על פעילות אתגרית. ותאמינו לנו, ברגע שתגיעו לאיים האזוריים תרצו לעשות הכ-ל ואז תתבאסו שאין לכם את הביטוח המתאים.

נוף טיפוסי בסאו מיגל

נוף טיפוסי בסאו מיגל

ועצה כללית אחרונה – להדפיס את כל התכתובות שניהלתם (למשל: הזמנת מלון/צימר והשכרת רכב). אין דבר מבאס יותר מלהגיע למקום ולגלות שההזמנה שלכם כלל לא התקבלה. ההדפסה מהווה הוכחה עבורכם וסוג של ביטוח שלא תהיו לבד על אי בודד. אמנם אצל חלקינו זו הפנטזיה האולטימטיבית, אבל להזכירכם באיים האזוריים יש פעילות געשית כך שבמקרה הזה הפנטזיה כנראה תישאר פנטזיה.

חו"ל זה פה ממש ממול?

מכיוון שההגעה לאיים האזוריים אינה אפשרית בטיסה ישירה, כדי להצטייד בכל מה שיעזור לכם לצלוח כמעט יום באויר: רגיעון לבעלי חרדת הטיסות, חטיפים לילדים ואפילו קורנפלקס. אנחנו ממליצים להצטייד גם בהפעלות לילדים לטיסה כמו חוברות צביעה וצבעים, טושים ומדבקות וכל מה שהילדים שלכם אוהבים לעשות בדרך. ואם בילדים עסקינן, אנחנו ממליצים גם על חיתולים וסינרים חד-פעמיים, משחת החתלה, בקבוקים מוכנים עם תחליף חלב/חלב שאוב, מוצצים או נשכנים.

וכן, אולי תתפלאו אבל גילינו שאפשר לנסוע עם הילדים לאי בודד ועדיין ליהנות. הסוד הוא לגרום להם להרגיש בבית, למשל להביא איתכם צעצוע אהוב, שמיכה, כסא וצעצועים לאמבטיה, כלי אוכל ומזונות אהובים (פסטה, קוסקוס, תרכיז של מיץ אהוב וכו') וכמובן – טיולון או מנשא, תלוי בגיל הילד. ואל תשכחו שהאיים האזוריים הם (כמה מפתיע) איים וגם הילדים שלכם ירצו ליהנות מקצת מים. קרם הגנה, כובע, מצופים לילדים וחיתולים חד-פעמיים יפתרו את הבעיה הזאת ואל תשכחו להצטייד גם אתם בבגד ים.


Booking.com

על איזה אי בא לכם היום?

אם עד כאן הכל היה פשוט (עד כמה שנסיעה עם ילדים יכולה להיות פשוטה), הגיע הזמן קצת להסתבך כי באיים האזורים רשימות הציוד משתנות מאי לאי ומפעילות לפעילות, למשל למעוניינים בטיול בלגונת האש , Lagua de Fogo, באי סאו מיגל כדאי להצטייד בנעלי הליכה אטומות למים. הסיבה לכך היא העובדה שהדרך באזור חלקה ובוצית ומים גולשים משפת הר הגעש. כדאי גם תחבושות אלסטיות כי ההליכה בשבילי אבנים יכולה לעשות הרבה צרות לקרסוליים שלכם.

זה לא פוטושופ - אלו האיים האזוריים

זה לא פוטושופ – אלו האיים האזוריים

לעומת זאת, אם אתם מעונינים בהעפלה רגלית למרומי הר הגעש פיקו אתם חייבים להביא ציוד מהבית, למשל מקלות הליכה וביגוד חם בנוסף לאוכל ולמים שאותם ניתן לרכוש במקום. אמנם כל אחד יכול לעשות את זה, אבל הטיפוס נחשב לקשה והוא מיועד למיטיבי לכת. בכל זאת, 2350 מטר לא הולכים ברגל… ואגב, אם אתם מתכננים שיט מפיקו לאי השכן פאיאל אנחנו ממליצים על שכמיות חסינות מים. אתם הרי רוצים להגיע יבשים לפאיאל, נכון?

יד ראשונה מהטבע

לשוהים בכל האיים האזוריים יש דבר אחד במשותף שהוא פשוט בלתי נמנע: הרצון ליהנות מהטבע באופן בלתי אמצעי. אם גם לכם יתחשק לעשות את המובן מאליו, פיקניק בטבע, אנחנו ממליצים להביא מהבית פותחן קופסאות שימורים, לדרמן, שקיות לכריכים ונייר טואלט/טישו/מגבונים לחים. למה? כדי להשאיר את הטבע המדהים הזה במצב שבו הגעתם אליו. אנחנו גם ממליצים על שמיכת פיקניק מהבית, כלים וסכו"ם רב-פעמיים עם עדיפות לסטים מפלסטיק. ככה תוכלו לרחוץ אותם ולהשתמש בהם שוב בפעם הבאה שיתחשק לכם פיקניק…

לשתף את החבר'ה

Manor House - טרסיירה

Manor House – טרסיירה

מכיוון שכולנו ישראלים, אין חוויה גדולה מחוויית השמחה לאיד 🙂 מול אלו שטרם גילו את נפלאות האיים האזוריים (ישראלים כמעט ולא מגיעים לכאן). כדי שאתם תיהנו גם מחוויה זו אנחנו ממליצים מאוד על מצלמת גופרו (בסוף המאמר תוכלו לראות סרטון שצולם כולו עם המצלמה המעולה הזו), מטען וכבל USB, עטים וכלי כתיבה (למתעדים בכתיבה) וטלפון עמיד נייד עם מטען וכרטיס סים מקומי (למתעדים הדיגיטליים). ותאמינו לנו, האיים האזוריים יוציאו החוצה את כל המוזות החבויות שלכם בכל תחומי התיעוד אז תתכוננו.

את כל הכבודה הזו כדאי להכניס לתיק גב איכותי שיכלול גם כלי תפירה (מחט, חוט, סיכות בטחון וכפתורים) ורחצה (גומיות לשיער, מברשת/מסרק, צמר גפן, פלסטרים, קרם הגנה (כי עם מסיכת השנירקול החדישה הזו, אתם עלולים לשכוח שאתם במים), שפתון לחות, מראה, בושם, דאודורנטים, קרם ידיים, אפטר שייב, כלי גילוח, מברשות ומשחת שיניים, פינצטה, טמפונים/פדים ועוד). אנחנו ממליצים גם להצטייד בשמפו, מרכך, קרם ידיים, אבקת כביסה ואטבים כי המלונות באיים האזוריים אמנם מפנקים אבל כמו שמפו מהבית :).

הפוסט רשימת ציוד לטיול באיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
המקום הסודי שישראלים לא מגיעים אליו http://azores.co.il/%d7%94%d7%9e%d7%a7%d7%95%d7%9d-%d7%94%d7%a1%d7%95%d7%93%d7%99-%d7%a9%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%90-%d7%9e%d7%92%d7%99%d7%a2%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%95/ Fri, 02 Jun 2017 13:08:00 +0000 http://azores.co.il/?p=2159 בלב האוקיינוס האטלנטי נמצאת אטרקציה תיירותית שעדיין לא נכבשה ע"י התייר הישראלי. אלו הם האיים האזוריים והם כל מה שנחוץ לכם כדי ליהנות מחופשת קיץ מקורית במיוחד. נופים מדהימים, תופעות טבע עוצרות נשימה ומעט מאוד תיירים. כשהגענו לאי פיקו היינו בטוחים שטעינו כי מרחוק החוף של האי נראה נטוש לחלוטין. בכל זאת החלטנו להמשיך במורד […]

הפוסט המקום הסודי שישראלים לא מגיעים אליו הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
בלב האוקיינוס האטלנטי נמצאת אטרקציה תיירותית שעדיין לא נכבשה ע"י התייר הישראלי. אלו הם האיים האזוריים והם כל מה שנחוץ לכם כדי ליהנות מחופשת קיץ מקורית במיוחד. נופים מדהימים, תופעות טבע עוצרות נשימה ומעט מאוד תיירים.

כביש מתפתל בפיאל

כביש מתפתל בפיאל

כשהגענו לאי פיקו היינו בטוחים שטעינו כי מרחוק החוף של האי נראה נטוש לחלוטין. בכל זאת החלטנו להמשיך במורד הכביש המפותל לעבר החוף הפראי והסלעי. להפתעתנו אחרי הפיתול האחרון של הכביש העקלקל גילינו שאנחנו לא לבד ושהחוף מלא במבקרים. אבל פה לא הסתיימו ההפתעות. כדי להגיע לחוף נאלצנו לצעוד על קרקע בזלתית שחורה ולרדת לחוף באמצעות סולם.

המים סביב לאי פיקו כמובן קרים להפליא והזרמים אינם נחים לרגע וסוחפים אותנו ללב האוקיינוס האטלנטי. אבל ההנאה הייתה שווה כל רגע של סבל. המפרצון הטבעי שבו רחצנו נהנה מזרמים של מים חמים בעלי מקור וולקני. ככה זה באיים האזוריים שנולדו כולם מתוך הים בעקבות התפרצות של הרי געש.

האיים האזוריים כוללים 9 איים שנמצאים באמצע הדרך בין אירופה לאמריקה. האיים שייכים לפורטוגל וניתן להגיע אליהם בטיסה שנמשכת שעתיים מליסבון. השילוב של הטבע עוצר הנשימה, האווירה האירופאית והחוויות הוולקניות הופכים את האיים האזוריים ליעד תיירותי מיוחד ומקורי.

האיים הם אמנם אופציה לחופשת קיץ אבל מי שמחפש בטן-גב צריך לחפש מקום אחר. החופים פה הם סלעיים, פראיים ובדרך כלל קשים לגישה. מבחינת תיירות באיים יש תשתית סבירה אבל לא מעבר לכך. למעשה, נראה כי כאילו האיים מתעקשים לשמור בכוח על פרימיטיביות תיירותית, למשל: להשאיר את בריכות הגופרית במצבן הטבעי ולא להפוך אותן לאתרי ספא לעשירים בלבד. למרות שגם כאלה יש עם מלונות יוקרה לצידיהן כמו מלון טרה נושטרה בסאו מיגל.

בריכת שחיה צמודה לאוקיינוס באיים האזוריים

בריכת שחיה צמודה לאוקיינוס באיים האזוריים

אוכלוסיית האיים כוללת כ-250,000 איש בלבד (משהו כמו חצי ת"א) ומחציתם מתגוררים באי הגדול מביניהם, סאו מיגל. באיים יש טמפרטורה קבועה כל השנה שנעה בין 18 ל-22 מעלות והם מרוחקים לא רק מהיבשת. כדי לעבור מאי לאי צריך להשתמש בשירות מעבורות או לטוס. אבל שלא תטעו, הטיול באיים אינו מיועד למיטיבי לכת או לבוגרי הסיירת ולרוב המקומות יש גישה ברכב אותו תוכלו לשכור מאת הסוכנויות שבסיסיהן נמצאים לרוב בשדות התעופה.

לוויתנים ורעידות אדמה באזוריים

ההיסטוריה של האיים האזורים מתחילה ב-1427, השנה שבהם הם התגלו ע"י ספנים פורטוגלים ושבה החלה ההתיישבות בהם. המתיישבים הראשונים היו פורטוגלים והולנדים אבל ההתיישבות נחלה כשלון חרוץ. הריחוק מהיבשת, התפרצויות הרי הגעש וחוסר התאמה של האדמה לחקלאות גרמו להתיישבות דלילה ביותר.

כנסייה טיפוסית בפונטה דלגדה - האי סאו מיגל

כנסייה טיפוסית בפונטה דלגדה – האי סאו מיגל

למעשה, תושבי האיים המעטים כה פחדו מזעם האל בדמות התפרצויות געשיות שהם הפכו לאדוקים בדתם. עד היום ניתן לראות בכל פינה כנסיות גדולות שבנויות מאבני הבזלת המקומיות. ומסתבר שכמו כל חרדה טובה, גם הפרנויה של תושבי האיים האזוריים הייתה מבוססת על המציאות. ב-27.9.1957 התפרץ באי פאיאל הר געש שפלט לבה ואפר געשי במשך יותר משנה. ההתפרצות לוותה ברעידות אדמה רבות, יותר מ-450 כאלו נמדדו בלילה אחד במהלך אותה שנה.

אחרי אותה השנה נוסף לאי פאיאל שטח נוסף בגודל של מספר קילומטרים רבועים, אבל כמובן שהיה לכך מחיר. למשל, המגדלור המקומי כמו גם כפרים רבים באי פאיאל כוסה באפר געשי עד מחצית גובהו. כיום, אגב, ביקור במגדלור נחשב לחובה כי הפך הוא מרכז מבקרים שמספר את סיפור הימים ההם.

וכמובן שהנזק הגדול היה כלכלי כי תושבי פאיאל הפכו למעשה לחסרי כל. מזל שסנטור אמריקאי צעיר, אחד ג'ון קנדי, יזם פתרון בדמות "פקודת הפליטים האזוריים" ואיפשר להם להגר לארה"ב. בסופו של דבר היגרו כמחצית מתושבי האי לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות ואופי האיים השתנה. במקום חקלאים ודייגים שפרנסתם על ציד לוויתנים הגיעו לאיים מהגרים בעלי ממון מפורטוגל.

אמנם הייתה בכך תרומה לכלכלת האיים אך זו הייתה גם סוף ההומוגניות ביניהם. באי סאו מיגל נקלטו רוב המהגרים ולכן הוא כיום האי המתקדם ביותר. לעומתו האי פאיאל קלט חוקרים ולכן הוא מקום מפגש בינלאומי שנתפס כמתנשא ואקדמי ואפילו אליטיסטי. האי פיקו לעומת שניהם נשאר חקלאי ולעיתים נדמה שהוא פשוט נשאר מאחור…

סיבה נוספת לפיגור של האי פיקו היא העובדה שכלכלתו התבססה רובה ככולה על הלוויתנים. מהלוויתנים הפיקו כמעט הכל: תרופות, בשר, שמן, מינרלים ומה לא. הבעיה התחילה עם האיסור על ציד לוויתנים בשנות ה-80 שפשוט רוששה אי שלם. כיום נעשים מאמצים להתפרנס מאותם לוויתנים אבל באופן אחר ויש במקום מוזיאון בנושא, סיורים ימיים לצפייה בלוויתנים ועוד.

להרגיש כמו רובינזון קרוזו

אם אתם רוצים להרגיש על אי בודד אבל בתנאים של 5 כוכבים, האיים האזוריים הם בדיוק בשבילכם. הטיולים הרגליים בכל מקום לא נמשכים יותר משעתיים, הכבישים פנויים, רמת בתי המלון סבירה (יש גם מלונות 5 כוכבים אבל מי סופר?) והמחירים אטרקטיביים במיוחד – עד 50% פחות ממחירים שתשלמו בארץ על אותו צימר ושירותי תיירות.

אתם מעכלים?

הכנה של קוזידו במעבה האדמה

הכנה של קוזידו במעבה האדמה

ומה אוכלים שם? כיאה לאיים שפרנסתם על הים רוב האוכל מתבסס על הדגה המקומית ועל תנאי השטח, למשל תבשיל הקדירה קוזידו שמתבשל באמצעות הגזים הטבעיים שנמצאים באדמת האיים. אבל לא הכל ורוד, למשל מחירי הירקות באיים מרקיעי שחקים כי יש לייבא אותם מהיבשת. גם תיקון בנאלי של מוצר חשמלי יכול לקחת שבועות אבל יש כאלה שחושבים שזה סוד הקסם של האיים האזוריים. גם אנחנו…

הפוסט המקום הסודי שישראלים לא מגיעים אליו הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מתכון ללחם פורטוגזי מתוק – Massa Sovada http://azores.co.il/%d7%9e%d7%aa%d7%9b%d7%95%d7%9f-%d7%9c%d7%9c%d7%97%d7%9d-%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%98%d7%95%d7%92%d7%96%d7%99-%d7%9e%d7%aa%d7%95%d7%a7-massa-sovada/ Wed, 17 May 2017 18:36:26 +0000 http://azores.co.il/?p=2145 פרנסת תושבי האי פאיאל הייתה מבוססת במשך כ-200 שנה על שדות חיטה. החיטה הקצורה נשמרה בקפדנות והמהדרין הצליחו לשמור מלאי עד לקציר בשנה הבאה. מאגרי החיטה שימשו בפאיאל להכנה של עוגות הפסחא ושל לחם הקודש במהלך פסטיבל רוח הקודש. עד היום הנופים של פאיאל מנוקדים בטחנות רוח ששימשו בין השאר לטחינת החיטה. החיטה של פאיאל […]

הפוסט מתכון ללחם פורטוגזי מתוק – Massa Sovada הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
בצק של Massa Sovada

בצק של Massa Sovada

פרנסת תושבי האי פאיאל הייתה מבוססת במשך כ-200 שנה על שדות חיטה. החיטה הקצורה נשמרה בקפדנות והמהדרין הצליחו לשמור מלאי עד לקציר בשנה הבאה. מאגרי החיטה שימשו בפאיאל להכנה של עוגות הפסחא ושל לחם הקודש במהלך פסטיבל רוח הקודש. עד היום הנופים של פאיאל מנוקדים בטחנות רוח ששימשו בין השאר לטחינת החיטה.

Masa Sovada

Masa Sovada

החיטה של פאיאל שימשה גם להכנת ולחם פורטוגזי מסורתי מתוק בשם Masa Sovada. אמנם גם באיים סאו מיגל וסנטה מריה אופים לחם זה, אבל מקורו בעתם בחיטה של פאיאל. בכל העוגות אלו יש ביצים כדי לסמל שפע, תקווה לחיים חדשים, התחדשות ואת ההבטחה לקציר חדש. בחג הפסחא מוסיפים לחגיגה גם את ביצי הפסחא כדי להדגיש זאת אפילו יותר.

אז איך מכינים Masa Sovada?

ההכנה מצריכה קצת זמן כי יש להכין בנפרד את הבצק ואת בצק השמרים . לבצק השמרים יש לקחת תפוח אדמה גדול, ביצה אחת, כף סוכר, 125 גרם קמח ו-20 גרם של שמרים. את תפוח האדמה אופים בשלמותו ומועכים למחית (פירה). מוסיפים למחית ביצה טרופה, סוכר, קמח ושמרים. שימו לב – את השמרים יש לדלל במעט מים פושרים אך לא במים חמים ומשאירים את התערובת לתסוס במשך לילה.

באי פאיאל נהוג בזמן הזה ליהנות מפעילות אמנותית כלשהי כמו גילוף עצי תאנה, יצירת סידורי פרחים מקשקשי דגים או עבודות רקמה מחיטה (כן, שוב אותה חיטה), אבל מכיוון שאתם לא מתגוררים בפאיאל נותר לכם רק לחכות…

בבוקר מסננים קילו קמח בקערה ומוסיפים לו 250 גרם סוכר וכפית קינמון. יוצרים חור באמצע התערובת ושוברים לתוכו 6 ביצים. יש לטרוף את הביצים בתוך הקמח אבל לא לערבב אותן עם שאר המרכיבים. לקמח יש להוסיף 250 גרם חמאה מומסת ואת בצק השמרים. שימו לב – אין להרתיח את החמאה אלא רק להמיס אותה.

עכשיו ניתן ליצור מהתערובת בצק באמצעות לישה. מתי להפסיק? כשהבצק מתחיל להעלות בועות. עכשיו הוציאו את הבצק מהקערה, כסו אותו ותנו לו לנוח מספר שעות. בפאיאל מכינים את הבצק בבוקר ואופים את הלחם בשעות אחר הצהריים. בינתיים הם מנצלים את הזמן לפעילות ספורטיבית כמו צפייה בלוויתנים, גלישת רוח, צלילה, שיט את דיג. להזכירכם, אתם לא בפאיאל..

לאחר מספר שעות הכניסו את הבצק לתנור בחום בינוני-גבוה ואפו למשך 45 דקות. את הלחם כדאי להוציא למשטח מקומח ולהבריש אותו במעט חלב.

בתיאבון!

רק הערה קטנה לסיום – הלחם הזה כאמור נפוץ באיים אחרים וגם בפורטוגל עצמה, אבל בכל מקום יש לו וריאציות משלו בהתאם לתנובה של כל מקום.

הפוסט מתכון ללחם פורטוגזי מתוק – Massa Sovada הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מערת המגדלים – Gruta das Torres http://azores.co.il/%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%92%d7%93%d7%9c%d7%99%d7%9d-gruta-das-torres/ Thu, 11 May 2017 11:06:03 +0000 http://azores.co.il/?p=2138 מערות המגדלים (בפורטוגזית Gruta das Torres) נמצאת במועצה המקומית מגדלנה במערב האי פיקו ליד העיירה Criação Velha. המערות נמצאות בגובה של 300 מטר מעל פני הים למרגלות הר פיקו. מערות המגדלים הן חלק מ-28 מערות שהתגלו באי פיקו שידוע במערותיו הרבות, אך מערות אלו הן ייחודיות מסיבה אחת: אלו הן מערות לבה, כלומר תצורות גיאולוגית […]

הפוסט מערת המגדלים – Gruta das Torres הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מערות המגדלים (בפורטוגזית Gruta das Torres) נמצאת במועצה המקומית מגדלנה במערב האי פיקו ליד העיירה Criação Velha. המערות נמצאות בגובה של 300 מטר מעל פני הים למרגלות הר פיקו.

מערות המגדלים הן חלק מ-28 מערות שהתגלו באי פיקו שידוע במערותיו הרבות, אך מערות אלו הן ייחודיות מסיבה אחת: אלו הן מערות לבה, כלומר תצורות גיאולוגית שמקורן וולקני שנוצרו מזרימה והתקררות של נהרות לבה תת-קרקעיים.

המערות הן למעשה חיבור של צינורות לבה שרוחבן 0.5-22 מטר וגובהן 1.1-15 מטר. המערות כוללות 7 שכבות לבה שונות ואורכן הוא 3.350 ק"מ. עם זאת, מעריכים שהן ארוכות יותר (יותר מ-5 ק"מ) כי עקב בעיית נגישות (בעיקר קירות לבה שהתמוטטו) טרם נחקרו כל המערות. במידה וההערכה היא נכונה מערות אלו הן מערות הלבה הארוכות ביותר באיים האזוריים כולם.

מערת המגדלים - נטיפי לבה שנקרשו לאחר התפרצות הר געש

מערת המגדלים – נטיפי לבה שנקרשו לאחר התפרצות הר געש

קצת היסטוריה…

המחקר המדעי בהן החל ב-1990 ובשנת 2004 המערות הוכרזו כאתר טבע לאומי ע"י הממשל המקומי של האיים האזוריים. ב-2005 המערות נפתחו לציבור וב-2009 הכיר בהן כאתר טבע לאומי המשרד לאיכות הסביבה הפורטוגלי. ב-2010 נכללו המערות ברשימה שהוגשה ע"י האיים האזוריים לאונסק"ו במטרה להיחשב כאתר מורשת עולמית. החל מ-2011 ניתן להיכנס אל המערות באופן חופשי משתי כניסות שונות: אחת רגילה ואחת דרך מנהרה.

במקום יש כיום מרכז מבקרים עם תצוגה אורקולית באנגלית ובפורטוגזית והוא נחשב לפנינה אדריכלית. המקום זכה בפרסים שונים, למשל בשנת 2007 הוא זכה בפרס של האיחוד האירופי לאדריכלות מודרנית, בשנת 2006 הגיע לגמר בביאנלה האיברו-אמריקאית לאדריכלות ולבניין ערים ועוד. מרכז המבקרים משלב בעיצובו טכניקות של אדריכלות מקומית, למשל קירות מעצי תאנה ששימשו בעבר לחציצה בין כרמי האזור, הרוח ומי הים.

מלונות מומלצים סביב אתר המערות

הסיור במערות המגדלים

מרכז המבקרים מארגן טיולים במערות לאורך 450 המטרים הראשונים שלהן שבהם נערכו פעולות שימור. סיור מודרך במערות כרוך בתשלום אך ילדים עד גיל 12 נכנסים חינם. מחיר הסיור כולל השכרת פנסי ראש אך הוא מוגבל למקסימום 15 משתתפים. במהלך הסיור אתם צפויים להיתקל בנטיפים, ספסלים, זקיפים ושאר תצורות של לבה שהתייבשה אך לא לסבול מחום כי במערות יש טמפרטורה קבוע של 16 מעלות צלסיוס. דרגת הקושי של הביקור במערות נחשבת לקלה והוא נמשך 60-90 דקות, כולל צפייה בסרט.

מיקום ושעות הפתיחה של מרכז המבקרים


בחודשים אוקטובר-יוני בימים שלישי עד שישי בשעות 10:00-15:00 ובשבתות מ-14:00 עד 17:30. בחודשים אלו יבוצעו סיורים מודרכים בשעות 10:30, 12:00, 14:00, 15:30 ובשבתות בשעות 14:30 ו-16:00.

בחודשים יולי-אוקטובר המערות פתוחות כל יום בשעות 10:00-18:00 ונערכים בהם סיורים מודרכים בשעות הבאות: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 ו-16:30.

טלפון: 351-924403921

רכישה של תכשיטים משובצים באבני לבה

הסברים על המערות (ניתן לשנות שפה בהגדרות)

הפוסט מערת המגדלים – Gruta das Torres הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מוזיאון סאו חורחה (סאו ג'ורג') http://azores.co.il/%d7%9e%d7%95%d7%96%d7%99%d7%90%d7%95%d7%9f-%d7%a1%d7%90%d7%95-%d7%97%d7%95%d7%a8%d7%97%d7%94-%d7%a1%d7%90%d7%95-%d7%92%d7%95%d7%a8%d7%92/ Sun, 23 Apr 2017 10:17:09 +0000 http://azores.co.il/?p=2114 מוזיאון סאו חורחה התחיל כיוזמה של תושבים מקומיים בשנות השבעים שביקשו לארגן תערוכה אתנוגרפית על האיזור בו החם חיו – האי סאו ג'ורג'. תערוכה זו כללה אוספים שונים בתחום האריגה והחקלאות ובשנת 1984 עברה התערוכה לבניין שנרכש לשם כך ושקיבל את השם המרכז האתנוגרפי. ב-1991 שונה שם המוזיאון למוזיאון סאו חורחה והוא נקרא גם מוזיאון Francisco […]

הפוסט מוזיאון סאו חורחה (סאו ג'ורג') הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מוזיאון סאו חורחה - מוזיאון סאו ג'ורג'

מוזיאון סאו חורחה – מוזיאון סאו ג'ורג'

מוזיאון סאו חורחה התחיל כיוזמה של תושבים מקומיים בשנות השבעים שביקשו לארגן תערוכה אתנוגרפית על האיזור בו החם חיו – האי סאו ג'ורג'. תערוכה זו כללה אוספים שונים בתחום האריגה והחקלאות ובשנת 1984 עברה התערוכה לבניין שנרכש לשם כך ושקיבל את השם המרכז האתנוגרפי. ב-1991 שונה שם המוזיאון למוזיאון סאו חורחה והוא נקרא גם מוזיאון Francisco Lacerda על שמו של המלחין המקומי פרנסיסקו לקרדה.

המוזיאון נמצא בבניין שהוקם ב-1881 ע"י הכומר Francisco de Azevedo Machado Neto. לפי האגדה, במרתף הבניין הוצאו להורג אלו שלא מצאו חן בעיני בעל הבית ויש אפילו הוכחה לכך: טביעת יד מוכתמת בדם על אחד מקירותיו. אגדה נוספת טוענת שרוחו מלאת החרטה של בעל הבית חוזרת לבקר בבניין מדי פעם…

מה תמצאו במוזיאון סאו חורחה?

בשטחו של מוזיאון סאו חורחה נמצאת תערוכה היסטורית ואתנוגרפית קבועה של החיים באי סאו ג'ורג' במאות ה-19 וה-20 והמוצגים בו מחולקים לנושאים שונים כגון: עבודות קרמיקה אזוריות, טקסטיל, חקלאות, רעיית בקר, ריהוט וצילום. המוזיאון גם מציג את ההיסטוריה של הגסטרונומיה המקומית בשני נושאים עיקריים: טקסי רוח הקודש וייצור הגבינה המקומית הנודעת – גבינת סאו חורחה.

המוזיאון מציג גם חפצים שונים אודות המלחין המקומי Francisco Lacerda וביניהן יצירות מקוריות, תכתובות, תמונות ועוד. מלחין זה היה אחד המייסדים של התזמורות הפילהרמוניות בליסבון, בשוויץ ובצרפת והוא נחשב כאחד מאבותיה של הלאומיות המוזיקלית האירופאית בכלל ושל הפורטוגזית בפרט.

כל המוצגים במוזיאון כוללים הסברים באנגלית ויש בו גם ספרייה. המוזיאון מארגן פעילויות חינוכיות שונות שעושות שימוש במוצגי המוזיאון כעדות למסורת התרבותית של האי : מדעית, אמנותית ועוד. כמו כן, המוזיאון משתף פעולה עם הרשויות המקומיות ועם מוסדות אחרות בפיתוח תכניות שונות בתחום התרבות.

מלונות מומלצים בקרבת המוזיאון

בשנת 2012 הממשלה המקומית ערכה תחרות אדריכלית נושאת פרסים לשיקום ולעיצוב מפעל טונה נטוש, כדי להעביר לשם את המוזיאון. בשנת 2016 היה אמור המוזיאון לעבור למשכנו החדש שיכלול חדר קבלה, חנות מזכרות, אודיטוריום, חדרים למטרות חינוכיות ומחקריות וכן אזורים לתערוכות זמניות ומרחב ציבורי שבו ייערכו פעילויות שונות אך התכנית מתעכבת והמעבר צפוי להתרחש באחת השנים הקרובות.

המשכן החדש של המוזיאון אמור לתת ביטוי לכל הסגנונות המוסיקליים של האיים האזוריים, להגדיל את האוספים הקיימים באופן שיאפשר את הנצחת המסורת המקומית בצורה דומיננטית יותר.

מפת הגעה אל מוזיאון סאו חורחה ושעות פתיחה


שעות פתיחה

ימים שני-שישי בשעות 09:00-17:30. הכניסה חופשית לילדים עד גיל 12.

טלפון

351 295 416 323

הפוסט מוזיאון סאו חורחה (סאו ג'ורג') הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
התצפית והכנסיה שעל הר Nossa Senhora da Ajuda http://azores.co.il/%d7%94%d7%aa%d7%a6%d7%a4%d7%99%d7%aa-%d7%95%d7%94%d7%9b%d7%a0%d7%a1%d7%99%d7%94-%d7%a9%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%a8-nossa-senhora-da-ajuda/ Sat, 08 Apr 2017 18:31:02 +0000 http://azores.co.il/?p=2098 הר הגעש Monte da Senhora da Ajuda (הר גבירתנו של העזרה) נמצא בתחום הכפר סנטה קרוז דו גרסיוסה, באי גרסיוסה שבארכיפלג האיים האזוריים ועליו יש זירת מלחמת שוורים מיוחדת, המון כנסיות ותצפית יפה אחת. הנקודה הגבוהה ביותר של ההר נמצאת בגובה של 129 מטרים מעל פני הים וממנה יש תצפית מרהיבה המשקיפה על הכפר סנטה קרוז דו גרסיוסה אך לא […]

הפוסט התצפית והכנסיה שעל הר Nossa Senhora da Ajuda הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הר הגעש Monte da Senhora da Ajuda (הר גבירתנו של העזרה) נמצא בתחום הכפר סנטה קרוז דו גרסיוסה, באי גרסיוסה שבארכיפלג האיים האזוריים ועליו יש זירת מלחמת שוורים מיוחדת, המון כנסיות ותצפית יפה אחת.

‏‏התצפית והכנסיה שעל הר Nossa Senhora da Ajuda

‏‏התצפית והכנסיה שעל הר Nossa Senhora da Ajuda

הנקודה הגבוהה ביותר של ההר נמצאת בגובה של 129 מטרים מעל פני הים וממנה יש תצפית מרהיבה המשקיפה על הכפר סנטה קרוז דו גרסיוסה אך לא רק. מהתצפית אפשר לראות את כל פנים האי. בתצפית עצמה לא תמצאו משקפות (אפילו לא בתשלום) ולכן כדאי שתביאו איתכם לשם משקפת מעולה (אגב, משקפת תצטרכו הרבה מאוד פעמים במהלך הטיול כך שאם לא ארזתם אחת – זה הזמן). 

כאמור, על הר הגעש הזה יש מכתש פנימי, ובו יש זירת שוורים שבנויה בתוך המכתש העתיק. על שיפולי המכתש יש ספסלים בצורת תיאטרון.

על ההר הזה יש שלוש כנסיות עיקריות, Ermida de Nossa Senhora da Ajuda, הכנסייה שעל שמה נקרא ההר, כנסיית Ermida de São Salvador וכנסיית Ermida de São João.

הר זה נכלל במסגרת האיזורים השמורים של סנטה קרוז דה גרסיוסה ומהווה מקום על פי חוק שבו אסורה הבנייה. חוק זה חל על כל רחבי החרוט הוולקני של ההר ועד 30 מטרים ממנו. נכון לעכשיו כמעט כל ההר מיוער.

מלונות מומלצים בגרסיוסה

הפוסט התצפית והכנסיה שעל הר Nossa Senhora da Ajuda הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מוזיאון היין ויקב קאסה אגריקולה http://azores.co.il/%d7%9e%d7%95%d7%96%d7%99%d7%90%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%99%d7%99%d7%9f-%d7%a9%d7%91%d7%99%d7%a7%d7%91-%d7%a7%d7%90%d7%a1%d7%94-%d7%90%d7%92%d7%a8%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%94/ Sun, 26 Mar 2017 13:23:16 +0000 http://azores.co.il/?p=2080 ביקב קאסה אגריקולה תמצאו גם את מוזיאון היין של ביסקויטוס שמציג את היסטוריית הייננות באי (Museu do vinho biscoitos). המוזיאון נחשב לאחד המוזיאונים הטובים ביותר באי טרסיירה בפרט ובאיים האזוריים בכלל והוא נמצא בעיירה ביסקויטוס שבאי טרסיירה. היקב פועל מ-1890 ברציפות ע"י אותה משפחה והוא היקב הראשי בטרסיירה. המוזיאון עצמו נמצא בבניין עתיק שנבנה בשנת 1931 ובו […]

הפוסט מוזיאון היין ויקב קאסה אגריקולה הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
ביקב קאסה אגריקולה תמצאו גם את מוזיאון היין של ביסקויטוס שמציג את היסטוריית הייננות באי (Museu do vinho biscoitos). המוזיאון נחשב לאחד המוזיאונים הטובים ביותר באי טרסיירה בפרט ובאיים האזוריים בכלל והוא נמצא בעיירה ביסקויטוס שבאי טרסיירה.

מוזיאון היין בעיירה ביסקוויטוס - טרסיירה, האיים האזוריים

מוזיאון היין בעיירה ביסקוויטוס – טרסיירה, האיים האזוריים

היקב פועל מ-1890 ברציפות ע"י אותה משפחה והוא היקב הראשי בטרסיירה. המוזיאון עצמו נמצא בבניין עתיק שנבנה בשנת 1931 ובו היום ניתן לרכוש ולטעום 2 יינות שולחניים לבנים ו-3 ליקרים מקומיים. הליקרים נקראים על שם מייסד היקב צ'יקו מריה והם מוצעים בסגנון יבש, חצי-יבש ומתוק. מנהל היקב כיום הוא בן הדור הרביעי ונושא גם הוא את השם צ'יקו מריה.

מלונות מומלצים קרוב ליקב

היינות המובחרים של יקב קאסה אגריקולה

  • יין שמיוצר מענבי ורדלחו (Verdelho)  ו-Terrantez המקומיים. תכולת האלכוהול ביין היא עד 17% וצבעו זהבהב עד ירקרק. ליין ארומה אגוזית עם נגיעות של תבלינים וטבק והוא משמש כיין קינוח קליל או להרמת כוסית "לחיים" באירועים. יין זה יש לשמור בטמפרטורה מקסימלית של 8 מעלות צלזיוס.
  • יין שמיוצר מענבי ורדלחו בלבד ותכולת האלכוהול המקסימלית בו היא 12%. צבעו של יין זה הוא זהבהב-ירקרק ויש לו ארומה של פירות ושל אצות ים. יש לשמור יין זה בקירור של 8-10 מעלות צלסיוס.

הליקרים של יקב קאסה אגריקולה

  • צ'יקו מריה 1 – ליקר יבש שמיוצר מענבי ורדלחו ותכולת האלכוהול בו היא 17%. לליקר צבע מוזהב של קש עם השתקפויות בצבעי ירוק. לליקר ארומה של אגוזי מלך ואגוזי לוז ונגיעות של תבלינים.
  • צ'יקו מריה 2- ליקר חצי יבש שמיוצר מענבי ורדלחו ו-Terrantez ותכולת האלכוהול בו היא 18%. צבע הליקר מוזהב ויש לו ארומה מעודנת של טבק, אויר ים ואגוזים.
  • צ'יקו מריה 3 – ליקר מתוק שמיוצר מענבי ורדלחו ו-Terrantez ותכולת האלכוהול בו היא 19%. לליקר צבע מוזהב ויש לו ארומה עדינה של אויר ים, אצות ועצים.

שעות פתיחה ודרכי הגעה אל המוזיאון והיקב

המוזיאון פתוח כל יום בין השעות 10:00-12:00 ומ-13:30-16:00 בימים חמישי-ראשון בחודשים אוקטובר עד מרץ. בחודשים אפריל-ספטמבר המוזיאון פתוח עד שעה 17:30. המוזיאון סגור בעונת בציר הענבים בספטמבר אך הכניסה ליקב חופשית.

הפוסט מוזיאון היין ויקב קאסה אגריקולה הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
10 המזכרות שאסור לכם לשכוח להביא מהאיים האזוריים http://azores.co.il/10-%d7%94%d7%9e%d7%96%d7%9b%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%90%d7%a1%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%9c%d7%a9%d7%9b%d7%95%d7%97-%d7%9c%d7%94%d7%91%d7%99%d7%90-%d7%9e%d7%94%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d/ Sun, 26 Feb 2017 18:58:36 +0000 http://azores.co.il/?p=2052 אם השמות "סאו מיגל", "פיקו" ו"טרסיירה" עדיין אינם אומרים לכם כלום, זהו סימן לכך שכבר שנים שלא חיפשתם לעצמכם מקום חדש לחופשה מהנה… שלושה איים אלה, האיים הגדולים ביותר בארכיפלג של תשעה, שכולל גם את האיים סאו ז'ורז'ה, פאיאל, פלורש, סנטה מריה, גרסיוזה וקורבו ונמצא במרחק של כשעתיים טיסה מליסבון שבפורטוגל. לכל אחד מהאיים אופי […]

הפוסט 10 המזכרות שאסור לכם לשכוח להביא מהאיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
אם השמות "סאו מיגל", "פיקו" ו"טרסיירה" עדיין אינם אומרים לכם כלום, זהו סימן לכך שכבר שנים שלא חיפשתם לעצמכם מקום חדש לחופשה מהנה… שלושה איים אלה, האיים הגדולים ביותר בארכיפלג של תשעה, שכולל גם את האיים סאו ז'ורז'ה, פאיאל, פלורש, סנטה מריה, גרסיוזה וקורבו ונמצא במרחק של כשעתיים טיסה מליסבון שבפורטוגל. לכל אחד מהאיים אופי משלו ואטרקציות מיוחדות במינן. לדוגמה, באי טרייסרה מתקיימות מלחמות שוורים ומרוצי שוורים ברחוב, אבל בניגוד לגרסאות הספרדיות, כאן, יוצאים השוורים ללא פגע ומושבים לכרי המרעה שלהם לאחר הפעילות. גם המזכרות הקטנות שניתן להביא מכל אי הינן שונות, ולכן, אם תחליטו לתור את כל האיים ולא להתמקד רק בסאו מיגל הגדול תוכלו לצבור לעצמכם מאגר גדול של מתנות ומזכרות שונות באופיין.

עשר המזכרות ששווה להביא מהאיים האזוריים (וגם אם שכחתם, לא נורא, תמיד יש את איביי ואמזון)

תרנגולי Barcelos

תרנגולי Barcelos

היות והאיים האזוריים שייכים לפורטוגל, השפה השלטת בהם היא פורטוגזית והתרבות המקומית הושפעה באופן מהותי מהמנהגים ומהאמונות הפורטוגזיים. על פי האמונה, תרנגולי ה-Barcelos מביאים איתם שפע של מזל, הצלחה, פריון ועוד המון דברים טובים. אל תשכחו לרכוש אחד כזה לעצמכם, כי אין דבר כזה יותר מידי מזל!

אננס טרי או משומר

אננס

כלכלתם של מרבית האיים מבוססת על חקלאות, ולכן, הבננות והאננס שלהם נחשבים לשם דבר בעולם. ניתן לקנות את האננס בכל שדה תעופה באיים, בסופרמרקטים וגם בחממות. אם אתם נוסעים לאיים האזוריים עם הילדים, כדאי לשלב את הקניה בחוויה של ביקור בחממה כזו.

זרעי עגבניות

עגבניות חתוכות

לגננים שבינינו, חופשה באיים המבוססים על חקלאות יכולה להיות כיף של ממש. כאמור, הפירות והירקות שבאיים ברובם מגודלים באופן אורגני, וסביר להניח שתרצו לקחת אותם איתכם הביתה. אבל, במקום לסחוב מהאיים חמישה קילו עגבניות שעלולים להתגלות במצב של קטשופ, כשתגיעו ארצה, תוכלו לרכוש שקית של זרעי עגבניות ולגדל אותם אפילו באדנית של חלון דירתכם העירונית.

תה בטעמים שונים תוצרת Gorreana Tea

שקיקי תה

גם אם אינכם חובבי תה מוצהרים, את התה של גוראנה, מפעל התה העתיק, לא תרצו לפספס כי הטעם שלו שונה ואיכותי מכל תה אחר שאתם מכירים בארץ. הוא מתאים גם כמתנה מדהימה למי שאוהבים, כי הארומה שלו נשארת לאורך שנים.

ספר בישול ומתכונים אזוריים

ספר בישול

אם התאהבתם בבישול המקומי, תוכלו לפנק את עצמכם בספר מתכונים מקומיים, שיאפשרו לכם לשחזר את החוויה גם בין ארבעה הקירות שבביתכם בישראל. היות והבישול האזורי דומה מאד לבישול הישראלי (בניגוד לבישול מהמזרח הרחוק, למשל), לא תתקשו למצוא את המצרכים הנדרשים במרכול הקרוב או להחליפם בקלות במצרכים מקומיים.

פסלון של מטאדור

מטאדור ושור

הזכרנו את מלחמות השוורים ואת מרוצי השוורים ברחובות, אם כך, איזו מזכרת יכולה להלום יותר את השידה שבסלון הבית מפסלון של מטאדור? עשוי פורצלן לבן וחלק או צבעוני, לפי בחירתכם.

שימורי טונה

טונה

אם נורבגיה מפורסמת בסלמון שלה, גם לאיים האזוריים דג משלהם, הטונה, אותה ניתן למצוא מככבת בקופסאות השימורים עם שמן זית ובתוספות שונות. את ליין הגורמה של החברות Santa Catarina ו-Portugal Tenório ניתן להשיג בכל סופרמרקט מקומי, ובמרבית המקרים, גם בדיוטי-פרי של שדות התעופה.

מוצרי ויצירות קרמיקה

קרמיקה פורטוגלית אזורית

אחת ממלאכות האומנות בהם מפורסמים האיים האזוריים היא קדרות. את כלי הקרמיקה ומגשי העץ המשולבים באריח קרמיקה צבעוני שעליו ציור ברוח המקומית, ניתן למצוא לא רק בחנויות המזכרות לתיירים, אלא גם בשווקים המקומיים, במחירים נמוכים בהרבה.

גבינה מסאו חורחה (São Jorge Cheese)

גבינה מסאו חורחה

מדובר בגבינה משובחת חצי-קשה עד קשה המיוצרת על ידי אחת משלוש המחלבות הידועות שבאי. גם אם טעמתם כבר גבינות מכל רחבי העולם, תתקשו שלא להתמכר לטעם הייחודי של הגבינות המקומיות.

כדור שלג (Snow Globe)

Snow Globe

אם טרם התחלתם אוסף כזה של כדורי שלג (מצטערים, לא מצאנו תרגום טוב יותר ל- Snow globe) מכל העולם, זה הזמן להתחיל, כי באיים האזוריים יש הרבה מהם, בעיקר עם לווייתנים ודולפינים, אבל לא רק…

נכון,

כולם חוזרים ואומרים לכם שלא נורא אם שכחתם להביא להם מזכרת קטנה מהטיול שלכם, אבל תאמינו לנו, זה כן נורא. לכן, גם אם שכחתם לקנות מזכרת (אופססס…) לחותנת (דאבל-אופססס…), תוכלו להזמין משהו נחמד מאחד הקישורים שריכזנו כאן, ולא תצטרכו להתנצל על כך במשך שנים בארוחות המשפחתיות…

הפוסט 10 המזכרות שאסור לכם לשכוח להביא מהאיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
פסטיבל מוזיקת עולם Maré de Agosto בסנטה מריה http://azores.co.il/%d7%a4%d7%a1%d7%98%d7%99%d7%91%d7%9c-%d7%9e%d7%95%d7%96%d7%99%d7%a7%d7%aa-%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d-mare-de-agosto-%d7%91%d7%a1%d7%a0%d7%98%d7%94-%d7%9e%d7%a8%d7%99%d7%94/ Sun, 12 Feb 2017 14:26:55 +0000 http://azores.co.il/?p=1996 אגודת התרבות Maré de Agosto שגם מפיקה את הפסטיבל Maré de Agosto נוסדה באופן רשמי ב-1987, אבל שורשיה מתחילים ב-1984 עם ה-Magical jam session. הכל התחיל כשקבוצה של אמנים מהאיים האזוריים החליטה לקדם מפגש מוזיקלי באי סנטה מריה. משם התחיל הרעיון להתגלגל, חוזים נחתמו והמוזיקאים הטובים ביותר באיים האזוריים נאספו באי הקטן סנטה מריה. ההתחלה הייתה […]

הפוסט פסטיבל מוזיקת עולם Maré de Agosto בסנטה מריה הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
פסטיבל Maré de Agosto

פסטיבל Maré de Agosto

אגודת התרבות Maré de Agosto שגם מפיקה את הפסטיבל Maré de Agosto נוסדה באופן רשמי ב-1987, אבל שורשיה מתחילים ב-1984 עם ה-Magical jam session.

הכל התחיל כשקבוצה של אמנים מהאיים האזוריים החליטה לקדם מפגש מוזיקלי באי סנטה מריה. משם התחיל הרעיון להתגלגל, חוזים נחתמו והמוזיקאים הטובים ביותר באיים האזוריים נאספו באי הקטן סנטה מריה. ההתחלה הייתה כה מוצלחת וכולם הסכימו להיפגש שוב ולהפוך את האירוע החד-פעמי לקבוע.

איך הכל התחיל?

בשנים הראשונות האירועים השונים התקיימו בבמות שונות ברחבי האי: בפראייה פורמוזה, ב-Chaminé Disco ואפילו בבריכת השחייה העירונית. אחרי 1985 אפילו נעשה שימוש בחדר הכושר העירוני למשך מספר שנים. הרעיון המשיך לגדול וב-1986 נקבעו סופית התנאים ופסטיבל Maré de Agosto יצא לפועל. הוחלט שהפסטיבל יתקיים במקום שנקרא Baía da Praia Formosa שנמצא 20 מטר מהים, מקום שנחשב ע"י רבים למקום בעל קסם מיוחד. באותו שנה הרצון ללמוד, לחלוק בניסיון ולפגוש אנשים חדשים הביא לפסטיבל הרכבים מוזיקליים מרחבי העולם: מפורטוגל, מארצות הברית, מברזיל, אפריקה ועוד.

פסטיבל Maré de Agosto הופך לפסטיבל רשמי

עקב הגידול הרב והעניין הגדל בפסטיבל היה צורך להסדיר את התנהלותו. בשנת 1987 הוקמה A.C.M.A – אגודת התרבות Maré de Agosto. הפעילות העיקרית של האגודה היא ארגון פסטיבל המוזיקה הבינלאומי Maré de Agosto, אבל לא רק. האגודה מארגנת אירועים שונים כמו הופעות תאטרון, אמנות פלסטית, סדנאות, צילום ועוד. האגודה היא אחת מהמקורות החשובים בתחום התרבות של תושבי האיים האזוריים ותורמת רבות לכלכלת האיים.

מה יש בפסטיבל?

פסטיבל מוזיקה שמתקיים כל שנה מאז 1984 אינו עניין של מה בכך, במיוחד פסטיבל שמתקיים באי קטן באמצע האוקיינוס האטלנטי. במסגרת הפסטיבל נערכו עד כה יותר  מ-200 קונצרטים שבוצעו ע"י יותר מ-150 הרכבים וכ-1000 מוזיקאים. בפסטיבל הופיעו אמנים מקומיים ובינ"ל שמייצגים סגנונות מוזיקליים ותרבויות שונות.

פסטיבל המוזיקה Maré de Agosto הוא שיאו של חודש אוגוסט באי סנטה מריה. הפסטיבל מוקדש למוסיקת עולם ומושך אליו מבקרים ממקומות שונים שבאים כדי להאזין למוסיקה בלילה ולנוח על החופים במהלך היום. בעמוד הפייסבוק הרשמי של הפסטיבל יש כל השנה עדכונים שוטפים. תדירותם הולכת וגדלה ככל שמועד הפסטיבל מתקרב.

מקומות לינה בסנטה מריה במהלך פסטיבל Maré de Agosto

איך מגיעים לפסטיבל?

תוכלו לקרוא כאן איך להגיע לאיים האזוריים. עם הגעתכם לאי סנטה מריה תוכלו להשתמש בשירותיה של חברת TSM – Transportes de Santa Maria. החברה מפעילה שירות הסעות בין המרינות לבין וילה דו פורטו ובין וילה דו פורטו לפראייה פורמוזה.

אפליקציית Thumbeo – פסטיבל Maré de Agosto משתף פעולה עם האפליקציה לאנדרואיד Thumbeo. באמצעות אפליקציה זו תוכלו למצוא הסעות לפסטיבל ע"י שימוש בהאשטג #boleiamare.

מוזיקת עולם

לרכישה של אלבומי מוזיקת עולם לחצו כאן

לרכישה של מוזיקה אזורית אותנטית לחצו כאן

הפוסט פסטיבל מוזיקת עולם Maré de Agosto בסנטה מריה הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>