האיים האזוריים http://azores.co.il אחד מעשרת המקומות המומלצים באירופה Sun, 22 Oct 2017 07:43:52 +0000 he-IL hourly 1 תוצאות מעניינות התגלו במחקר על הכרישים והמנטה ריי שבאיים האזוריים http://azores.co.il/%d7%aa%d7%95%d7%a6%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%aa%d7%92%d7%9c%d7%95-%d7%91%d7%9e%d7%97%d7%a7%d7%a8-%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%9b%d7%a8%d7%99%d7%a9%d7%99/ Sun, 22 Oct 2017 07:43:52 +0000 http://azores.co.il/?p=2328 שיטת מחקר חדשנית ולא פולשנית מיושמת באיים האזוריים כחלק מפרויקט אקולוגי ימי מתמשך. במרכז הפרויקט נמצאים דגי מאנטה ריי ענקיים וכרישים כחולים. למרות ההבדלים ביניהם, הן דגי המאנטה ריי והן הכרישים הכחולים חשובים מאוד לתיירות האקולוגית של האיים האזוריים כי אין כמעט תייר שמגיע לכאן ולא יוצא אל הים הפתוח כדי לצפות בלוויתנים ובדולפינים. לכן, […]

הפוסט תוצאות מעניינות התגלו במחקר על הכרישים והמנטה ריי שבאיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
שיטת מחקר חדשנית ולא פולשנית מיושמת באיים האזוריים כחלק מפרויקט אקולוגי ימי מתמשך. במרכז הפרויקט נמצאים דגי מאנטה ריי ענקיים וכרישים כחולים. למרות ההבדלים ביניהם, הן דגי המאנטה ריי והן הכרישים הכחולים חשובים מאוד לתיירות האקולוגית של האיים האזוריים כי אין כמעט תייר שמגיע לכאן ולא יוצא אל הים הפתוח כדי לצפות בלוויתנים ובדולפינים. לכן, כדי להבין טוב יותר אותם ואת תפקידם של האיים האזוריים בחייהם של הלוויתנים, נערך כעת באיים מחקר חדש לא פולשני שיוכל בעתיד ללמד אותנו רבות על היונקים הימיים הללו.

מנטה ריי

מנטה ריי

דגי המאנטה ריי הענקיים נחשבים לבטאים הגדולים בעולם והם חיים לרוב באקלים טרופי-סובטרופי. עם זאת, הם יכולים להימצא גם באקלים ממוזג כמו זה ששורר באיים האזוריים. לעומתם, הכרישים הכחולים חיים באוקיינוסים ממוזגים וטרופים, אך מעדיפים מים קרים יותר ולשם כך הם נודדים לאורך מרחקים גדולים.

בשיטת המחקר המסורתית לוכדים את הדגים והכרישים ומצמידים לגופם משדרים, לרוב באמצעות צלצל קטן שמוחדר לשריריהם. השיטה החדשה משלבת צלילה ומעקב אחר הדגים והכרישים מבלי שהם יבחינו בכך, מסביר הביולוג הימי ג'ורג' פונטס מהמחלקה לדייג ולאוקיינוגרפיה באוניברסיטה של האיים האזוריים. מכשירי המעקב החדשים כוללים משדר בצורת טבעת שנמצא ליד הסנפיר ושאינו מפריע לחופש התנועה.

"אנחנו צריכים ליצור מתודולוגיות מחקר חדשות ולוותר על שיטות מחקר מסורתיות" הוא אומר. חדשנות הציוד אינה רק באופן השימוש אלא גם בדרך שבה מתקבלים הנתונים. המחקר הוא תוצאה של שיתוף פעולה עם המרכז להנדסה ולחדשנות בצפון פורטוגל, אשר בו מפותחים מוצרים לתעשיות האוירונאוטיקה, התעופה והחלל.

מטרות המחקר

לדברי ג'ורג' פונטס, הפרויקט התחיל בסוף 2016 ומטרתו לגלות שתי דברים: אחד – היכן נמצאים דגי המאנטה ריי והכרישים כשהם אינם באיים האזוריים ושתיים – מהי חשיבות האיים האזוריים למחזור החיים שלהם. לטענתו, בדגי המאנטה ריי המחקר חשוב יותר כי ידוע היום מעט מאוד על האקולוגיה שלהם.

איפה אפשר למצוא מנטה ריי באיים האזוריים?

דגי המאנטה ריי חיים רק במעט מקומות באיים האזוריים אך הם נמצאים בסכנה. מאנטה ריי ניתן למצוא כ-40 מייל מחופי הקבוצה המרכזית של האיים האזוריים (טרסיירה, גרסיוסה, סאן חורחה, פיקו ופייאל) וצוללים לרוב מגיעים מוכנים לצלילה עם ציוד למקום בסירת צלילה במסגרת אחד ממועדוני הצלילה. כיום אמנם התיירות הימית אינה משפיעה לרעה על בתי הגידול שלהם, אך עם הגידול בתיירות לאיים החוקרים מנסים להבין טוב יותר את האקולוגיה שלהם, להפחית את ההשלכות השליליות העתידיות וליצור תיירות ברת-קיימא ואחראית.

המחקר על דגי המאנטה ריי כבר החל ולאחר 6-9 חודשים התבררה עובדה מפתיעה – הם שטים לכיוון כף וורדה בסתיו. בכל מקרה, המחקר צפוי להימשך עוד כשנתיים ואלו הן רק תוצאות ראשוניות. דבר אחד ברור כבר עכשיו – בתחום הכרישים הכחולים המחקר יהיה מורכב יותר משתי סיבות: הם שטים בכל האוקיינוס ונמצאים באיים האזוריים כל השנה, כך שלחלקים שונים מאותה אוכלוסייה יש הרגלים שונים שמשתנים בהתאם ללוח השנה. מבטיחים להמשיך לעדכן אתכם 🙂

הפוסט תוצאות מעניינות התגלו במחקר על הכרישים והמנטה ריי שבאיים האזוריים הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
טרסיירה מול סאו מיגל – באיזה מהאיים אתם חייבים לבקר? http://azores.co.il/%d7%98%d7%a8%d7%a1%d7%99%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%a0%d7%92%d7%93-%d7%a1%d7%90%d7%95-%d7%9e%d7%99%d7%92%d7%9c-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%96%d7%94-%d7%9e%d7%94%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%aa%d7%9d/ Wed, 11 Oct 2017 12:07:47 +0000 http://azores.co.il/?p=2309 תשעת האיים האזוריים שנמצאים בלב האוקיינוס ​​האטלנטי, מוכיחים שכאשר מדובר בבחירת יעד לנופש בטבע עם קריצה להרפתקאות, הגודל לא קובע. המיקום שלהם ומזג האויר המדהים כל השנה הופכים את הנופים שיש שם לממש לא שגרתיים. בזמן הטיול שלכם באיים תבלו בין חופים ומפרצים שכאילו נלקחו מספר אגדות, אגמים ומערות לבה עם גבעות ירוקות שופעות פרחי צבעוניים ועדרי פרות […]

הפוסט טרסיירה מול סאו מיגל – באיזה מהאיים אתם חייבים לבקר? הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
לגונה בסאו מיגל

לגונה בסאו מיגל

תשעת האיים האזוריים שנמצאים בלב האוקיינוס ​​האטלנטי, מוכיחים שכאשר מדובר בבחירת יעד לנופש בטבע עם קריצה להרפתקאות, הגודל לא קובע. המיקום שלהם ומזג האויר המדהים כל השנה הופכים את הנופים שיש שם לממש לא שגרתיים. בזמן הטיול שלכם באיים תבלו בין חופים ומפרצים שכאילו נלקחו מספר אגדות, אגמים ומערות לבה עם גבעות ירוקות שופעות פרחי צבעוניים ועדרי פרות ידידותיות.

אבל ככל ומדברים יותר על הנוף והמרחבים הבלתי נגמרים שלהם, הטפטוף של המטיילים המגיעים על האיים מתחיל להפוך אט אט לזרם קבוע. אז לפני שלא יהיה כאן מקום אנחנו ממליצים לכם לתכנן ביקור פה לפני שההמונים יגיעו.

ציור של דיונון ליד הים

אז באיזה אי לבחור אם אתם מגיעים לכאן לכמה ימים?

בואו נדבר על הנוף המדהים של האי סאו מיגל נגד אתרי המורשת של אונסקו שבטרסיירה

למה לבחור באי סאו מיגל?

סאו מיגל הוא האי הגדול ביותר באיים האזוריים ובו גרים רוב תושבי הארכיפלג. הוא גם מהווה את שער הכניסה לקבוצת האיים הודות לשדה התעופה הגדול (יחסית) שיש בו.

האיים האזוריים

האיים האזוריים

האי הוא וולקני במקור עם מכתשים רבים – ברבים מהם עכשיו יש אגמים ענקיים כחולים וירוקים מדהימים. מרהיב במיוחד הוא לגואה דו פוגו, האגם הגדול ביותר בסאו מיגל ובו יש מסלולי הליכה יוצאי דופן שחוצים נחלים ותצפיות מרהיבות. כדי לקבל פרספקטיבה אחרת של נוף, נסו לחתור בסירה על פני המים המבעבעים קלות של אגם מכתש פורנאש או שכרו 4X4 וצאו לטייל בשבילי האי.

נוף טיפוסי לעת שקיעה - האיים האזוריים

נוף טיפוסי לעת שקיעה – האיים האזוריים

אתם יכולים להפליג אל לב הים ולראות גם שם המון. יוצאים אל האוקיינוס ​​האטלנטי עם אחת מחברות הטיולים שבאי בחיפוש אחר דולפינים שובבים או לוויתנים (עם מעל מעל 27 מינים שחיים במי הים כאן כל השנה, תהיו (כמעט) בטוחים שתראו אחד מהם (בהרבה חברות טיולים מחזירים את התשלום עבור השייט אם לא ראיתם כלום).

הנה סרטון קצר על סאו מיגל

למה לבחור בטרסיירה?

הנוף המושלם שנשקף מהתמונות של האיים האזוריים לרוב מצולם בטרסיירה. אחד מהאיים החשובים והיפים בארכיפלג ולכן לא מפתיע שיש כאן שפע של הזדמנויות ליהנות לכל מי שנעל אי פעם נעלי הרים בצבא או בטיול של אחרי צבא.

אבל בתכל'ס, זו ההיסטוריה של האי שעושה אותו לכל כך בולט מבין שאר האיים. העיר העתיקה אנגרה דו הרואיז'מו היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו בזכות הארכיטקטורה הצבאית הפורטוגלית שלה. שוכן בה המבצר בן 400 השנה המבצר São João Baptista עם ביצורים שמקיפים את הר הגעש הכבוי מונטה ברזיל. טרסיירה גם מתגאה בקתדרלה הגדולה ביותר בארכיפלג שנבנתה בשנת 1570 על שרידיה של הכנסייה הגותית של העיר.

הביצורים של São João Baptista על הר ברזיל

הביצורים של São João Baptista על הר ברזיל

אם אתם מגיעים אל טרסיירה, קחו בחשבון שאתם בעצם פוסעים מעט אחורה בזמן כדי ליהנות מהסביבה הציורית של האיים האזוריים, מחוות מסורתיות ומנופים מרהיבים. אל תשכחו לבלות לילה או שניים בבית כפרי שנועד לתת לכם הצצה אותנטית אל חיי היום-יום, לבשל אוכל אורגני ותבשילים על תנור עצים, וללמוד כיצד גידלו כאן בעלי חיים ולקחת חלק בחגיגות המסורתיות שיש פה.

מלחמת שוורים מסורתית בטרסיירה

מלחמת שוורים מסורתית בטרסיירה

עדיין קשה לכם לבחור בין סאו מיגל וטרסיירה? אנחנו מבינים. תאריכו את הטיול שלכם בעוד 3 ימים ובקרו בשניהם. זהו. עכשיו אין לכם ברירה…

הפוסט טרסיירה מול סאו מיגל – באיזה מהאיים אתם חייבים לבקר? הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מערת סנטנה – Gruta de Santana http://azores.co.il/%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%aa-%d7%a1%d7%a0%d7%98%d7%a0%d7%94-gruta-de-santana/ Sat, 23 Sep 2017 20:06:59 +0000 http://azores.co.il/?p=2290 מערת סנטנה (בפורטוגזית Gruta de Santana) היא מערה טבעית שנמצאת בחלקו המערבי של האי סנטה מריה שבאיים האזוריים והיא פתוחה לקהל הרחב. המערה ממוצא געשי (כמו האי עצמו) והיא נוצרה משחיקת הסלעים ע"י הרוח והים במשך אלפי שנים. סביב המערה יש מיתוס אותו מספרים בשקיקה עד היום תושבי האי. קצת היסטוריה האי סנטה מריה עלה […]

הפוסט מערת סנטנה – Gruta de Santana הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
מערת סנטנה (בפורטוגזית Gruta de Santana) היא מערה טבעית שנמצאת בחלקו המערבי של האי סנטה מריה שבאיים האזוריים והיא פתוחה לקהל הרחב. המערה ממוצא געשי (כמו האי עצמו) והיא נוצרה משחיקת הסלעים ע"י הרוח והים במשך אלפי שנים. סביב המערה יש מיתוס אותו מספרים בשקיקה עד היום תושבי האי.

מערת סנטנה – Santana Cave

מערת סנטנה – Santana Cave

קצת היסטוריה

האי סנטה מריה עלה על המפה כשקולומבוס עצר בו במסעו חזרה מגילוי אמריקה בשנת 1493 אך עובדה זו לא הועילה לאנשי המקום. במאות ה-16 וה-17 האי היה נתון להתקפות חוזרות ונשנות של פיראטים מאנגליה, צרפת, טורקיה וצפון אפריקה אבל בשנת 1616 חיכתה לתושבי האי הפתעה נוראית.

בתאריך 16.7.1616 כ-500 פיראטים מוסלמים (מורים) מאלג'יריה השתלטו למשך כשבוע על האי, שרפו כנסיות, בתים פרטיים ומבני ציבור וחטפו אנשים לעבדות. בינתיים החליטו אנשי האי למצוא מקלט עד שיגיע החילוץ מהאי השכן סאו מיגל. האגדה מספרת שמאות תושבי האי התחבאו בתוך מערת סנטנה וחיכו בשקט לגרוע מכל.

רק קול תפילתה של זקנת האי נשמע ולאחריו השתרר שקט: תופי המלחמה והלמות הסוסים של המורים פשוט הפסיקו והם עזבו כלעומת שבאו. האמת היא שהם כנראה עזבו לאחר שהבינו שהאי נטוש ושאין תושבים שאפשר למכור לעבדות, אבל תנסו לספר את זה לתושבי המקום שעד היום מאמינים אחרת.

מלונות מומלצים קרוב למערת סנטנה

ביקור במערה

ניתן להגיע למערה באמצעות הליכה מ-Anjos אך יש לשים לב למספר דברים:

 • השביל עובר באזורים יבשים ולכן בימים חמים יש להצטייד בכמות מספקת של מים. גם כובע וקרם הגנה לא יזיקו.
 • השביל עובד בשני אזורים מוגנים: החוף הצפוני והשמורה הטבעית של מפרץ Anjos. באזורים אלו יש לשמור על החי והצומח.
 • להצטייד בציוד המתאים לטיולי שבילים באיים האזוריים.

המלצה שלנו לטיול באיזור עם ביקור במערה

שלבו את הביקור במערה עם הליכה של 12 ק"מ לאורך שביל PR2SMA. השביל מתחיל בפיקו אלטו ומסתיים ב-Anjos. הליכה בשביל זה כוללת טיפוס לפסגת הר פיקו אלטו (ההר הגבוה באי) ותצפית על כל האי. בימים בהירים תוכלו לראות אפילו את האי השכן סאו מיגל.

הירידה מפסגת ההר נחשבת לקלה ונעשית לאורך 2 ק"מ ביער בין צמחי דפנה, אברש ירוק, אוכמניות ההרים, הדסים ועוד. לאחר קילומטר נוסף של הליכה תגיעו ל-Barreiro da Faneca, מערכת אקולוגית שנחשבת לייחודית באיים האזוריים הודות לאדמתה החרסיתית האדומה. צבע האדמה נתן למקום את שמו – המדבר האדום.

Barreiro da Faneca

Barreiro da Faneca

לאחר מכן השביל ממשיך לכיוון מפרץ Cré והנוף משתנה פה לחלוטין: בעיקר שיחים נמוכים וקקטוסים. עם הזמן השביל מתפתל כך ש-Ribeira do Lemos יהיה לשמאלכם והמפרץ לימינכם. אנחנו ממליצים לבקר בתצפית לוויתנים נטושה שממנה ניתן לראות את Anjos, את Ponta dos Frades, את מפרץ Cré ואת האי הקטן Lagoinhas.

מכאן השביל ממשיך לאורך נחל Ribeira do Lemos שאותו יש לחצות בזהירות. בשלב זה תוכלו לבחור

 • לפנות ימינה ל- Anjos ומשם למערת סנטנה.
 • או שמאלה להליכה נוספת של 2 ק"מ בין שדות מרעה. במידה ובחרתם באופציה זו אנא סגרו את השערים אחריכם כדי שחיות המרעה לא יימלטו. וכמובן שגם מכאן אפשר להמשיך למערה.

את המסלול המלא תוכלו להוריד בלינק הזה.

מלונות מומלצים תוכלו למצוא כאן

רשימת מזכרות יחודיות לאיים האזוריים יש פה

בתוך מערת סנטנה

המערה מתפצלת ל-2 נתיבים.

 • אחד למזרח שאורכו 21 מטר ורוחבו 5 מטר.
 • אחד לדרום-מערב שאורכו 48 מטר ורוחבו 7 מטר.

בשני הנתיבים צפויים לכם מראות של מחילות געשיות עם תצורות סלע מרהיבות ביופיין. הרשות המקומית של האיים האזוריים דואגת לתחזק את המקום כיאות והוא מואר בגוונים שמעצימים את החוויה בצורה יוצאת דופן.

הפוסט מערת סנטנה – Gruta de Santana הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הר פיקו דה ורה – Pico da Vara http://azores.co.il/%d7%94%d7%a8-%d7%a4%d7%99%d7%a7%d7%95-%d7%93%d7%94-%d7%95%d7%a8%d7%94-pico-da-vara/ Sun, 10 Sep 2017 18:35:18 +0000 http://azores.co.il/?p=2278 הר פיקו דה ורה (Pico da Vara) מתנשא לגובה 1103 מטר מעל פני הים והוא הנקודה הגבוהה ביותר באי סאו מיגל שבאיים האזוריים כחלק מהרכס Serra da Tronqueira שבמזרח סאו מיגל. הר פיקו דה ורה נוצר בהתפרצות געשית לפני 4 מיליון שנים ובמהלך השנים נשחק מפעולתם של כוחות הטבע כמו הגשם והרוח. כיום ההר הוא חלק משמורת הטבע […]

הפוסט הר פיקו דה ורה – Pico da Vara הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הר פיקו דה ורה (Pico da Vara) מתנשא לגובה 1103 מטר מעל פני הים והוא הנקודה הגבוהה ביותר באי סאו מיגל שבאיים האזוריים כחלק מהרכס Serra da Tronqueira שבמזרח סאו מיגל. הר פיקו דה ורה נוצר בהתפרצות געשית לפני 4 מיליון שנים ובמהלך השנים נשחק מפעולתם של כוחות הטבע כמו הגשם והרוח.

Pico da Vara - פיקו דה ורה

Pico da Vara – פיקו דה ורה

כיום ההר הוא חלק משמורת הטבע Natura 2000 שנמצאת בין Nordeste ו-Povoação. השמורה משתרעת על כ-8 קמ"ר ומהווה עם ההר את יער עצי הדפנה האחרון באי. הכניסה לשמורה והטיפוס על ההר מצריכים היתר כניסה שאותו ניתן להוריד כאן.

שמורת הטבע נחשבת לאזור שימור מיוחד לציפורים (Important Area for Birds – IBA). השמורה היא גם חלק מהפרויקט הביוטופי CORINE וכוללת כ-200 דונם של סביבת נוף בוטאנית. עם זאת, פסגת ההר אינה חלק משמורה זו אלא משמורת Graminhais שהוכרזה ב-1985.

טיפוס על פיקו דה ורה

יש שני מסלולי טיפוס על ההר ואנחנו ממליצים להצטייד במצלמה מעולה ובמדריך פרחים וציפורים לפני הטיול. לאורך הדרך יש המון צמחים אנדמיים, למשל ערערים, שרכים, אוכמניות האיים האזוריים, שיחי דפנה למיניהם וכן ציפורים אנדמיות שונות ויחודיות לאיים.

ציפור Azores bullfinch Pyrrhula murina

ציפור Azores bullfinch Pyrrhula murina

מסלול ראשון (מסלול PRC7SMI)

המסלול מתחיל ב-Algarvia (בצידו הצפוני של ההר) ונמשך לאורך 7 ק"מ ( 3-4 שעות טיפוס). מסלול זה נחשב לפופולרי מבין השניים והוא עובר בין עצי ארז וצמחיה אנדמית (שחלקה בסכנת הכחדה), אבל הוא מיועד למיטיבי לכת כי הטיפוס מתבצע בשיפוע של 15%. בימים גשומים המסלול חלק ומומלץ ללכת בקרבת הארזים. ואם קשה לכם תתנחמו בעבודה שבעבר השביל שימש את המקומיים לחציבת פחם ולרעיית בקר. בכל מקרה, לאחר כק"מ הליכה עצי הארז מפנים את מקומם לצמחים נמוכים ולדשא וההליכה קלה יותר. משלב זה מתחילים לראות את החוף הדרומי של האי סאו מיגל והנוף כמובן מרהיב (ומשכיח את הקושי שבטיפוס). לאחר עוד כ-500 מטר תגיעו לאנדרטה שצלב בראשה – זוהי נקודת ציון היסטורית שמציינת את מקום התרסקותו של מטוס צרפתי ב-1949 (תכף נרחיב עליו).

מסלול שני (מסלול PR23SMI)

המסלול מתחיל בכפר פובונסאו, (אגב, יש בעיירה הזו מלון 4 כוכבים מעולה על קו החוף) ותוך כדי הליכה יש תצפית מעולה על כל שמורת Pico da Vara ועל הכפר פובונסאו ממנו יצאתם. זו הנקודה הראשונה שאליה הגיעו המתיישבים הראשונים באי במאה ה-15. השביל הזה מצריך הליכה של לאורך כ-15 ק"מ (כ-5 שעות) וגם הוא מיועד למיטיבי לכת בלבד. טיפוס באמצעות שביל זה כוללת חציית נהר, הליכה בשדות מרעה, ביער טבעי וכן בביצה. (לא לשכוח נעליים מתאימות).

הנוף ממרפסת חדר המלון הוטל דו מאר - פובונסאו

הנוף ממרפסת חדר המלון הוטל דו מאר – פובונסאו

הירידה מההר

ניתן לרדת בשביל שבו טיפסתם אבל אפשר לרדת בשביל אחר שאורכו 6 ק"מ. בכל מקרה, עקב שעות ההליכה הארוכות (לפחות 8) אנחנו ממליצים להצטייד במצרכים לפיקניק (קנו כמה אננסים לפני הטיול בפובונסאו) והעצה שלנו – אל תוותרו על פיקניק בפסגת ההר כי הנוף יעניק לאוכל טעם נוסף. מומלץ לשלב במסלול הירידה גם ביקור במפעל התה Gorreana, מפעל התה הותיק ביותר באי. המפעל עושה שימוש בעלי תה שהם אנדמיים לאי וטעמו של התה מיוחד מאוד.

ואיך אפשר בלי קצת טריוויה?

המטוס הצרפתי שהתרסק בהר היה בדרכו לנחיתת ביניים באי סאו-מיגל במסעו מפריז לניו-יורק. כל 37 הנוסעים ו-11 אנשי הצוות נהרגו בהתרסקות וביניהם המתאגרף מרסל סרדן, המאהב הנשוי של הזמרת אדית פיאף. סרדן היה בדרכו לבקר את פיאף בניו-יורק ופיאף מלאת האשמה כתבה לזכרו את השיר Hymne à l'amour.

הפוסט הר פיקו דה ורה – Pico da Vara הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
הפיראטים של האי קורבו http://azores.co.il/%d7%94%d7%a4%d7%99%d7%a8%d7%90%d7%98%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%9c-%d7%94%d7%90%d7%99-%d7%a7%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%95/ Mon, 14 Aug 2017 06:06:41 +0000 http://azores.co.il/?p=2263 האי קורבו היה יעד נפוץ במאות ה-16 וה-17 למתקפות של פיראטים ברברים שהגיעו אליו מצפון אפריקה. מטרת הפיראטים הייתה לבזוז את התוצרת החקלאית של האי (בעיקר כרוב, תירס, בקר וחזירים) וללכוד בני ערובה, אך להפתעתם הרבה, בשנת 1632 ההיסטוריה השתנתה והם לא העזו יותר לתקוף את האי הקטן. נקודת התורפה ששינתה את מהלך ההיסטוריה ביום […]

הפוסט הפיראטים של האי קורבו הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
האי קורבו היה יעד נפוץ במאות ה-16 וה-17 למתקפות של פיראטים ברברים שהגיעו אליו מצפון אפריקה. מטרת הפיראטים הייתה לבזוז את התוצרת החקלאית של האי (בעיקר כרוב, תירס, בקר וחזירים) וללכוד בני ערובה, אך להפתעתם הרבה, בשנת 1632 ההיסטוריה השתנתה והם לא העזו יותר לתקוף את האי הקטן.

פיראט אוחז בנשק על סירה

נקודת התורפה ששינתה את מהלך ההיסטוריה

ביום ה-24 ליוני הפיראטים התקרבו לחוף חצצי באי קורבו שנקרא Porto da Casa, (היום זה הנמל של האי). החוף הזה היה המקום היחידי בו יכלו ספינות לעגון בבטחה מכיוון ששאר האי מוקף בצוקים שלא מאפשרים להתקרב בצורה בטוחה מהים. רוב תושבי האי היו עסוקים באותה שעה בענייניהם: הגברים ברעיית כבשים והנשים בטוויית צמר. הפיראטים חדרו לאי בקלות ללא התנגדות מזוינת ולתושבי האי ציפה גורל רע ומר.

המקומיים הרגישו חסרי אונים ולא יכלו להתגונן מפני יריות הפיראטים מלבד ידוי אבנים. בצר להם הם קראו לעזרתה של  הקדושה המקומית Nossa Senhora dos Milagres (גבירתנו של הניסים). כמה שנים קודם לכן, פסלה של הקדושה נשטף לחופי האי כשעליו כתובת בזו הלשון :"מי שימצא אותי ויבנה לי קפלה יזכה לניסים".

הכניסה לנמל של האי קורבו - Porto da Casa

הכניסה לנמל של האי קורבו – Porto da Casa

נס לאור היום

בשיא ההתקפה של הפיראטים על האי, הכומר של האי קורבו לקח את פסלה של הקדושה אל מקום הקרב ולהפתעת כולם קרה נס. הקדושה הסיטה את כדורי הרובים שירו הפיראטים בחזרה לכיוונם עד שהם נאלצו לסגת. יתרה מכך, 200 תושבי האי הצליחו לבזוז מהפיראטים במנוסתם כלי נשק ולשבות כמה פיראטים. השודדים נשבעו שלא לחזור יותר למקום והקרב נרשם בספרי ההיסטוריה המקומיים. המאורע אפילו היווה השראה לשם של אחד ממלונות האי שנקרא בית השודדים.

סוף דבר

לכבוד הקדושה הוקמה כנסיה בשנת 1674 ותושבי האי עדיין מאמינים שגם כיום היא עושה ניסים. לאות תודה כל שנה באמצע חודש אוגוסט, פסלה של הקדושה מוצג לראווה בתהלוכה שיוצאת מהכנסיה למקום הקרב. אמנם המרחק הוא כקילומטר וחצי אבל התהלוכה שמתחילה בשעה 15:00 מתנהלת לאיטה בריקודים ועם אוירה יחודית יוצאת מן הכלל. לאורך כל הדרך מפוזרים פרחים והתהלוכה נעשית תוך כדי שירת מזמורי תודה לקדושה. לאחר החזרת הפסל לכנסייה המסיבה האמיתית מתחילה בבתי התושבים ואם הוזמנתם לאחד מהם, תתכוננו לחוייה יוצאת מן הכלל (רק אל תשכחו לתרגל את הפורטוגזית שלכם קודם)…

והנה סרטון, מעט ארוך (תוכלו לקפוץ מנקודה לנקודה) שמתאר את יום התהלוכה כולו. החל מההכנות וסידור הפרחים על השבילים, דרך התהלוכה והטקס בכנסייה ועד ההופעות שנערכות לאורך כל הלילה.

הפוסט הפיראטים של האי קורבו הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
רצועת המפלים Poço do Bacalhau ו-Ribeira Grande http://azores.co.il/%d7%a8%d7%a6%d7%95%d7%a2%d7%aa-%d7%94%d7%9e%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%9d-poco-bacalhau-%d7%95-ribeira-grande/ Wed, 26 Jul 2017 19:08:25 +0000 http://azores.co.il/?p=2253 רצועת החוף שבין העיירה Faja Granda לבין Fajãzinha נמשכת רק 5 ק"מ בקו אוירי, אבל אל תחשבו ולו לרגע לוותר עליה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שרצועת חוף זו נחשבת ליפה ביותר בכל האיים האזוריים. תואר זה ניתן לה בעיקר הודות לשתי האטרקציות שלה – מפלי Poço do Bacalhau ומפלי Ribeira Grande. מפלי Poço do Bacalhau אמנם באזור יש […]

הפוסט רצועת המפלים Poço do Bacalhau ו-Ribeira Grande הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
רצועת החוף שבין העיירה Faja Granda לבין Fajãzinha נמשכת רק 5 ק"מ בקו אוירי, אבל אל תחשבו ולו לרגע לוותר עליה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שרצועת חוף זו נחשבת ליפה ביותר בכל האיים האזוריים. תואר זה ניתן לה בעיקר הודות לשתי האטרקציות שלה – מפלי Poço do Bacalhau ומפלי Ribeira Grande.

מפלי Poço do Bacalhau

מפלי Poço do Bacalhau

מפלי Poço do Bacalhau

אמנם באזור יש כ-20 מפלים אבל אלו נחשבים ליפים מכולם ולנגישים מכולם: רק 3 ק"מ מהכפר הנידח Aldeia da Cuada שהפך למקום הכי רומנטי באירופה. מראה המים שמפסלים את דרכם דרך סלעי הבזלת לאורך 90 מטר הוא פשוט מרהיב, השילוב של צבעם השחור של הסלעים, הירוק של הצמחיה האנדמית שמסביב, הצבע הלבן של הקצף והצבע הכחול של המים יותירו אתכם נדהמים ופעורי פה.

בתחתית המפלים יש בריכה שפשוט מחייבת רחצה או לפחות שכשוך אחד אז אל תשכחו בגדי ים. לא סתם המקום נחשב לאחד יעדי התיירות הפופולריים של האי אבל ראו הוזהרתם – טמפרטורת המים נמוכה גם בקיץ והם קרים במיוחד. אמנם בקיץ מי המפל הופכים לזרזיף ולרסס ולכאורה המפל מאבד מקסמו, אבל אל דאגה: דווקא בקיץ המפל נחשב למקום אידיאלי לביצוע של סנפלינג מפלים.

כמובן שניתן לשלב ביקור במפלים עם טיולים ברחבי האי. קחו דוגמה, טיול של 3 שעות לאורך כ-7 ק"מ מתחיל ב- Miradouro das Lagoas ומסתיים במפל. טיול זה מיועד למיטיבי לכת משתי סיבות: הוא משלב ירידה תלולה מגובה של 600 מטר והליכה בשבילים בוציים וחלקלקים. אבל מצד שני תהיה לכם ההזדמנות לצפות בצמחי אשחר וערער אנדמיים ובנופים מרהיבים. אז מה אתם בוחרים?

*מלון מומלץ בקרבת המפלים

מפלי Ribeira Grande

מפלי Ribeira Grande

מפלי Ribeira Grande

מפלים אלו נחשבים למפלים הגדולים באי פלורס כי הם מתנשאים לגובה של 440 מטר. מפלים אלו מנקזים את מימי נהר Ribeira Grande בכ-20 מפלים, חלקם נשפכים לאוקיינוס האטלנטי וחלקם לאגמים שמשמשים לרחצה כמו Lagoa da Lomba או Lagoa Funda. נהר זה מתחיל את זרימתו בגובה של 900 מטר מעל פני הים ואגן ההיקוות שלו הוא אחד מהגדולים באי. למעשה, כמויות המים במפל זה נחשבות לרבות במיוחד ואף גרמו בעבר לשיטפונות רבים.

ולא, אל תתבלבלו עם נהר בשם זהה שזורם באי סאו מיגל. משמעות השם של הנהר היא פשוט "הנהר הגדול". לכן קל לשער שתושבי האיים שהיו מרוחקים זה מזה עשו פעולה פשוטה: נתנו שם זהה ולא מאוד מקורי לנהר הכי גדול באי שלהם. עם זאת, מי המפל צלולים להפליא ויש המאמינים שמקום זה הוא גן העדן בכבודו ובעצמו. והאמת? אמנם מדובר בקלישאה אבל אחרי שהיינו שם קשה לנו שלא להסכים איתם…

הפוסט רצועת המפלים Poço do Bacalhau ו-Ribeira Grande הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
למה האיים האזוריים צריכים להיות היעד הבא שלכם? http://azores.co.il/%d7%9c%d7%9e%d7%94-%d7%94%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%99%d7%a2%d7%93-%d7%94/ Sat, 22 Jul 2017 12:59:14 +0000 http://azores.co.il/?p=2243 כי יש בהם הכל! מצפייה בלוויתנים ועד טעימות יין וכמובן נופים מרהיבים שמצדיקים את היותם האיים היפים בפורטוגל. האיים האזוריים הם אוסף של איים באוקינוס האטלנטי במרחק של 1500 ק"מ מחופי פורטוגל. תשעת האיים שמרכיבים את הארכיפלג מאופיינים באקלים מתון אך עם נופים דרמטיים. התפרצויות וולקניות הם המקור לאיים והם הבסיס למגוון הביולוגי שבהם. האיים […]

הפוסט למה האיים האזוריים צריכים להיות היעד הבא שלכם? הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
כי יש בהם הכל! מצפייה בלוויתנים ועד טעימות יין וכמובן נופים מרהיבים שמצדיקים את היותם האיים היפים בפורטוגל.

שביל טיול בסטה סידדס, סאו מיגל, האיים האזוריים

שביל טיול בסטה סידדס, סאו מיגל, האיים האזוריים

האיים האזוריים הם אוסף של איים באוקינוס האטלנטי במרחק של 1500 ק"מ מחופי פורטוגל. תשעת האיים שמרכיבים את הארכיפלג מאופיינים באקלים מתון אך עם נופים דרמטיים.

התפרצויות וולקניות הם המקור לאיים והם הבסיס למגוון הביולוגי שבהם. האיים ידועים בהיותם בעלי טבע פראי ויוצא דופן, קסם היסטורי ותרבותי ועושר של אפשרויות לתיירות מרתקת וברת-קיימא. בכתבה זו נגלה לכם מדוע האיים האלו צריכים להיות היעד הבא שלכם.

1. הם מלאים בפלאי טבע

הר פיקו מהווה את הסמל של אמא אדמה באיים האזוריים. הוא מתנשא לגובה של יותר מ-2000 מטרים מעל פני הים והוא ההר הגבוה ביותר בפורטוגל. טיפוס לפסגת הר פיקו ביום בהיר מאפשר לצפות בנופו העוצר נשימה של האוקיינוס האטלנטי. במקומות אחרים כמו הלגונה הרומנטית Sete Cidades באי סאו מיגל תרגישו כמו בגלוייה. לא פלא שזהו אחד מציוני הדרך הידועים ביותר בפורטוגל.

הלגונה הרומנטית Sete Cidades

הלגונה הרומנטית Sete Cidades

באי טרסיירה אל תשכחו לטייל במערות התת-קרקעיות Algar do Carvão וגרוטה דה נטאל שנוצרו מצינורות לבה. אבל אולי היעד הנחשק ביותר באיים האזוריים הוא הר הגעש Capelinhos. הר זה נמצא באי פיקו המערבי מכולם וכולל נוף שמזכיר את פני הירח. אבל הסיבה לפני השטח היא ארצית לחלוטין – התפרצויות אלימות של הרי געש בשנים 1957-8.

2. תוכלו לצפות כאן בחיי טבע מדהימים

האיים האזוריים הם אחת הנקודות הטובות בעולם לצפייה בלוויתנים ובדולפינים. במימי האיים האזוריים נצפו 28 מינים שונים של יונקים ימיים בעיקר בחורף ובאביב. לוויתן הזרע לעומת זאת הוא תושב קבע אהוב במימי האיים האזוריים. לעיתים קרובות אף ניתן לצפות בו משתעשע עם דולפינים בסביבתם הטבעית וזו חוויה מדהימה.

לויתן זרע באי פיקו

לויתן זרע באי פיקו

למעשה, המערכת האקולוגית של האיים האזוריים היא ביתם של יצורים ימיים מגוונים כמו צבי ים, דקרים, כרישים ועוד. גם מבחינת בעלי הכנף האיים האזוריים רוחשים מפעילות: בים אלו היסעורים ועופות המים ובקרקע אלו ציפורים נדירות כמו Azores bullfinch ו- Santa Maria goldcrest, הציפור הקטנה באירופה.

3. יש בהם תרבות יין מעולה

אחת ההנאות הגדולות בטיול באיים האזוריים היא גילוי היינות שמיוצרים בהם. אונסק"ו הכריז על כרמי החוף של האי פיקו כאתר מורשת עולמי. המתעניינים מוזמנים לבקר במוזיאונים באי שמסבירים על תרבות היין ועל ייצורם של היינות.

הישוב Biscoitos שבאי טרסיירה ידוע ביינות מסוג Verdelho ובעיקר יינות Chico Maria זוכי הפרסים. האי גרסיוסה הוא ביתו של היין המעוטר Pedras Brancas. פנקו את עצמכם בטעימות או פשוט תהנו מכוסית אחת או שתיים במסעדה טובה.

מוזיאון היין בעיירה ביסקוויטוס - טרסיירה, האיים האזוריים

מוזיאון היין בעיירה ביסקוויטוס – טרסיירה, האיים האזוריים

4. הם ביתם של פסטיבלים מסורתיים

אם אתם מבקרים באיים האזוריים כחודש לאחר חג הפסחא תיהנו מפסטיבלי רוח הקודש. אלו הם טקסים דתיים שמתקיימים בערים ובכפרים ברחבי הארכיפלג.

החגיגה הנערצת ביותר באיים האזוריים היא Senhor Santo Cristo dos Milagres. חגיגה זו נערכת בכנסיית Convento de Nossa Senhora da Esperança מהמאה ה-16בפורטו דלגדו. תרשמו ביומנים: החגיגה נערכת ביום ראשון החמישי לאחר חג הפסחא.

ההכנות לפסטיבל - סאו מיגל, פונטה דלגדה

ההכנות לפסטיבל – סאו מיגל, פונטה דלגדה

פסטיבלים נוספים שכדאי לשים אליהם לב הם שניים: Festas Sanjoaninas (פסטיבל ג'ון הקדוש) באי טרסיירה ביוני ושבוע הלוויתנים בסוף אוגוסט באי פיקו.

5. הם כוללים מראות ייחודיים

מטעי התה Plantações de Chá Gorreana באי סאו מיגל הם מטעי התה היחידים באירופה. מטעים אלו ניטעו בשנת 1883 והם כוללים שיחי תה כמו במולדת התה הודו. אם תגיעו למקום בין אפריל לספטמבר תוכלו להיות עדים לחוויה ייחודית – איסוף עלי התה וייבושם. כמובן שתוכלו לרכוש במקום או כאן חבילות של תה טרי ממגוון סוגים: תה ירוק, תה שחור, תה יסמין ועוד… בעלים או בשקיקים.

אל תחמיצו גם את Angra do Heroísmo, העיר העתיקה של האי טרסיירה. המקום מבורך במרכז היסטורי אלגנטי ונכנס בצדק לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. המקום משופע בסגנונות אדריכליים ועיצוביים שונים שמוכיחים את השפעתן של התרבויות השונות: האירופאיות, האסיאתיות והאמריקאיות.

הר ברזיל, אנגרה דו הרוסימו, טרסיירה

הר ברזיל, אנגרה דו הרוסימו, טרסיירה

מומלץ להקדיש זמן לסיורים ברחובות הצרים, בכיכרות הירוקות ובהר ברזיל הרומנטי לעת שקיעה ופשוט לספוג את הקסם של המקום.

6. תוכלו ליהנות משפע של פעילויות ספורטיביות

האיים האזוריים מלאים באפשרויות לפעילויות ספורטיביות רבות: טיולים רגליים ברחבי האיים שמאפשרים לכם לשוטט כאוות נפשכם, רכיבה על אופניים לאורך שבילים כפריים שקטים, טיפוס על הרים ועוד. מחפשי האדרנלין יכולים גם לשוט בסירות קאנו למרגלות מפלים דרמטיים.

מפלים נשפכים אל האגם

מפלים נשפכים אל האגם

באיים האזוריים יש גם שפע של אפשרויות לפעילויות ספורט מים, למשל שיט בקיאק באגמים צלולים או לאורך איים סלעיים וגלישת גלים בכל ימות השנה. שיט הוא בילוי מסורתי כאן ומומלץ להגיע מאי לאי בסירה כדי לחוות זאת.

לצפרים שביניכם, האיים האזוריים משמשים כספר הדרכה פתוח כי במקום יש מינים אנדמיים ונדירים. המגיעים לאיים במהלך נדידת הסתיו יכולים לצפות במשקפות בציפורים אקזוטיות שנודדות מצפון אמריקה, למשל Yellow-Billed Cuckoo.

מה עוד צריך לדעת לפני שמבקרים פה?

 • מתי לנסוע – האיים האזורים הם יעד תיירותי כלל שנתי. החודשים החמים והיבשים ביותר הם יוני-אוגוסט ובחודשים אפריל-מאי וספטמבר-אוקטובר מזג האויר משתנה במהירות. נובמבר- מרץ נחשבים לעונה הרטובה והסוערת מבחינת רוחות ובהם תיהנו מקרני השמש לעיתים רחוקות. עם זאת, גשמים צפויים באיים האזוריים כל השנה. הרחבה בנושא תוכלו לקרוא בעמוד עונה מומלצת.
 • הגעה – לרוב, טיסות בינלאומיות נוחתות וממריאות משדה התעופה של פונטה דלגדה באי סאו מיגל. הרחבה בנושא תוכלו לקרוא בעמוד איך מגיעים לאיים האזוריים.
 • לינה – יש ברחבי האיים מלונות רבים ומקומות לינה כמו צימרים ברמות שונות. נסו את המלון הכי טוב באיים האזוריים או קראו עוד על מלונות מומלצים בעמוד הזה.
 • התמצאות – בכל תשעת האיים האזוריים יש שדות תעופה. חברת Atlanticoline מפעילה קוי מעבורות כל השנה בין האיים פאיאל לפיקו ובקיץ גם בשאר האיים. לרוב כדאי לשכור רכב כשנוחתים ולהסתובב איתו באי אליו מגיעים. לאחר מכן אפשר להעלות את הרכב על מעבורת ולעבור לאי הבא או לשכור שם רכב מחדש.

הפוסט למה האיים האזוריים צריכים להיות היעד הבא שלכם? הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
Aldeia da Cuada – הכפר הנידח שהפך למקום הכי רומנטי באירופה http://azores.co.il/aldeia-da-cuada-%d7%94%d7%9b%d7%a4%d7%a8-%d7%94%d7%a0%d7%99%d7%93%d7%97-%d7%a9%d7%94%d7%a4%d7%9a-%d7%9c%d7%9e%d7%a7%d7%95%d7%9d-%d7%94%d7%9b%d7%99-%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%98%d7%99-%d7%91%d7%90/ Sun, 16 Jul 2017 12:22:07 +0000 http://azores.co.il/?p=2228 הכפר Aldeia da Cuada באי פלורס הוקם ב-1676 וכבר מראשיתו היה שוקק חיים. בשיאו הכפר מנה 120 תושבים שהתגוררו ב-20 בתים שנבנו מסלעי הבזלת המקומיים. הכפר הוקם במקום פסטורלי ושקט בעמק בין מפלי הרים עם נוף מרהיב לצוקים ולים אבל למרות הפסטורליה החיים במקום אז היו די קשים. רק לשניים מהבתים היה גג ולאף אחד […]

הפוסט Aldeia da Cuada – הכפר הנידח שהפך למקום הכי רומנטי באירופה הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
Aldeia da Cuada - הכפר הנידח שהפך למקום הכי רומנטי באירופה

Aldeia da Cuada – הכפר הנידח שהפך למקום הכי רומנטי באירופה

הכפר Aldeia da Cuada באי פלורס הוקם ב-1676 וכבר מראשיתו היה שוקק חיים. בשיאו הכפר מנה 120 תושבים שהתגוררו ב-20 בתים שנבנו מסלעי הבזלת המקומיים. הכפר הוקם במקום פסטורלי ושקט בעמק בין מפלי הרים עם נוף מרהיב לצוקים ולים אבל למרות הפסטורליה החיים במקום אז היו די קשים. רק לשניים מהבתים היה גג ולאף אחד מהתושבים לא היו נעליים.

בנוסף, לתושבי הכפר לא הייתה גישה לים או לכבישים והם נאלצו להתפרנס מחקלאות ומטוויה. בחלק מהבתים היה יותר מנול אחד ולפעמים אפילו 2 או 3. בשנות ה-60 של המאה העשרים תנאי החיים ובעיקר רעידות האדמה הכריעו את תושבי הכפר. רובם היגרו לארצות הברית הודות ליוזמת "פקודת הפליטים האזוריים" של הסנטור ג'ון קנדי (זה שלימים הפך לנשיא). הכפר ננטש ונותר בעזבונו עד שנות ה-90 והצדיק את השם שניתן לו – הכפר הנידח ביותר באירופה.

מאיטליה אל Aldeia da Cuada באהבה

הכפר Aldeia da Cuada

הכפר Aldeia da Cuada

אבל הצלת הכפר הגיעה מכיוון בלתי צפוי ממש לאחרונה. תושב פירנצה שבאיטליה החליט לשפץ 12 מבתי הכפר ו-3 אסמים, לשמר את חזותם החיצונית מבחינה אדריכלית ולהפוך אותם לצימרים עבור תיירים. כיום הצימרים משלבים בהצלחה את העבר הכפרי עם ההווה המודרני. כל הצימרים מאובזרים במטבח, אינטרנט אלחוטי חינם, פינת אוכל וחדרי שינה והם מתאימים לזוגות וחלקם אף למשפחות (עד 12 איש). הצימרים לא שוכחים את העבר והם קרויים על שם בעליהם המקוריים, למשל הבית של לוסינדה וכדומה.

להזמנת מקום בכפר הקליקו כאן

משנת 2000 הכפר נחשב לאתר מוגן ע"י הממשל של האיים האזוריים משלוש סיבות: תרבותית, היסטורית וסביבתית.

בכל 4 הסוגים של הצימרים יש לשוהים חוויה אזורית כוללת – צלילי השירה של הציפורים, ריח של חציר ושל דשא ובעיקר הרבה שקט והכרות אינטימית עם איתני הטבע.

יש כאן חנייה מסודרת, ארוחות ערב ובוקר בסגנון מסורתי, פינת ברביקיו, רהיטי גן, חיות משק ואפילו אופניים למעוניינים להכיר את האי בדרך הזו. לא פלא שהמקום נחשב היום לאחד מ-50 מהמלונות הרומנטיים בעולם…

טיולים באיזור

מפלי Poço do Bacalhau

Poço do Bacalhau

Poço do Bacalhau

ואם אתם כבר באזור אל תפספסו את מפלי Poço do Bacalhau ליד פאייה גרנדה. אמנם באזור יש כ-20 מפלים נוספים אבל אלו נחשבים ליפים מכולם ולנגישים מכולם: רק 3 ק"מ מהכפר. מראה המים שמפסלים את דרכם דרך סלעי הבזלת לאורך 90 מטר הוא פשוט מרהיב. השילוב של צבעם השחור של הסלעים, הירוק של הצמחיה שמסביב, הצבע הלבן של הקצף והצבע הכחול של המים יותירו אתכם פעורי פה.

טיולים נוספים

וכמובן שניתן לשלב ביקור במפלים עם טיולים ברחבי האי, למשל טיול של 3 שעות לאורך כ-7 ק"מ שמתחיל ב- Miradouro das Lagoas ומסתיים במפל. טיול זה מיועד למיטיבי לכת כי הוא משלב ירידה תלולה מגובה של 600 מטר והליכה בשבילים בוציים וחלקלקים. אבל מצד שני תהיה לכם ההזדמנות לצפות בצמחי אשחר וערער אנדמיים ובנופים מרהיבים. אז מה אתם בוחרים?

ההגעה אל הכפר

הפוסט Aldeia da Cuada – הכפר הנידח שהפך למקום הכי רומנטי באירופה הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
כשציד הלווייתנים הפך לאטרקציה תיירותית http://azores.co.il/%d7%9b%d7%a9%d7%a6%d7%99%d7%93-%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%95%d7%99%d7%99%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%a4%d7%9a-%d7%91%d7%90%d7%99-%d7%a4%d7%99%d7%a7%d7%95-%d7%9c%d7%90%d7%98%d7%a8%d7%a7%d7%a6%d7%99/ Fri, 30 Jun 2017 18:28:00 +0000 http://azores.co.il/?p=2218 לווייתנים היו מקור ההכנסה המרכזי של תושבי האיים האזורים. עד ממש לא מזמן ציידי לוויתנים השתמשו בשיטות הציד המסורתיות מהמאה ה-18, תוך שימוש בצלצלים ובכידונים שנזרקו היטב אל תוך המאה ה-20. כאמור, לווייתנים היוו חלק נכבד מאוד בכלכלה בארכיפלג וכמעט לכולם כאן יש ציידי לווייתנים במשפחה. בשנת 1982 האיחוד האירופי אימץ רשמית את האיסור על ציד […]

הפוסט כשציד הלווייתנים הפך לאטרקציה תיירותית הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
לויתן זרע באי פיקו

לויתן זרע באי פיקו

לווייתנים היו מקור ההכנסה המרכזי של תושבי האיים האזורים. עד ממש לא מזמן ציידי לוויתנים השתמשו בשיטות הציד המסורתיות מהמאה ה-18, תוך שימוש בצלצלים ובכידונים שנזרקו היטב אל תוך המאה ה-20. כאמור, לווייתנים היוו חלק נכבד מאוד בכלכלה בארכיפלג וכמעט לכולם כאן יש ציידי לווייתנים במשפחה.

בשנת 1982 האיחוד האירופי אימץ רשמית את האיסור על ציד מסחרי של לווייתנים ופורטוגל הייתה מחויבת ליישם את האיסור כאשר הצטרפה לאיחוד האירופי ב-1986. מפעלי הלווייתנים נסגרו ובשנת 1987 נתפס לווייתן הזרע האחרון באיים האזוריים. היום, ארכיפלג האזוריים הוא אחד המקומות הטובים ביותר בעולם לצפייה בלווייתנים. פעם השתמשו בלוויתנים כמקור מזון ואנרגיה, היום הם משמשים כאטרקציה תיירותית יוצאת דופן.

באי יש כמה מוזיאונים. מוזיאון ציידי הלוויתנים (Museo du Baleeiros) בלייס דה פיקו (Lajes do Pico) נפתח באופן רשמי בשנת 1988 ויש בו שלושה בתי סירה מקוריים מהמאה התשע עשרה, כלים מקוריים רבים וספרייה העוסקת בנושא ציד הלווייתנים.

פסל צייד הלוויתנים על החוף באי פיקו

פסל צייד הלוויתנים על החוף באי פיקו

מלונות מעולים ברחבי פיקו – האי האפור

סאו רוקו דו פיקו (São Roque do Pico) זוהי העיר המרכזית בצפון האי והיא מורכבת משני חלקים נפרדים: São Roque עצמה ו-Cais do Pico, על שמו של הרציף הארוך שם. Cais do Pico הפך לנמל המסחרי החשוב ביותר של האי ונמל הדיג השני החשוב ביותר אחרי מדלנה.

סירות בנמל של פיקו

סירות בנמל של פיקו

לאורך הרציף הישן עדיין תוכלו לראות דייגים מקומיים בעבודתם. מול המזח נמצא מפעל הלווייתנים הישן וסמוך לו מוזיאון הלווייתנים השני באי, Museu da Industria Baleeira. לאורך הרחוב הראשי מול המזח ישנם עסקים מקומיים שונים המציעים לתיירים לרכוש מתנות בדמות תליוני לוויתנים, תכשיטים וחולצות אבל בעיקר סיורים והפלגות לצפייה בלוויתנים.

ציד הלווייתנים הוחלף כעת בתיירות בת קיימא המוקדשת לתצפית ולמחקר של 28 מינים של יונקים ימיים שניתן לזהות במי האזוריים.

הפוסט כשציד הלווייתנים הפך לאטרקציה תיירותית הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
צלילה באיים האזוריים עם מסיכה איכותית http://azores.co.il/%d7%a6%d7%9c%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%9d-%d7%9e%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%94-%d7%90%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%99%d7%aa/ Tue, 20 Jun 2017 17:26:06 +0000 http://azores.co.il/?p=2197 באיים האזוריים יש מגוון של אתרי צלילה איכותיים שמאפשרים צלילות יום וצלילות לילה. הצלילה באיים האזוריים כוללות אפשרויות רבות כולל צלילות בשדות חול תת ימיים, צלילה בחופים סלעיים, במערות ובספינות טרופות. אתרי הצלילה באיים האזוריים מושכים ובצדק תיירים רבים שמעוניינים לשלב בהם טיול באיים קסומים, ממזג אויר נפלא כל ימות השנה ומנופים משכרים. אתרי הצלילה […]

הפוסט צלילה באיים האזוריים עם מסיכה איכותית הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>
באיים האזוריים יש מגוון של אתרי צלילה איכותיים שמאפשרים צלילות יום וצלילות לילה. הצלילה באיים האזוריים כוללות אפשרויות רבות כולל צלילות בשדות חול תת ימיים, צלילה בחופים סלעיים, במערות ובספינות טרופות.

אתרי הצלילה באיים האזוריים מושכים ובצדק תיירים רבים שמעוניינים לשלב בהם טיול באיים קסומים, ממזג אויר נפלא כל ימות השנה ומנופים משכרים. אתרי הצלילה באיים האזוריים מתאימים לכל הצוללנים באשר הם: משנרקלים, צוללים מתחילים, צוללנים מקצוענים, צוללנים טכניים ועוד. באיים האזוריים ניתן גם לצלול עם כרישים בחודשים יולי-ספטמבר ולשנרקל עם דולפינים.

ARIA מסכת צלילה

ARIA מסכת צלילה

הישר מאיטליה – שנורקל מובנה ונשימה נוחה

לא סתם הקדמנו את ההקדמה הזו. כדי ליהנות מצלילה איכותית כבר לא צריך להסתבך. אנחנו ממליצים לכם להצטייד במסיכת צלילה חדשה מסוגה. מסיכת הצלילה האיכותית מבית ARIA שללא ספק קובעת סטנדרט חדש בענף. מסיכה זו אמנם כוללת באופן מובנה שנורקל שמקל על חווית הצלילה אבל זוהי רק ההתחלה. השנורקל המובנה כולל שסתום שמונע חדירות של מים למסיכה למשל כתוצאה מגלים פתאומיים. למעשה, המסיכה מאפשרת נשימה סימולטנית הן מהפה והן מהאף. היא נוחה וקלה להרכבה. אם אתם רוצים לקחת אותה לטיול הבא באיים האזוריים, אתם יכולים לעשות את זה ממש כאן.

אדים – OUT, שדה ראייה רחב – IN

היתרון הגדול במסיכה טמון בעובדה שהיא מונעת הצטברות של אדים שמערפלים את הראייה. בנוסף, המסיכה גם קלה במיוחד הודות לעובדה שהיא עשויה מסיליקון. גולת הכותרת של המסיכה היא העובדה שהיא מתאימה את עצמה למבנה פניו של הצולל. והדובדבן שבקצפת: המסיכה כוללת מתאם שאליו ניתן לחבר מצלמת ראש מסוג גו פרו כי כידוע לכולם: לא באמת צללת אם לא שיתפת את כל מה שקרה שם עם החבר'ה שנשארו בארץ…

הפכו את החופשה שלכם למושלמת – קנו אותה כאן

הפוסט צלילה באיים האזוריים עם מסיכה איכותית הופיע ראשון בהאיים האזוריים

]]>